Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Pomoc przy zakupie Fabii

Temat utworzony · 35 Posty · 7602 Wyświetlenia
  • Hej forumowicze,miłośnicy Fabii.Mam serdeczną prośbę.Doradzcie mi jak mozecie.Chce kupić Fabie dla dziewczyny-wczoraj zdała prawko:) myślę intensywnie o modelu zeby był w gazie,miał 4 poduchy i abs, tak do 15tyś.
    Tego mam własnie na tapecie.Jestem z Gdyni ale akurat bede w Warszawie we wtorek.
    http://otomoto.pl/skoda-fabia-1-2-sekwencja-2003-4-okazja-C23669634.html<!-- m -->
    Sprzedawca sam z siebie przez telefon mi powiedział ze tylko maska i zderzak były lakierowane,po malej kolizji poprzedniego wlasciciela,że poduszki nie wyskoczyły,ze blotniki nie były lakierowne.Jutro ma mi wysłać zdjecie pasa przedniego po otwarciu maski robionego z góry.Mam czujnik lakieru sprawdze go nim,mam też komputer i Vag to go podłacze do kompa(bo sam mam Passata B5 wiec powinno się dać) zastanawia mnie tylko brak oznaczenia silnika na klapie z tyłu .Czy były wersje bez? I co Wy myślicie ogólnie o tym autku?Dzieki z góry i Wesołych Swiąt życzę Wszystkim !!!!!

  • Temat przeniesiony do właściwego działu, w tym dziale również znajdziesz tematy na temat kupna fabii, na co zwracać uwagę itd.
    Prócz tego poklikaj do [b]Lestka[/b], dział giełda, szykuje się do sprzedania fabki.
    Link do fabki który zapodałeś raczej bym odstawił, ponieważ silniki 1.2 nie były rewelacyjne.

  • Mój rocznik, mój przebieg, moja cena 😄 <!-- s:D --> Dokładnie rok temu swoją kupiłem.

    Po pierwsze posłuchaj Mirka i od 3-cylindrowego 1.2 trzymaj się z daleka. Ten silnik w ogóle nie powinien powstać... miało być super oszczędnie, bezawaryjnie, a co wyszło to wszyscy wiemy.
    Po drugie za 15 tys. można by oczekiwać klimatyzacji w samochodzie. Moja miała. Przypomnisz sobie o moich słowach jak będziesz zdychać w ponad 30 stopniowym upale:)
    Po trzecie szukaj bezwypadkowego auta, to co Ci mówi sprzedawca to jedno, rzeczywistość to drugie.

  • Ta sama wersja, którą posiadam oraz ta sama moc 🙂 jedynie co się różni, to to, że ten jest HTB, a ja combii, tamten ma inny kolor, dodatkowo ma gaz, a ja nie 😛 <!-- s:P -->
    Gość poleca jazdy próbne... Ja bym go od razu odrzucił, po kilkanaście gości pojeździ i będzie po aucie... Lepiej kup inną Skodę, tak jak [b]MirekS[/b] mawia, że kolega [b]Lestek[/b] sprzedaje Czerwoną Skodillę...

    [quote="MirekS"]silniki 1.2 nie były rewelacyjne[/quote]

    Jak ktoś depcze po podłogę, to w czym dziwota, że nie są rewelacyjne :?: Ważne jest to, jak się jeździ...

  • z 4 poduchami w gazie z abs to chyba nie znajde tak szybko,a chce z bomby kupić bo niedlugo zagranicę wyjezdzam na kilka tygodni.I czasu też mega mało teraz mam,wchodzi w rachube tylko pomorskie lub mazowieckie wojewodztwo.Latam samolotem czesto GDANSK -WARSZAWA .

  • gdzie to jest?kto wie?

  • Okolice Zabrza 😉 <!-- s;) -->

  • niestety jest bez gazu,odpada

  • To nawet lepiej, że bez gazu, bo silnik jest w idealnym stanie i bezproblemowo możesz do takowego instalację założyć. I wiesz na czym stoisz. A tak to prawdopodobnie kupisz zagazowany (czytaj zajeżdżony) samochód sprawiający problemy.

  • ja rozumiem,tylko ja już nie znajde czasu na przypilnowanie instalacji,jezdzenie zawozenie odbieranie itp. itd.

  • Lepsze to niż nic... masz przynajmniej takie autko, gdzie (może) prawdopodobieństwo znalezienia podobnego będziesz miał nikłe... Ale chyba nie chcesz, by twoja narzeczona inwestowała w DIESLa, hm? 🙂 <!-- s:) -->

  • Diesla nie chce ,tylko gaz,jezdzę juz na gazie 10 lat (2 autami w sumie)i sobie chwalę

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-04-2012, 22:52[/i] ][/size]
    były egzemplarze bez oznaczen silnika z tyłu ?

  • [quote="niko"]
    były egzemplarze bez oznaczen silnika z tyłu ?[/quote]

    Ja takich nie kojarzę.

    [quote="Tofik"]
    [quote="MirekS"]silniki 1.2 nie były rewelacyjne[/quote]

    Jak ktoś depcze po podłogę, to w czym dziwota, że nie są rewelacyjne :?: <!-- s:?: --> Ważne jest to, jak się jeździ...[/quote]

    Miałem na myśli rozrządy które unieruchamiały auto niespodziewanie i druga rzecz to te feralne cewki, o deptaniu nie mówię bo przy tym silniku nie ma czym.

  • jesli chodzi o auta bez oznaczenia silnika z tylu to w niemczech sa takie bardzo popularne 😉 i Fabii I tez duzo jezdzi bez owych oznaczen 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja mam w wersji FLASH nieoznakowany silnik, mam tylko model i tyle, w sumie, jakbym miał oznaczenie, to i tak bym odkleił 😛 <!-- s:P -->
    na razie z rozrządem nie miałem nic wspólnego... a orientujesz się może czy przyczyną spalenia cewki chociaż z jednego cylindra może być zastanie auta przez ok miesiąc do dwóch? Choć sam przyznam, że z cewką miałem do czynienia, jak sobie "Strzeliłem na 3 ze sprzęgła" przy 2,5k obr./min.

  • [quote="Tofik"]Ja mam w wersji FLASH nieoznakowany silnik, mam tylko model i tyle, w sumie, jakbym miał oznaczenie, to i tak bym odkleił 😛 <!-- s:P -->
    na razie z rozrządem nie miałem nic wspólnego... a orientujesz się może czy przyczyną spalenia cewki chociaż z jednego cylindra może być zastanie auta przez ok miesiąc do dwóch? Choć sam przyznam, że z cewką miałem do czynienia, jak sobie "Strzeliłem na 3 ze sprzęgła" przy 2,5k obr./min.[/quote]

    a to super czyli wygląda na to że klapa jest oryginalna,ale jakby co ktoś miał Fabie albo słyszał o takiej z 4 poduchami,absem i gazem do około 15tyś prosiłbym o kontakt 791808886

  • Chyba z silnikami 1.2 wychodziły bez oznaczeń. Ja mam 1.2 i nie mam oznaczenia na klapie. jedynie napis Fabia

  • [quote="Tofik"]orientujesz się może czy przyczyną spalenia cewki chociaż z jednego cylindra [/quote]

    Nie :niepewny: <!-- s:niepewny: --> .

  • [b]niko[/b],
    Witam kolego poszperałem chwilkę i znalazłem autko które wg. mnie mógłbyś zobaczyć będąc w stolicy.Oferta wydaje mi się ciekawa, ale koniecznie trzeba ją sprawdzić przed zakupem:

    wg podanych informacji przede wszystkim jest to pierwszy właściciel (dzięki czemu łatwiej sprawdzić historię auta), dodatkowo auto jest napewno krajowe a to przynajmniej dla mnie kolejny atut.
    Gość oferuje dwa komplety opon zimowych letnie i zimowe, przystępny przebieg i cena.
    Całkiem ciekawie.Sprawdź sobie ogłoszenie:

    http://otomoto.pl/skoda-fabia-comfort-C23685671.html<!-- m -->.

    Druga oferta ale mniej atrakcyjna w okolicach w-wy:

    http://otomoto.pl/skoda-fabia-1-4-mpi-60km-gaz-2001r-C23435356.html.

    Tu jeszcze oferta z Gdyni:

    http://otomoto.pl/skoda-fabia-plichta-dealer-skoda-C23602653.html można zobaczyć.

    Silnik 1,2 odradzam beznadzieja miałem w polo.Nie polecam.