Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie , delikatne wycie przy skręcie...

Temat utworzony · 8 Posty · 648 Wyświetlenia
  • Witam,

    Słuchajcie, czy ktoś zauważył może w swojej Fabce1 przy pełnym skręcie w lewo czy prawo, bardzo delikatne wycie. Tak jakby dochodziło chyba ze wspomagania. 😕 <!-- s:/ -->
    U sąsiada jest podobnie z tym ze on ma 1.4 16V

    Pozdrawiam

  • łożyska mcpersona do wymiany sam je zreszta mam i narazie tak jezdze :motorek: <!-- s:motorek: -->

  • Jakie to są łożyska ???

    Jestem trochę laikiem w tych sprawach.
    Jakie będą tego koszty ??? 😐 <!-- s:| -->

  • Koszt łożyska około 30-40 pln.

  • [quote="dusza"]łożyska mcpersona do wymiany sam je zreszta mam i narazie tak jezdze :motorek: <!-- s:motorek: -->[/quote]
    I tu bym się z Tobą nie z godził!
    Jeśli "wyje" "buczy" przy skręcie ton objaw zapowietrzonego układu wspomagania.
    Uszkodzone łożysko o którym piszesz objawia się "stukaniem" i "trzaskami" przy kręceniu sterem.

    Mogę Cię jednak pocieszyć ,że to "delikatne wycie " przy max skręcie to normalny objaw.

    Dla "spokojności" spr stan oleju we wspomaganiu(tzn jego poziom i czy nie jest spieniony)

  • Te wspomagania lekko wyją lub dają jakieś tam odgłosy . Nie wolno za długo trzymać max skręconych kół bo to może uszkodzić pompę wspomagania lub znacznie skrócić jej życie . Uszkodzone łożysko amortyzatora stuka przeważnie podczas jazdy lub bardziej bym powiedział skrzypi i skrzypi tylko w momencie skręcania bo jak koła już są skręcone to niby w jaki sposób ma dawać te odgłosy ?

  • Panowie,

    Bardzo dziękuję za wszystkie wasze odpowiedzi. Tak jak napisaliście...
    Jest to normalny objaw, ale na wszelki wypadek sprawdzę ile jest płynu w spomaganiu zeby było wszystko jak należy. 🙂 <!-- s:) -->
    Ale zeczywiście przestraszyłem się troszeczkę i chciałem być pewny....

    Pozdrawiam Wszystkich :padam:

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 17-04-2012, 17:31[/i] ][/size]
    ....apropo u mnie nic nie skrzypi nic nie brzęczy, tylko bardzo ale to naprawdę bardzo trzeba się wsłuchać ze delikatnie wyje...
    🙂 🙂 🙂

  • zrób głośniej radio 🙂 <!-- s:) -->