Witaj na forum Fabia Club Polska

Hak holowniczy, prośba

Temat utworzony · 11 Posty · 1866 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich, planuje zakup haka i sam chce go zamontowac,
    prosbe mam taka: potrzebuje jakies instrukcje( najlepiej obrazkowa)

    Dzieki i pozdrawiam

  • Ja wątpię czy ktoś da Ci instrukcję montażu haka. Problem w tym że tyle ile haków, tyle jest sposobów montażu. ogólnie rzecz biorąc - każdy szanujący się sprzedawca haka powinien dostarczyć Ci pisemną i obrazkową instrukcję montażu tegoż haka. Popatrz na allegro - tak do haka dołączona jest instrukcja montażu.

  • Moze ktos juz montowal hak do swojej fabki i wie czy sa jakies gotowe otwory czy trzbeba dopiero wiercic?
    Za jakie kolwiek informacje bede bardzo wdzieczny

  • Znowu ja Ci coś napiszę.

    Wiele zestawów sprzedawanych na Allegro jest już przystosowanych do Fabii. Nie trzeba nic wiercić (przynajmniej teoretycznie). Ale niestety czytałem różne opinie - jednym pasowało idealnie (musieli tylko przykręcić hak i dorobić wiązkę), innym zaś kompletnie nic nie pasowało - musieli przerabiać hak albo wiercić nowe dziury w ramie samochodu.

  • czy w fabi combi trzeba demontoeać zdeżak do montażu haka

  • Kupiłem hak jakieś dwa lata temu na allegro (Fabia sedan), sprzedawca zapewniał ,że nic nie trzeba wiercić i wszystkie otwory maja pasować i miał rację, sam montaż haka bardzo prosty więcej zabawy miałem z elektryką ale metodą prób i błędów ustaliłem za co jaki kabelek odpowiada :oczami: <!-- s:oczami: --> Trzeba ściągnąć tylne lampy i zderzak, pod nim jest zderzak metalowy, który usuwasz , wkładasz haka potem śruby, podkładki i gotowe potem montaż zderzaka plastikowego i lamp, no i na deserek elektryka. Czasem trzeba podciąć trochę dolną część zderzaka jeśli będzie kolidowała z kulą haka ale nie więcej niż 5x3cm, zresztą tego podcięcia nie widać trzeba by się schylić.

  • A czy po samodzielnym montażu haka nie będzie później problemu z uzyskaniem wpisu w dowodzie rejestracyjnym o montażu haka?
    Z tego co pamiętam, trzeba mieć certyfikat czy cóś takiego.

  • Chyba trzeba, ale Polska to kraj, w którym nietrudno cokolwiek załatwić 😄 <!-- s:D -->

  • Oczywiście haka trzeba wklepać w dowód rejestracyjny i aby to zrobić trzeba przejść przegląd w stacji diagnostycznej ,kosztuje to chyba 30 zł diagnosta sprawdza mocowanie oraz specjalnym urządzeniem symulującym światła przyczepy poprawność połączeń. Pomimo tego ,że niektórzy uważają Polskę za kraj dziki ja to zrobiłem legalnie i nikogo nie korumpowałem 😛 <!-- s:P -->

  • A ja nie wiem czy można robić to nielegalnie, ja nie zakładałem haka, ale na pewno jest kilka sposobów 😛 Tyle, że dla 30zł to się nie opłaca kombinować 😄 <!-- s:D -->

  • Hak można spokojnie zamontować samemu.Potem jedziemy na stację diagnostyczną po zaświadczenie o przebyciu badania technicznego.Z tym dokumentem idziemy do wydziału komunikacji gdzie za darmo wbijają nam hak do dowodu rejestracyjnego.