Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Przyciemnianie szyb - temat zbiorczy

Temat utworzony · 164 Posty · 53389 Wyświetlenia
  • A jaki masz procent przyciemnienie tych szyb?? Ja mam folie 35% i kiedys sie pytalem policjanta jak mnie zatrzymal, to powiedzial ze ok. Wiec jezdze i nie mnam zamiaru zdzierac folii, bo jakos bym sie glupio poczul przy takich jasnosciach 😄 <!-- s:D -->

  • Teoria teoria a praktyka praktyka. Pozyjemy zobaczymy. Narazie nei ma sie co spieszyc. Juz robilem jeden przeglad w ASO i sie do niczego nei przyczepili, a teraz czeka mnie drugi to zobaczymy

  • [quote]Wiem że koszt przyciemnienia szyb do Fabii to chyba ok 1500 - 1700 PLN[/quote]
    Na poczatku roku jak przyciemniaelm szyby w swoim aucie to koles proponowal mi tez piecowe wlasnei z homologacja, ale mowil o koszcie w granicach 1000zl. Ael to i tak bylo za duzo jak dla mnie

  • ostatnio widzialem sie z kolesiem co ma piecowo przyciemnione szyby i piecowe przyciemnienie to kupa wielka. Z czasem sie zaczyna kruszyc to gowno i robi sie taki pajaczek na szybie w niektorych miejscach. I tzreba cala szybew ymieniac bo ponownie nieda sie tego zorbic. Dlatego folia na szyby najlepsza jest

  • ja tez wole czarne szybki, calkowicie zmieniaja auto i sluza rowniez jako ochrona przeciw wlamaniowa 😛 <!-- s:P --> nie widac co jest w srodku, a zwlaszcza jakie glosniki na tylnej polce, takze warto. Pozatym 1000zl to piecowe kosztuje, a folia to w m,oim przypadku 450zl

  • Odwazna bo pan policjant bedzie lagodny dla kobiety 🙂 <!-- s:) --> a jak mie zatrzymuje to to wszystkiego sie przypiepsza

  • ja tez slyszalem prze rozne ceny. W aso mi powiedzieli 700 albo 800 nie pamietam dokladnie. Ale 250zl to rzeczywiscei okazja 😛 <!-- s:P --> Ale juz z doswiadzczenia wiem ze co region to inne ceny, m.in uslugi lakiernicze.

  • Ja zrobilem za 350zl bez bocznych przednich zeby bylo zgodnie z prawe:) i to w wawie i fajnych gosci 🙂 <!-- s:) -->

  • Kolega miał przyciemnione wszystkie szybki, kolizja miała podłoże obupólne. Efekt tego był dla niego opłakany, miał co prawda AC, ale przez szyby odmówiono mu wypłaty, mało tego jak wina jest obupólna to idzie po połowie z Twego AC i OC drugiego. W tym przypadku wynik był taki, że swoją naprawę pokrywał w 100%, a naprawę drugiego w 50%. Ubezpieczyciel tego drugiego odmówił wypłaty jego 50 % właśnie przez szyby. Sprawę skierował do sądu ciągła się przeszło dwa lata. Stracił mnóstwo kasy same naprawy ponad 20 tys plus koszty sądowe , rzeczoznawcy, adwokat i coś tam jeszcze. W sumie stracił coś koło 27 tys. Także ten przypadek bardzo skutecznie wyleczył mnie z przyciemniania szyb, jeżeli już to tylko tylnie które nie są zabronione przepisami.

  • ale straszycie tydzien temu przyciemnilem wszystkie szybki wyglada super, a co do firm ubezpieczeniowych to zalezy na jakiego palanta rzeczoznawce trafisz, w poprzednim autku mialem szyby full ciemne i zamalowane tylne swiatla na czarno a kobitka (i tu ja pozdrawiam bo fajna Justynka byla) wjechala mi na swiatlach w tyl bestia jedna, i bezproblemowo wyplacili kase z ubezpieczenia do jednego sie tylko przyczepili ze mialem zjechane opony cokolwiek to w moim przypadku mialo wspolnego z reszta 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Adas - FCP"]A z jakiej to firmy ubezpieczeniowej ?[/quote]
    Nie pamiętam, jedna była chyba warta choć nie jestem pewny, druga nie wiem.

  • heee ja teraz tez zamioerzam przyciemnic tylne na jedynke 😎

  • Ja mam wszystkie przyciemnione na jasno...troche przeswituje w dzien..natomiast w nocy nic 🙂 <!-- s:) --> folia 3M. raz mialem kontrole ale nasciemnialem ze wcisneli mi folie na przod bo mowili ze ma przepuszczalnosc 70 % i widocznie naciganeli mnie na kase. to chlopaki powiedzieli ze nie zabiora mi dowodu ale....musze pojechac do stacji diagnostycznej i sprawdzic przepuszczcalnosc, jesli bedzie za niska to mam zerwac folie...powiedzialem ze tak uczynie.

    PS: Stacja diagnostyczna nie widziala mnie do tej pory 🙂 i smigam dalej :dres:

  • [quote="Adas - FCP"]Mario, narazie to tajemnica 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Zeby auto bylo lzejsze, ta folia jest strasznie ciezka 😛

    A co do samego przyciemniania, to zalezy od strozow prawa, w Krakowie jezdzi duzo autek z ciemnymi szybami, i jakos mi nie obilo sie o uszy zeby komus kazali zrywac folie na miejscu, albo dowod zabierali.
    Co do ubezpieczenia, to jak nie bede chcieli wyplacic, to i tak znajda sobei cos na ciebie. To jest tylko naciaganie nas klientow

  • [quote="MŁODY-ŚLĄSK"]a gdzie u Nas na Śląsku robia to profesjonalnie ???[/quote]

    i czy naprawde ciemne szybki wpływaja na temperature w srodku autka

    może ktoś napisze zalety i wady :hyhy: <!-- s:hyhy: --> bo jakoś nie umien sie zdecydować :znudzony:

  • Co do nagrzewania to napewno jest lepiej, w tej chwili ciezko mi porownac bo jezdze tylko jednym autem i ni epamietam jak to jest bez folii na szybach 😄 <!-- s:D -->
    U mnie jest tak ze jak jest goraco i stoi w sloncu to i tak jest troche nagrzane w foli. Pewnie im drozsza folia tym lepiej. No i im mniej przpuszcza switla tym lepiej 😄
    Natomiast nie ma efektu oslepiania przez slonce. Folia daje rade.

    Co do widocznosci przez ciemne sszyby. Z daleka nic nie widac. Z bliska prawie wszytsko widac, zalezy od tego jak promienie slonca padaja. Generalnie jest duzo przyjemniej i bardzij swobondnie 😄 Z tylu gdzie mam ciemnijesza folie nawet z bliska ciezko cos dojrzec, co w przypadku pozostawienia jakis drobiazgow na tylnim siedzieniu ma znaczenie.

    Zdecydowanie poprawia design, moje kazde nastepne autko bedzie mialo ciemne szyby. Jak przesiadam sie od czasu do czasu do auta bez folii to jakos tak nie swojo sie czuje 😄

    Poczatek zjazdy z folia jest dosc ciezki. Cofanie wieczorami jest naprawde uciazliwe, ale nie zdazylo mi sie bym musial kogos prosic o pomoc czy wysiadac z auta by zobaczyc ile mam miejsca 😄 Trzeba sie przyzwyczaic i bardziej wytezac wzrok

    I tak jak Adas twierdze ze przyciemniony sam tyl to wielka kupa 🆒
    Teraz to nawet moglbym przyciemnic przednia szybe taka samafolia jaka mam bok przyciemniony. Naprawde w dzien roznica jest niewielka.

    Goraco polecam do przyciemniania zaklad Car-solar. Ja tam robilem. Folie mam juz 3 rok i nic si ez nia nie dzieje. Maja swoj zaklad w Krakowie i B-B. Cena nie zwala z nog, a to wazne

  • Ja wlasnie tez mam dylemat czy przyciemniac czy nie :kwasny: <!-- s:kwasny: -->
    Wstepnie planowalem przyciemnienie lekko samych tylow + tylna szyba + slupki boczne, przez co samochod nie wygladalby AZ TAK zle.. no ale nigdy to nie bedzie to samo co przyciemnic wszystkie szybki..
    Ponadto pytanie do ZYGUSA i innych co maja przyciemnione szybki: czy macie jakies pecherzyki itp ustrojstwa na folii? Bo z doswiadczenia wiem ze malo kto nie ma skaz na folii.. Zazwyczaj zawsze sie znajdzie jakas biala kropka, a jak bym mial patrzec ciagle na takie kropki to bym sie tylko wsciekal :znudzony:
    Ponadto jest jeszcze problem oczywiscie podstawowy - przepisy.
    Czy wogole jest sens oklejac szybki folia, ktora przy kontroli policji pomyslnie zaliczy test przepuszczalnosci swiatla? Bo taka folia bedzie zapewne bardzo jasna..

  • [b]wolfmk[/b] powiem Ci, że Twoja seria już nie spełnia przepisów ma zbyt zielone szybki :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • [quote="MirekS"][b]wolfmk[/b] powiem Ci, że Twoja seria już nie spełnia przepisów ma zbyt zielone szybki :hyhy: <!-- s:hyhy: -->[/quote]

    chociaz raz bys mnie pocieszyl.. :suchy: 😕
    No to zostaje tylko tyl.. :oczami:

  • Jezel zrobisz naprawde delikatna folia sam tyl, to nie bedzie tak zle 😄 <!-- s:D -->

    Pecherzykow u mnie brak, natomiast jest juz pare kropeczek od pierscionkow itp. Jest to naprawde malo widoczne, takze daje rade. Ale niestety trzeba zwracac uwage pasazerom na ten fakt ze na szybie jest folia i zeby nie jezdzili pierscionkami po szybie 😄