Witaj na forum Fabia Club Polska

Regularne pukanie w podwoziu podczas jazdy

Temat utworzony · 16 Posty · 1905 Wyświetlenia
  • Wczoraj nagle zaczęło mi coś pukać w podwoziu. Tak jakby jakaś metalowa część uderzała o drugą metalową. Nie jest to bardzo głośne, ale słychać i czuć pod nogami. Jak stoje cisza, problem jest tylko w trakcie jazdy. Wychodzi na to, że to coś w układzie jezdnym. Zaczeło się to tuż po tym jak byłem na myjni, ale żeby to miało jakiś związek 😐 <!-- s:| --> Każdy mechanik mówił mi, że niedługo trzeba będzie wymienić tuleje wachacza i najlepiej zrobić to jeszcze przed zimą. Możliwe, że to to?

    edit:

    Rano jak jechałem, to już była cisza. Zobaczymy dzisiaj po pracy

  • Jeżeli odgłosy i odczucie stuków czuć pod stopami to raczej na pewno są to tuleje wahacza przedniego (guma przy niskich temp zmienia swoje właściwości i wtedy stuki są bardziej intensywne.).Jeśli zaś odgłosy pochodzą z tylnej części ew. środka może to być jeszcze tłumik.Może jakaś guma się wyczepiła.Wjedź sobie na kanał i sprawdź tłumik.Co do wahacza to podjedź sobie na jakąkolwiek stację diagnostyczną i sprawdź sobie zawieszenie koszt ok 20-30 zł.

  • [quote="marcing040381"]Jeżeli odgłosy i odczucie stuków czuć pod stopami to raczej na pewno są to tuleje wahacza przedniego (guma przy niskich temp zmienia swoje właściwości i wtedy stuki są bardziej intensywne.)[/quote]
    Tak, czuć wyraźnie pod stopami od strony kierowcy. Pasażera nie wiem. Jak napisałeś o tej temperaturze, to skojarzyło mi się, że może faktycznie myjnia miała na to wpływ? Do gumy dostała się ciepła woda, zmieniła właściwości i zaczeło stukać. To by miało sens.

    [quote="marcing040381"]Jeśli zaś odgłosy pochodzą z tylnej części ew. środka może to być jeszcze tłumik.Może jakaś guma się wyczepiła.Wjedź sobie na kanał i sprawdź tłumik.Co do wahacza to podjedź sobie na jakąkolwiek stację diagnostyczną i sprawdź sobie zawieszenie koszt ok 20-30 zł.[/quote]
    Na 99% to nie jest tłumik. Jakiś miesiac temu całe podwozie było przeglądane przy okazji wymiany tłumika środkowego. Na sprawdzenie zawieszenia nie muszę jechać, bo już kilka razy od momentu zakupu było sprawdzane i usłyszałem te same opinie - niedługo do wymiany tuleje wahacza. Wiem, że to muszę niedługo zrobić tylko chodzi mi o to czy koniecznie już teraz.

  • jak będziesz się wstrzymywał to będzie po kolei leciała reszta zawieszenia. Więc po mojemu konieczne 😉 <!-- s;) -->

  • Kumam, na dniach to zrobie 😉 <!-- s;) --> Tylko w ramach ciekawostki, to dzisiaj już nie było tego stukania. Co jest? Zakładając, że to są tuleje, to nie dostały ciepłej wody i nie waliły dzięki temu?

  • Po zakupie w czerwcu byłem u mechanika. Oto co mam zapisane jako "do zrobienia" na jesień/zime jeżeli chodzi o uklad kierowniczy:

    • tuleje tylne wahaczy przednich
    • simmering półosi od strony skrzyni

    z tego co zauważyłem to nie jest jakiś kosmiczny koszt, więc raczej niedługo to zrobie 🙂 <!-- s:) --> Co myślicie? Może to mieć wpływ na pukanie?

    PS. łączniki stabilizatora są nowe, wymieniane w lipcu

  • U mnie tak było, że przed wymianą czułem wibracje stopami, ale nic nie stukało. 😉 <!-- s;) --> Wymieniłem tuleje i jak ręką odjął.

  • Podejrzewam, że zerwała Ci się tuleja metalowo gumowa w wachaczu a jeśli tak to raczej tak nie jeździj, przy okazji wymiany tulei kup te wzmacniane 4-ramienne, wymień również simerbloki.

  • Byłem u mechanika. Cały układ jest ok poza tulejami tylnymi wahacza przedniego x 2 - są pękniete i jest luz na nich, więc niedługo wymieniam. To jest ta http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=223<!-- m --> ?

  • [quote="seven"]Byłem u mechanika. Cały układ jest ok poza tulejami tylnymi wahacza przedniego x 2 - są pękniete i jest luz na nich, więc niedługo wymieniam. To jest ta http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=223<!-- m --> ?[/quote]
    Tak to jest ta. Dzisiaj właśnie kupiłem w ASO bo też mam do wymiany. Tylko najlepiej kupuj w ASO bo reszta to szmelc. Koszt jak na stronce którą podałeś 38PLN/szt.

  • Ale w ta w skodaczesci.pl też jest oryginalna, więc co za różnica gdzie kupie?

  • Żadna [b]seven[/b] 😉 <!-- s;) -->

  • No właśnie :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="seven"]Ale w ta w skodaczesci.pl też jest oryginalna, więc co za różnica gdzie kupie?[/quote]
    Jak mają darmową wysyłkę to pewnie żadna.

  • Nie maja, ale mają siedzibę w Łodzi, czyli u mnie 😛 <!-- s:P -->

  • Mam podobny problem, od piątku czy soboty kiedy przyszły niższe temperatury coś mi zaczęło walić w przednim prawym zawieszeniu. Kompletne drążki i stabilizatory były robione jakiś rok temu może nawet mniej. Dzisiaj na stacji też mi powiedzieli, że wszystko jest ok tylko tuleje jakieś podejrzane. Ale nie są pozrywane. Ostatnio przy okazji wymiany tarcz obejrzałem gumy stabilizatora i wyglądały dobrze. Macie jakieś sugestie co to może jeszcze ewentualnie być oprócz tych tulei ? Dodam jeszcze, że stuki występują podczas jazdy na wprost, przy skręcaniu, ruszaniu, hamowaniu nie słychać tego.