Witaj na forum Fabia Club Polska

Wentylator chłodnicy 1.4 mpi

Temat utworzony · 5 Posty · 1166 Wyświetlenia
  • Spalił mi się wentylator chłodnicy, właśnie szukam nowego. Mój jest z Valeo o numerze 866939A, z Fabii 1.4 mpi bez klimatyzacji 2002r o średnicy 290mm. Pytanie czy mogę zasosować inny? Na allegro ciężko cokolwiek znaleźć, wiekszy 345mm ma inaczej ułożony silnik bo od wewnętrznej strony. Byłbym wdzięczny jeżeli ktos zna i poda kod fabryczny tej części.

  • Witaj.
    Mogę ci tylko tak pomóc . W linku są numery części ale chyba to są komplety wiatrak + chłodnica. Link do zestawu http://www.cc-autodily.cz/chladic-1-0-1-2-1-4?count=60<!-- m --> . W sklepie skodaczesci.pl możesz kupić sam wentylator 345 mm za 660 zł za ori.
    Podejdź na pszczyńską do sklepu skody i zapytaj się sprzedawcy o tą część. U nich chińczyków raczej się nie opłaci kupować, bo chiniole są gie wart i się szybko psują . Poza ty 2x chiniole> niż 1 ori.
    Link do czeskiej strony traktuj jako poglądowy z którego zapamiętaj numer części z rubyki originalni cisla

  • Dzwoniłem, ale niby jest to nierozbieralna część, co jest całkowitą nieprawdą bo wiatrak leży pod łóżkiem. Na giełdzie kupię używkę bo 660zł nie dam za kawałek uzwojonego plastiku. Tak czy siak dzięki za linka 😉 <!-- s;) -->

  • Ten zestaw jest nierozbieralny, tzn. oczywiście możesz go rozłożyć, ale nigdy nie masz gwarancji, że Ci wiatrak nie wyskoczy w trakcie jazdy.

    Na allegro kupisz chłodnicę z wiatrakiem za ok 150 zł. (mówimy o wersji bez klimy). Same wiatraki też gdzieś widziałem.

  • 1.4 MPI bez klimy miał dwa rodzaje chłodnic, jeden był z rozbieralnym deflektorem drugi nie, ja w mojej byłej kupiłem zamiennik firmy DIAMOND coś za ok. 150zł i pracował bez problemu aż do sprzedaży auta.