Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] problem z pilotem.

Temat utworzony · 12 Posty · 6943 Wyświetlenia
  • witam 😉 <!-- s;) --> nie znalazlem podobnego tematu dlatego zamieszczam. Mam fabie 1.9 tdi 2001r. z komputerem centralnym klima abs itp. Do tego 2 klucze scyzoryki i tu sie zaczyna problem bo w jednym z nich wyczerpala mi sie bateria kupilem nowa zalozylem tylko ze centralny nie lapie wogole sygnalu z pilota. Moze trzeba jakos schynchronizowac na nowo kluczyk po wymianie baterii bo pilot na starej baterii dzialal normalnie?

    z gory dziekuje i pozdrawiam :cwaniak:

  • [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic895724.html#4592980]Zobacz TU[/url]
    mysle że trzeba go na nowo "nauczyć" 😉 <!-- s;) -->

  • ooo wielkie dzieki 😉 <!-- s;) -->

  • a podopwiecie jak mozna go tego nauczyć?:)

  • rafito89 w poście Kapiego (dwa posty nad Twoim jest link do instrukcji jak można to zrobić na przykładzie Fabii). 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam,
    Mam problem z pilotem od alarmu a dokładnie taki że nie wiem jakiej firmy mam alarm, ale mam problem z pilotami jeden już nie działa a drugi ledwo co działa.
    Mam pytanie czy mogę jakoś dokupić sam pilot i co zrobić żeby działał.
    Jestem na poziomie -1 w tych sprawach więc proszę o pomoc (łopatologicznie , jak chłop krowie na rowie 😄 <!-- s:D --> )
    Załączam zdjęcie mojego zestawu.

    Proszę o pomoc.

    [img]http://img201.imageshack.us/img201/8168/p9121029.jpg[/img]

  • może wystarczy wymienić baterię...od tego bym zaczął 🙂 <!-- s:) -->

  • Trudno powiedzieć co to za alarm po widoku samego pilota, na allegro sprzedają takie obudowy jak Twoja od pilota - do alarmów LEGENDFORD. Markę zamontowanego alarmu można sprawdzić jeszcze na centralce od alarmu - ale najpierw trzeba ją znaleźć, zwykle gdzieś schowana pod deską/kokpitem. Jeżeli twój alarm jest z kodem stałym na 433,92 Mhz to nie było by problemu, bo wystarczy dokupić pilot "samokopiujący" i skopiować sygnał z tego który jeszcze Ci działa (ale warunek alarm musi być na tę częstotliwość). Trudno będzie określić na jaką częstotliwość jest Twój nie znając jego marki - to jest najważniejsze. A tak jak napisał [b]nicram[/b] baterię wymieniłeś i nic ? Może przyciski w pilocie zabrudzone ?

  • sprawa rozwiązana, po prostu wlutowane zostały nowe przyciski wewnatrz obudowy i działają jak nowe,
    pozdrawiam

  • Czesc.

    Ja od wczoraj mam podobny problem.
    Zona wyszła z pracy, otworzyła Fabie pilotem w kluczyku, przyjechała do domu i ... auto się już nie zamknęło z pilota. (fabrycznego)
    Zero reakcji. Zamykanie przyciskiem kierowcy działa.
    Bateria w kluczyku ok (3V), wymiana na nową 3,2V nie pomogła. Zresetowanie pilota poprzez wyjęcie baterii na dłuższy czas też nie.
    Czytałem tu o "nauczeniu" pilota, ale mam problem - nie mam drugiego kluczyka, zaginął gdzieś "w akcji", poszukiwania trwają 😞 <!-- s:( -->

    W tym momencie auto zamykane jest przyciskiem wewnątrz (żeby nie wciskać wszystkich rygli) a potem drzwi kierowcy, które są w momencie wciskania przycisku otwarte zamykam klasycznie kluczyk-zamek. Nie muszę chyba dodawać że dioda w drzwiach po takim zamknięciu nie mruga.

    Możecie mi jakoś pomóc?

    Pozdrawiam
    Kami

  • Próbowałem, próbowałem i wczoraj mi się udało. Trzeci dzień prób 😉 <!-- s;) -->
    Nie wiem do końca jak, ale mniej więcej opiszę co robiłem.
    Na początku przekręcałem kluczyk w stacyjce (znalazłem przepis: 5x przekręcić na zapłon w stacyjce i wcisnąć przycisk na pilocie) - nic z tego nie wyszło.
    Potem drugi przepis: zamknięte i otworzyć kluczykiem mając naciśnięty cały czas przycisk na pilocie. Kilkanaście prób i Fabia zamrugała kierunkami i dioda w drzwiach zaczęła mrugać 😉 Wydaje mi się że stało się to w czasie zamykania, ale pewny nie jestem. Chyba otworzyłem i zamknąłem Fabię naciskając cały czas przycisk.

    Nadal nie wiem jak mojej Żonie udało się tego pilota zdezaktywować. Grunt że ponowna aktywacja się powiodła.

    Ps. Drugi kluczyk odnazł się dzisiaj 😉

  • Zna ktoś może jakiegoś sprytnego magika od pilotów w Warszawie?
    Średnio co 2 tygodnie rozładowuje mi się bateria.
    Nie mam pomysłu co z tym zrobić...