Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81211 Wyświetlenia
  • te 7,45 to nie za dużo, ale też może być lepiej u mnie przy takim stosunku trasa/droga wychodzi 6,7-6,8l/100km.
    Ale tu pewnie odgrywa rolę wiek silnika.

  • Ja mam dość ciężką nogę i uwielbiam wyciskać, co się da. Zresztą z poprzedniego tankowania, gdzie było praktycznie 100% miasto, wyszło mi 7,9 🙂 <!-- s:) -->.

  • no to raczej ciężka noga, ale tutaj jeszcze dochodzi kwestia, czy jeździsz stale na klimie i szerokość oponek.

  • U mnie z klimy występuje jedynie korbotronic. Opony mam szersze niż przewidziała fabryka (a ta podaje 165/70R14), ja mam 175/65R14. Ale za to przyczepność jest świetna.

  • Była Fabia Rufusa, 1,4 75km, spalanie 7,74 LPG. Na tej samej trasie moja była F1 1,5 60km wciągała 8,5 LPG 😉 <!-- s;) -->

  • Silnik jeszcze się dociera (ponoć), ale podam mój wynik z drugiego tankowania:

    1.2 TSI 105 KM - 100% Łódź, odcinki rzędu 5-25 km, klimatyzacja włączona przez ok. 1/2 czasu jazdy.
    Opony 195/55/15 Dunlop SP Sport 01

    Zatankowane BP 95. Jazda początkowo bardzo delikatna póki się nie rozgrzeje, potem różnie, przemieszam się często szerokimi ulicami,
    to się go depnie mocniej 🙂 Oczywiście w granicach przepisów 🙂 <!-- s:) -->

    Spalanie (wyliczone przeze mnie, nie mam komputera): 7,8 L / 100 km

    Jestem na 100% pewny, że da się zejść do deklarowanych przez producenta 6,8 L / 100 km, ale... to zabije przyjemność z jazdy.
    Trzeba by wyłączyć klimatyzację i przejść na tryb "dziadek", a to nie jest warte tego litra na setkę 🙂

  • djcargo zachęcam cię do skorzystania z motostat, będziesz miał historię spalania, a my także.

  • Dzięki za propozycję, ciekawa sprawa, muszę się temu motostatowi przyjrzeć.

  • mam kolegę który od kilku lat jest zalogowany i prowadzi swoje wydatki poniesione na auto, również jestem zalogowany od miesiąca

  • [b]djcargo[/b], [b]s27[/b], moje statystyki w podpisie. 😉 <!-- s;) -->

  • pietrass: chyba mamy winowajcę nieco większego spalania niż normalne, i nie jest to bynajmniej moja noga. Wymienię czujnik temperatury cieczy (G62) i zobaczę, czy coś się pozmienia.

  • Spalanie sprawdzone po pełnym tankowaniu 8 z groszami, więc myślę, że jak na jazde tylko w mieście jest całkowicie normalnie. Ani rewelacyjnie mało ani tragicznie dużo 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="krpablo"]@pietrass: chyba mamy winowajcę nieco większego spalania niż normalne, i nie jest to bynajmniej moja noga. Wymienię czujnik temperatury cieczy (G62) i zobaczę, czy coś się pozmienia.[/quote]

    Jak miałem seacika, po wymianie czujnika, różnika w spalaniu ponad dwa litry mniej na 100km. Niastety trudno to zaobserwować w skodach jak nie ma wskaźnika temperatury, że coś się dzieje. Wtedy się jeździ na ssaniu i więcej pali silnik.

  • [quote="pietrass"]
    Jak miałem seacika, po wymianie czujnika, różnika w spalaniu ponad dwa litry mniej na 100km. Niastety trudno to zaobserwować w skodach jak nie ma wskaźnika temperatury, że coś się dzieje. Wtedy się jeździ na ssaniu i więcej pali silnik.[/quote]

    U mnie wskaźnik temperatury cieczy jest 🙂 <!-- s:) -->. Jak tak teraz sobie przypomnę, to faktycznie, czasami dopiero na którymś skrzyżowaniu z kolei (drugim albo trzecim) podnosiła się wskazówka, zwłaszcza w chłodniejsze poranki (ok. 10 stopni). Dzisiaj już na pierwszym skrzyżowaniu zaczęła się wznosić, zanim dojechałem do tego trzeciego to już stała jak żołnierz w szeregu na połowie.

  • [quote="krpablo"]U mnie wskaźnik temperatury cieczy jest 🙂 <!-- s:) -->. Jak tak teraz sobie przypomnę, to faktycznie, czasami dopiero na którymś skrzyżowaniu z kolei (drugim albo trzecim) podnosiła się wskazówka, zwłaszcza w chłodniejsze poranki (ok. 10 stopni). Dzisiaj już na pierwszym skrzyżowaniu zaczęła się wznosić, zanim dojechałem do tego trzeciego to już stała jak żołnierz w szeregu na połowie.[/quote]
    Hmm, to ja mam takie pytanie w związku z tym co napisałeś. Parę dni temu przypadkiem zacząłem obserwować właśnie ten wskaźnik temperatury i zauważyłem, że [b]zaczyna się podnosić dopiero po dobrych kilku minutach[/b], a nie od razu po odpaleniu silnika. Tak powinno być?

  • [quote="seven"]
    Hmm, to ja mam takie pytanie w związku z tym co napisałeś. Parę dni temu przypadkiem zacząłem obserwować właśnie ten wskaźnik temperatury i zauważyłem, że [b]zaczyna się podnosić dopiero po dobrych kilku minutach[/b], a nie od razu po odpaleniu silnika. Tak powinno być?[/quote]

    To zależy - ruszasz od razu w drogę, czy czekasz na nagrzanie się? Jeżeli ruszasz od razu, to myślę że max po 2-3 km silnik powinien mieć temperaturę roboczą. To jest właśnie wspomniane u mnie 3 skrzyżowania - dystans ok. 2-2,5 km. Jeżeli czekasz na nagrzanie, no to se trochę poczekasz ((C) Shrek 2 bodajże). Praktyka pokazuje, że silnik nagrzewa się szybciej, kiedy pracuje pod obciążeniem - co jest logiczne z punktu widzenia fizyki.
    Sprawdź, ile mniej więcej czasu i km przejedziesz do momentu:

    1. Ruszenia się wskazówki z punktu spoczynkowego - w Fabkach to oznacza chyba 50 stopni, jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
    2. Ustabilizowania się wskazówki na temperaturze roboczej (ok. 80-90 stopni).
      Jak będzie Ci się wydawać podejrzanie długo, to poproś kogoś z VAGiem o pomoc. Pomiary temperatury to zdaje się był blok pomiarowy nr 07, ale tego też nie jestem pewien w 100%. Będziesz mieć wtedy rozbieżność między tym, co pokazuje czujnik, a tym, co na liczniku, chociaż to też zależy od usterki. Może masz otwarty duży obieg i termostat do wymiany?
  • Od razu ruszam, zgodnie z tym jak się powinno robić 😉 <!-- s;) --> W takim razie sprawdzę i dam znać jak to wygląda u mnie z tym czasem.

  • U mnie sprawa wygląda tak:
    W trasie auto spala około 5,5 l / 100 km
    Natomiast w mieście to już trochę więcej bo około 9 l / 100 km
    Jest to porównywalne z tym co komputer pokazuje w aucie, średnio o 0,3 - 0,5 l.

    Myślę, że w mieście to chyba normalne, bo w okresie roku akademickiego, czy nawet roku szkolenego w Krakowie aut co niemiara i więcej czasu się stoi niż jedzie :looka: <!-- s:looka: -->

  • Miasto 5.8-7.6

    Trasa udało mi się zejść do 4.5

    Wskazania wg kompa

  • Ostatni wynik wg komputera na trasie 4,8 Pb.