Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] AKCYZA NA LPG - czego sie spodziewac

Temat utworzony · 14 Posty · 4767 Wyświetlenia
  • witam
    obecnie LPG jest 2 razy tanszy od PB, ludzie gazuja auta na potege
    koncerny paliwowe rzadaja podwyzki akcyzy na gaz, to samo UE
    JAK DLUGO POJEZDZIMY NA TANIM GAZIE ??
    pozdrawiam

  • Oby jak najdluzej, bo wlasnie sie szykuje do zagazowania fabii.

  • Mnie zastanawia jak Unia tak przeczulona na ekologię może żądać ukrócenia stosowania rozwiązań pro-ekologicznych.

    A co do koncernów paliwowych - dlaczego nie walczą by obniżyć akcyzę na benzynę i ON?

  • to jest biznes nie ekologia
    ale jesli w ciagu 3 lat paliwo zdrozeje o np.30% a gaz o 60% (po wprowadzeniu akcyzy) to czy gaz bedzie dalej oplacalny ?

  • [quote="and62"]to jest biznes nie ekologia
    ale jesli w ciagu 3 lat paliwo zdrozeje o np.30% a gaz o 60% (po wprowadzeniu akcyzy) to czy gaz bedzie dalej oplacalny ?[/quote]

    Opłacalność LPG zależy od przebiegów jakie robisz. Nie da się powiedzieć że jest albo nie jest nie analizując eksploatacji.

    Dorżną LPG to się ludzie zaczną przesiadać na CNG albo LNG...

  • [quote="K0_VOITH"]Dorżną LPG to się ludzie zaczną przesiadać na CNG albo LNG...[/quote]
    taa.. i ciekawe gdzie będą tankować..
    znajomy ma zafire z fabryczną instalacją CNG, jeździ tankować do Czech..

  • [quote="zdono"][quote="K0_VOITH"]Dorżną LPG to się ludzie zaczną przesiadać na CNG albo LNG...[/quote]
    taa.. i ciekawe gdzie będą tankować..
    znajomy ma zafire z fabryczną instalacją CNG, jeździ tankować do Czech..[/quote]

    Rozwój infrastruktury następuje jak samo rozwiązanie jest popularne.

    W Krakowie są na przykład 2 stacje CNG, na których tankuje m. in. MPK Kraków swoje 5 gaz-Jelczy.

    W Polsce w 20 miastach jeżdżą autobusy miejskie zasilane CNG, w sumie coś koło 300 sztuk.

    LNG byłaby jedna, ale pewne przedsiębiorstwo się przeliczyło, generalnie technologia dopiero wchodzi do życia.

  • Na najbliższe lata nie widzę alternatywy dla LPG..

  • Na najbliższe nie, ale jak ktoś walnie akcyzą w LPG to zobaczysz że wzrośnie popularność CNG... jak państwo zacznie świrować to ludzie kupią kompresory i będą cichcem auta tankować w domu z sieci.

  • już gdzieś podawałem - w Serbii za LPG płaciłem po przeliczeniu ok.4,50 a stacja obok stacji tam była w drodze do Sarajeva.
    w PL naprawde mamy na razie najtańsze paliwa. nawet na Węgrzech jest LPG za 3,50.

    nie bede zdziwiony jak cena poszybuje w górę. taki los "szaraków" że płacić trzeba jak sie chce mieć.
    szkoda tylko że użytkowanie LPG ma takie obostrzenia że tankować samemu w PL nie wolno, bo za granicą to samoobsługa, że do podziemnego wjechać nie wolno - za granicą nikt o tym nie wspomina,
    mogliby przynajmniej ułatwienia w ubezpieczeniu zrobić że auto ekologiczne 😄 <!-- s:D -->

    pożyjemy - zobaczymy.
    na razie nie ma co spekulować bo to jest najgorsze ....

  • Przerobienie instalacji LPG na CNG to nie jest większy problem - z tego, co czytałem, to jedynie butla na wysokociśnieniową (ciężkie cholerstwo) i inny reduktor. Większość sterowników LPG również obsługuje CNG, więc myślę, że tędy droga.

  • Na chwilę obecną to problemem jest sieć stacji CNG a w zasadzie ich mała ilość.

  • Popyt rodzi podaż, z LPG też tak było.

  • [quote="zlloty"]Popyt rodzi podaż,[/quote]
    i Gazprom znów zarobi :rulez: <!-- s:rulez: -->
    ciekawe czy z gazoportem nasi zdążą....