Witaj na forum Fabia Club Polska

Co dziś zrobiłeś dla swojej Fabii?

Temat utworzony · 443 Posty · 105981 Wyświetlenia
  • No i przyszedł czas na kolejny przegląd.Wymieniono olej na Mobil 1 5W50, oraz filtr oleju, filtr kabinowy oraz filtr powietrza.Dodatkowo uzupełniono płyn chłodnicz który troszekę odparował ( poziom znajdował się jakieś 4 mm nad min.).Dodatkowo sprawdzono testerem płyn hamulcowy pod kątem zawartości wody no i oczywiście skasowana inspekcja olejowa.Przebieg i wpis uzupełniony w książce serwisowej na kolejny cykl 15 kkm.Przy okazji przejrzane podwozie pod kątem ewentualnych uszkodzeń - bez zastrzeżeń.

  • [b]marcing040381 [/b] w ASO Ci to robili ?

  • Wymieniona gałka zmiany biegów z nowym mieszkiem ze skórki. Od wigilii się w końcu doczekała :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Dostała dzisiaj nowy termostat.
    Odrazu więzi między nami jakby takie cieplejsze:)

  • rozebrałem cały przód kupiłem części teraz tylko czekać na polakierowany zderzak,montaż i do żyda

  • [quote="ushu"]rozebrałem cały przód kupiłem części teraz tylko czekać na polakierowany zderzak,montaż i do żyda[/quote]
    chociaż jej nie proponuj na forum 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="1.4-16v Michał"][quote="ushu"]rozebrałem cały przód kupiłem części teraz tylko czekać na polakierowany zderzak,montaż i do żyda[/quote]
    chociaż jej nie proponuj na forum 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    dlaczego nie? auto jest mocno doinwestowane na wszystko mam paragony i faktury, wsadzone lekko ponad 4tyś nie licząc robocizny ,wymianę sprzęgła i rozrządu wbite w książkę serwisową a o stukniętym przodzie powiem podczas sprzedaży + dużo bajerów gratis więc czemu miałby ktoś nie kupić pewnego auta niż trafić jak ja i dokładać ?
    p.s. jestem uczciwy i nic nie zataję podczas sprzedaży żeby nie świecić oczami podczas sprzedaży :]

  • Uczciwość dzisiaj jest w cenie 🆗 <!-- s🆗 -->
    Ja tak samo robie - co klient się zapyta to powiem prawdę a co nie to nie mówię i uważam za wiadome 🙂
    [b]Ushu[/b] dobrze by było jak byś miał foto jak fabia była rozbita zaraz po zdarzeniu 🙂 . Bo to tez dowód 🙂

    Ja jak sprzedawałem cinquecento to to co kupujący się zapytał to powiedziałem (prawdę) a to co się nie pytał to uznałem za wiadome i że się na to godzi. Dostał plik faktur z kilku aso fiata z okolicy. Ja uznałem że gość mi uwierzył że auto jest uczciwe i nie ma cofniętego licznika mino ze zmieniałem tam na sportingowy. Za jakiś czas koleś dzwoni do mnie i mówi mi że jest zadowolony z cecetki i miał jeszcze jedno pytanie, na które mu odpowiedziałem.

    Bedę musiał się tam wybrać i zobaczyć czy jeszcze go ma 🙂 .

  • A ja dziś wypucowałem wnętrze i nowy zapach zaaplikowałem 🙂 a kilka dni temu hamulce z tyłu zrobiłem :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Fabiana przeszła przegląd 😄 <!-- s:D -->

  • Moja mała również przeszła przegląd, dodatkowo była jeszcze regulacja świateł (cytat pana z SKP: "no auto ładne, ale światła to pan masz do dupy ustawione"). Poza tym posprawdzane ciśnienie, a za dobre sprawowanie i na pół roku użytkowania Fabianna dostała perfumy do wnętrza 😛 <!-- s:P -->.

  • Zamontowałem wycieraczkę tylną (zakupioną w sklepie na Mogilskiej) - poprzednia poddała się podczas próby jej wykucia z lodu dzień wcześniej.

  • Fabiosz dostał instalacje gazową Stag Premium 🙂 Teraz pozostaje ino jeździć żeby się zwróciła 😄 <!-- s:D -->:D

  • Nowe tarcze i klocki TRW... ostatnio wyminiłem tylko klocki, bo tarcze wydawały się być OK. No właśnie. Wydawały się być, bo szybko się zwichrowały. 😉 <!-- s;) -->
    Teraz mam spokój z hamulcami na lata. 😄

  • Ile Cię kosztowały tarcze+klocki??
    właśnie jestem a etapie kupa i sonduje rynek 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="nicram"]Ile Cię kosztowały tarcze+klocki??
    właśnie jestem a etapie kupa i sonduje rynek 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Mam dość mocne zniżki w IC... więc 85 PLN tarcza x 2 (model DF 2803), 95 PLN klocki (GDB1357) + 80 PLN wymiana.
    Realne sklepowe ceny to 100 PLN tarcza, klocki 110-120 zł.
    Na Allegro znalazłem tarcze za 94 zł, ale trzeba doliczyć przesyłkę, czyli wychodzi w sumie 110 zł. Klocki Allegro 99 PLN + KW.
    W sumie taniocha. TRW używałem w WIELU, WIELU autach i nigdy nie było lipy. 😉

    Zapisz sobie gdzieś modele tarczy i klocków. Kiedyś musiałem wymieniać klocki, bo nie pasowały do Fabii, a katalog IC jest dość mocno dziurawy.

  • Wymieniłem olej w Fabce. Od razu ciszej pracuje. 🙂 <!-- s:) -->

    Poprzednio: Liqui Moly 5W40 - TOP TEC (nie do końca 100% syntetyk... jak się okazało)
    Teraz: Motul 5W40 8100 X-Clean - pełny syntetyk... z InterCarsu za chorendalną kasę, ale wiem, że w 100% jest orgyinalny

    Filtr powietrza: KNECHT
    Filtr oleju: KNECHT
    Filtr kabinowy: KNECHT
    Płyn do spryskiwacza: MOTUL (był w prezencie do oliwy 😄 )

    Jutro kontrola oleju - ile trzeba dolać etc. 😉 I pewnie znów zapomnę o sprawdzaniu stanu przez najbliższe 15 tys. km lub do następnej inspekcji olejowej. 😉

  • No ja dzisiaj odkurzyłam i wypolerowałam;) Jutro mycie z zewnątrz.

  • przerobiłem suba dudni aż miło :super: <!-- s:super: -->

  • Wczoraj - przeglad zawieszenia na stacji diagnostycznej + myjnia
    Dzisiaj - wywazenie i przeglądanie stanu kół/opon -> zakup i złożenie 2 nowych opon zimowych -> i znowu wyważanko 🙂 <!-- s:) --> (ale juz tylko dwóch)