Witaj na forum Fabia Club Polska

Migająca kontrolka złożonych tylnych foteli

Temat utworzony · 15 Posty · 2791 Wyświetlenia
  • Co może być przyczyną migania kontrolki złożonych tylnych foteli.
    Dzieje się to w losowych momentach, nie umiem znalezc zaleznosci.
    Ogolnie jak zloze fotele to kontrolka dziala prawidlowo, ale z nieznanych mi przyczyn od czasu do czasu lubi sie zapalic i zgasnać :zly: <!-- s:zly: -->
    Miał ktos już taki problem?
    Gdzie jest jakiś czujnik który sprawdza stan złożenia foteli?

    P.S
    Dlaczego projektant kontrolek wymyślił żeby ta kontrolka świeciła się na kolor czerwony!?
    Z tego co wiem to zapalenie kontrolki w kolorze czerwonym obliguje kierowce do zatrzymania pojazdu!

  • spoko u mnie też tak było. jak otworzysz kanapę tą szerszą to masz uch na której się blokuje kanapa i w tym uch masz guzik który prawdopodobnie się wytarł ten guzik 😉 ja tam włożyłem kawałek kartonika i gra gitara 😉 <!-- s;) -->

  • TTTM. U mnie, jak pasażerowie za bardzo się wiercą na tylnej kanapie, to też potrafi mrugnąć. Dostają zakaz wykonywania gwałtownych ruchów i jest OK. Niemniej jednak idzie dostać zawału, jak mrugnie mi ta kontrolka czasami 🙂 <!-- s:) -->.

  • też miałem takie objawy. Ale kartonik załatwił sprawę 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="krpablo"]Niemniej jednak idzie dostać zawału, jak mrugnie mi ta kontrolka czasami 🙂 <!-- s:) -->.[/quote]

    Dokładnie 🙂

  • chłopaki możecie mnie oświecić 😕 <!-- s:/ -->
    Jakie macie roczniki auta w których są kontrolki od złożenia tylnych foteli, pierwszy raz słyszę o czujniku w Fabii :szok:

  • 2005, u mnie kontrolka znajduje sie pod kontrolką świateł mijania.
    (Na samym środku zegarów - świeci w kolorze czerwonym - TO MUSI BYC WAZNA KONTROLKA 😄 <!-- s:D -->)

  • ja również posiadam 2005. Ale z tego co mi wiadomo jedna miały jedne nie. Takie widzi mi się. Jak dla mnie beznadziejny pomysł z tym. Lepiej mogli zamiast tego włożyć mi kontrolę płynu spryskiwaczy 🙂 <!-- s:) -->

  • Dupa nie 2005 😛 <!-- s:P -->. Ja mam z połowy 2004 i kontrolka, jak wyżej wspomniałem, jest.

  • 2004 i też mam kontrolkę (trochę zwaloną bo po uruchomieniu silnika świeci przez 15-20s i gaśnie)

  • [quote="jerry1333"]2004 i też mam kontrolkę (trochę zwaloną bo po uruchomieniu silnika świeci przez 15-20s i gaśnie)[/quote]

    Nie jestem teraz pewny, ale może być tak że to jest prawidlowe dzialane, dla złożonych foteli. (nie pamietam jak to jest u mnie, czy gasnie czy nie)

  • Nic się takiego nie powinno się dziać 😉 <!-- s;) -->

  • [b]emmjot[/b], jak będziesz na Śląsku to zadzwoń do mnie. Umówimy się i Ci to wyłączę. Nie będzie Cię wnerwiać.

    Mój numer 510 150 407

  • [quote="emmjot"][quote="jerry1333"]2004 i też mam kontrolkę (trochę zwaloną bo po uruchomieniu silnika świeci przez 15-20s i gaśnie)[/quote]

    Nie jestem teraz pewny, ale może być tak że to jest prawidlowe dzialane, dla złożonych foteli. (nie pamietam jak to jest u mnie, czy gasnie czy nie)[/quote]

    Nie wiem czy u mnie przyczyną nie będzie to że auto jeździło przez 6 lat bez tylnych kanap (kratka za siedzeniami przednimi).

  • [quote="koleś"][b]emmjot[/b], jak będziesz na Śląsku to zadzwoń do mnie. Umówimy się i Ci to wyłączę. Nie będzie Cię wnerwiać.
    Mój numer 510 150 407[/quote]

    Dzięki, byłem na śląsku w weekend ale post'a przeczytałem dopiero dzisiaj.
    Ale spoko, rzuciłem na to okiem w sobote. Wygląda że przy zaczepie który trzyma fotele przy oparciu (po stronie wiekszej kanapy) jest przycisk który jest wciskany przy usatwieniu foteli do siedzenia i wtedy wyłącza kontrolke. Jak składam fotele,żeby powiększyć przestrzeń bagażową to przycisk odbija i kontrolka się zapala (i swieci przez chwile, po czym sama gaśnie).