Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81175 Wyświetlenia
  • [quote="pietrass"]Znów muszę się pochwalić ostatnio wracając z Zabrza przez Sośnicę do Gliwic wieczorkiem ok. 21.30- 22.00 pogodnie, udało mi się zejść na kompie ze średnim spalaniem (jeszcze mam zimówki a więc wąskie opony 165/70) do wartości za całą jazdę:

    [b]4,4[/b]l/100km w czasie jazdy nawet 2 razy zeszło do 4,3, tak się ułożyło, że dzień był dość ciepły (prawie do 30 stC) więc silnik niebyt zimny przed rozpoczęciem jazdy (przerwa od poprzedniej jazdy kilka godzin), klima wyłączona, jazda spokojna nie przekraczane 60 km/h. Byłem w miłym szoku.

    Średnią na kompie mam na razie 6l/100 km od poprzedniego tankowania zrobiłem zobaczymy jak się to zweryfikuje przy tankowaniu.

    Co do poprzedniego spalania, o którym pisałem wynik tankowania następnego na motostatcie, prawdopodobnie lekkie niedotankowanie przy Racingu, lub słabsze paliwo przy kolejnym tankowaniu Vpower. Teraz znów tankowałem Vpower i wydaje się, że jest paliwo lepsze niż poprzednio, ale postanowiłem nie jeździć autem do pracy ok. 3 km ze względu na przebudowę ulic przy miejscu mojego zamieszkania ze względu - korki jak jest pogoda sprzyjająca i nie spieszy mi się. Więc nieco oczszędności też z tego tytułu.[/quote]

    Przy 60 km\h 4,4l średnie powiadasz, no pewnie jak byś wbił 5tkę to by było 3,5l.
    Po zmianie opon na letnie spalanie bez zmian w okolicach 6,5l dochodzi do 7l ale klima chodzi opony 195/55 prędkości do 110km/h odcinki do 60km trochę miasta reszta trasa tak jak mu trochę przycisnąć do 160km/h na krótkich odcinkach to 7,1l mi wyszło na 30kilometrach trasy.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-05-2012, 19:09[/i] ][/size]
    A tak ogólnie panie kolego to chyba nic dziwnego że przy średniej prędkości dochodzącej max do 60km/h wychodzi ci 4,4l , powiem tyle ojciec jeździ fabią z 2002 roku dizel 1,9 wolnossący u niego przy prędkościach dochodzących średnio w trasie do 110km/h spalanie średnie wynosi 4,5l na sto, więc to raczej żadne osiągnięcie. SDI to dizel wiem lecz pod względem ekonomiczności nie ma konkurencji poza tym to silnik nie do zajechania jeśli tylko zmieniasz olej i nie lejesz oleju z frytek do baku. Choć kto wie może i na tym by poszedł bez większych strat. Co by było gdyby stary ""ekodraiwing"" wprowadził do swojej jazdy.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-05-2012, 19:12[/i] ][/size]
    A jeszcze jedno fabcia staruszka ma przejechane na dzień dzisiejszy coś ponad 135000km od nowego przypominam rok 2002! kto kupuje?

  • sdi to inna bajka, mój ojciec ma z 2005 i 245 000 przebiegu, leje co 15 000 km pełen syntetyk, silnik ani grama oleju nie bierze i spala w cyklu średnim, jednak ok. 70% trasa ok. 4,5 l/100km. Nie jedzie to w ogóle, ale oszczędne jest bardziej niż mój służbowy kangur 1.5 dCi - mnie pali ok. 6,5 l/100km w cyklu 50% trasa, 50% miasto, ale raczej jeżdżę dynamicznie

  • -> SirAlk, jak dla mnie wynik jak na benzynkę i ponizej niż minimum producenta tj. 4,5 l/100km trasa wg obecnych danych, do tego zrobiony w mieście uznaję za b. dobry.
    5-ka była wrzucona.

  • Producent weyliczyl to spalanie w taki sprytny sposób że my i tak do tego nie dojdziemy żeby uzyskać takie wyniki w codziennej jeździe

  • [quote="TOMUŚ"]Producent weyliczyl to spalanie w taki sprytny sposób że my i tak do tego nie dojdziemy żeby uzyskać takie wyniki w codziennej jeździe[/quote]
    nie wiem czy te ich "normy" się nie pozmieniały... jak można podać, że 1.2 tsi pali po mieście 6,6 l/100km, mnie wychodzi ok. 8-9 l/100km, mając clio 1.4 16V w danych miałem 9,2, a faktyczne spalanie miałem ok. 9,5 - jest to wynik zdecydowanie bliżej prawdy 😉 <!-- s;) -->

  • Wiesz ... mi spalanie wychodzi po mieście max. 7,1 a na trasie to tak mniej więcej
    5

  • No i z tego co piszecie jakie macie spalanie w TSI - to kolejny punkt dlaczego nie żałuję, że wybrałam za drugim razem HTP a nie TSI.

  • [quote="pietrass"]No i z tego co piszecie jakie macie spalanie w TSI - to kolejny punkt dlaczego nie żałuję, że wybrałam za drugim razem HTP a nie TSI.[/quote]
    gdybym jeździł tsi tak jak Ty htp to pewnie bym zszedł jeszcze niżej ze spalaniem, ale tsi jest po to żeby dawać frajdę z jazdy, co wiąże się z mocniejszym wciskaniem gazu, a w mieście szybko przekłada się to na wartości spalania...

  • Wiesz tsi jak i htp idzie jeździć dynamicznie i mieć frajdę ale za to bez oszczędności lub jeździć oszczędnie i mieć frajdę że więcej przejadę i zaoszczędzę trochę paliwa/benzyny 🙂 . Ale lepsza frajda do wyprzedzania to tsi i jego turbo 😄 <!-- s:D -->.

  • u mnie obecny 1.9 tdi pochłania 13-14 litrów wachy ON na 100km 😄 na trasie kolo 8-10 litrów ,srednio wychodzi po miescie 10-14 litrów na 100km zalezy od jazdy 😉 <!-- s;) -->

    -wczesniejszy tdi 1.9 zjadał 10 litrow max po miescie niezaleznie od ciezkosci obówia
    na trasie ok 5 litrow

  • doradzam odpowiednie strojenie 😉 zwróci się w niedługim czasie przy takim spalaniu 🙂 U mnie przy większych "parametrach" spalanie pozostało jak seryjne 🙂 🙂 🙂 <!-- s:) -->

  • Siemanko
    U mnie zaobserwowalem spalanie na dystansie 2700 km rzedu 4.9 litra ON. Silnik mam 1.9 sdi. Glownie jazda 70% miasto 30% trasa. Aha Karolcia robi miasto,a ja trase. 🙂 <!-- s:) -->

  • Elek to elegancki wynik 🙂 Te silniczki mało palą :super: <!-- s:super: -->

  • sdi na trasie wącha lekko co na tłok podadzą 😄 <!-- s:D -->

  • Dziś wracając z Wadowic pobiłem rekord w średnim spalaniu. Z kompa wyszło 3,3 litra na dystansie 30km w 3 osoby i bagażnikiem wyładowanym tobołami. Zawsze wychodziło mi 3,7 jak się starałem oszczędnie sam jadąc,a tu taka niespodzianka jak w domku spojrzałem na kompa.

  • u mnie na trasie bialystok warszawa (2 osoby na pokladzie) wyszlo 5.3L przy jezdzie ok 100km/h a w drodze powrotnej troszke pogonilem na ekspresowkach i wyszlo 5.6L. oczywiscie bez A/C

  • Witajcie posiadacze fabi mam pytanie do użytkowników silników 1.2 tsi 85 km - powiedzcie mi ile tak naprawdę spalają te silniki podczas spokojnej jazdy powiedzmy do 2500 obr/min do 110 kmh . Obecnie moja fabka jest na "dotarciu" mam najechane 1300 km czy w tym okresie mam większe spalanie ? 🙂 <!-- s:) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2012, 21:12[/i] ][/size]
    Witajcie posiadacze fabi mam pytanie do użytkowników silników 1.2 tsi 85 km - powiedzcie mi ile tak naprawdę spalają te silniki podczas spokojnej jazdy powiedzmy do 2500 obr/min do 110 kmh . Obecnie moja fabka jest na "dotarciu" mam najechane 1300 km czy w tym okresie mam większe spalanie ? 🙂

  • Witaj Krissp3
    W realu to te tsi pali tak:

    • w mieście 6.5 do 7.1 zależy ile stoimy w korkach
    • poza miastem 4,5 do 5.2 przy spokojnej jeździe
    • średnio około 5.8
      Ja podczas docierania silnika schodziłem na średnio 5.2 - 5.4 - tylko że to były raczej trasy - mało się wtedy kręciłem po mieście
      Widzę że jesteś z mojego miasta :piwko:
  • Dzięki Tomuś za info jak będziesz w naszym miescie to odezwij się skoczymy na "piwko:

  • Nie czytałem całości, ale jest mało info na temat 1.4 TDI BNV 80KM, mam ostatni wypust F1 07/08r. w kombi, przejechałem już ponad 3 tys. km. jedni powiedzą że mało ale mi wystarczy by coś napisać, przesiadłem się z Passata B6 2.0 TDI 170KM 350Nm, tak ze względów ekonomicznych na ceny paliwa,
    Fabia jest oczywiście Ok !!! spalanie książkowe to fantazja !!!!!!!!!!!!!!!
    Tankuję normalne paliwo bez żadnych dodatków - standard ORLEN - od momentu zaświecenia rezerwy wlewam około 42 L, przy delikatnej jeździe z prędkością do 100Km/h robię około 820 km. oczywiście bez ładunku i sam kierowca
    Jedna trasa łącznie 650km gdzie średnio starałem się utrzymać 110Km/h z klimą i pozostałość kręcenie w okolicy domu na zbiorniku przejechałem 900km.
    tankuję nie używając odpowietrznika ale do full gdzie wczoraj widziałem zasięg 1000Km na kompie pokładowym, średnie spalanie komp. potrafi pokazać 4,1 z delikatnej jazdy na odcinku około 40 km ale na całości z wyświetlacz Nr. 2 min. jakie uzyskuję to 4,9L wiec wskazania jakie pokazuje to należy brać z przymrużenie oka,
    Passat B6 pokazywał mi z dokładnością do 0,1L w/g tego co wyliczałem z zatankowanego paliwa czyli przy ostrej jeździe w trasie do 190 km/h 8 L :super: <!-- s:super: -->
    Jazda autem jest Ok zwłaszcza ta sportowa praca silnika podczas wkręcania na obroty a powyżej 130 km/h wbrew opinii w aucie nie jest głośno, gdy przyśpieszamy to fakt silnik ma sportowe zacięcie
    praca silnika na wolnych obrotach bardzo mi się podoba, jak zegareczek

    W 2007 r miałem Fabie kombi 2003r. 1,9TDI i spalanie średnie było podobne ale w mieście troszeczkę większe i dostęp do silnika nie bardzo co jest wielkim minusem.

    Duży + dla Skody są braki w wyposażeniu :hurra:

    1. filtra cząstek stałych
    2. koła dwumasowego
    3. zmiennej geometrii turbiny która przy PSJ potrafi robić problemy