Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Podgrzewane lusterka

Temat utworzony · 66 Posty · 27507 Wyświetlenia
  • sebastjan kiedy zakładasz wkłady lusterek ??? 😎

  • [quote="Bartek1112"]Tylko uwazaj zebys jej cyrklem nieukul hehehhe[/quote]
    nie bój nic od dzisiej to mi juz nie grozi. ale skończmy temat bo to juz hardkorowy OFF TOPIC sie zrobił.

  • Witam!
    Mam takie pytanie, moze jest banalne ale wole sie upewnic...

    chodzi mi o podgrzewanie lusterek, czy dziala ono niezalazenie od ogrzewania tylnej szyby (uslyszelem gdzies ze jest to "pewna calosc") tzn-
    -czy jesli mam ustawione na polozenie "ogrzewanie lusterek" to one dziala czy dziala tylko wtedy gdy jest wlaczone ogrzewanie tylnej szyby?
    -czy w polozeniu na sterowanie lusterkami ogrzewanie nie dziala nawet wtedy gdy jest wlaczone ogrzewanie tylnej szyby?

    U mnie dziala niezaleznie od ogrzewania tylnej szyby i w polozeniu wlaczonym ogrzewaniu grzeje lusterka non stop.

    oczywiscie wiem ze dziala tylko wtedy gdy jest wlaczony silnik.

    Dzieki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    ZABER

  • [quote="zaber"]U mnie dziala niezaleznie od ogrzewania tylnej szyby i w polozeniu wlaczonym ogrzewaniu grzeje lusterka non stop[/quote]
    I dobrze Ci działa.
    Szyba nie ma nic wspólnego z lusterkami. Guzikiem od szyby grzejesz szybę, a pokrętłem od lusterek lusterka. Lusterka grzeją się tylko w położeniu pokrętła na środku, niezależnie od tego, co się dzieje z szybą.

  • Dzieki za odpowiedz!

    Jakims dziwnym trafem zasugerowalem sie tym ze dzialaja tylko z szyba i tak sobie jezdzilem na pokretle ustawionym na ogrzewanie!
    Teraz przestawie pokretelko na sterowanie lusterka np L

    Niezle! rok prawie w kolko grzalem lusterka!

    Mysle teraz zeby im sie nic nie stalo przez to!

    Ale lepiej dowiedziec sie pozniej niz wcale!

    Pozdrawiam!

  • hehe ja też standardowo mam na L 😉 <!-- s;) -->
    Octa II ma fajnie bo ma 4 pozycje pokrętła: R-off-L-Grzanie.

  • [quote="DJ GRZES"]Przycisk ogrzewania lusterek powinien byc przy ogrzewaniu tylnej szyby, bo przewaznie uzywa sie tego razem[/quote]
    Co to, to nie!
    Ja chyba jeszcze nigdy nie używałem tego równocześnie.
    Wystarczyłoby zrobić ten bąbęl dodatkowo naciskany albo 4-ro pozycyjny jak w octavii, a z resztą mi obecne rozwiącanie nie przeszkadza.

  • [quote="DJ GRZES"]zle wplywa na elektryke takie migotanie ...[/quote]
    Eletryce nie tak bardzo jak elektronice, a tam chyba nie ma żadnej (elektroniki).
    Ale fakt, mogli to lepiej wymyślić. Z resztą ja jestem jedynym użytkownikiem auta więc w zasadzie nie przestawiam lusterek.

  • Witam,
    czy może ktoś już ma, może robił. Proszę o opinie jak się sprawdza, proszę o manual.

  • maty grzewcze do kupienia na allegro. Do tego troche kabelkow i gotowe 😄 <!-- s:D -->
    Poszukaj czy nie bylo juz schematu podawanego.

  • No i podgrzewanie lusterek zrobione. Wszystko robiłem jak tu na podobnym forum opisane z tym że zastosowałem osobny włącznik do tego ogrzewania. Oczywiście oryginalny nadaje się tylko po przerobieniu bo jest "chwilowy" więc kupiłem za 6zł włącznik i przymocowałem go z tyłu. Na zdjęciu widać. Zasilanie podświetlenia przycisku wziąłem z przycisku do ogrzewania tylnej szyby, a zasilamie do lusterek z radia. Jest to o tyle dobre że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio mi gaśnie więc nie zostawie przypadkowo włączonych lusterek. Oczywiście dioda zapala się po włączeniu ogrzewania jak przy tylnej szybie. Zdjęcia takie sobie bo robiłem na szybko.
    http://rapidshare.com/files/69685181/w__322___261_cznik.rar<!-- m -->
    http://img217.imageshack.us/my.php?image=74vn4.jpg

  • Jakbyś Kolego napisał jakiegoś manuala, czyli co potrzeba, w jakiej ilości, którędy kable prowadzić, pod jakie kabelki (kolory) się podłączyć, jak przerobić włącznik itp, to by było fajnie. Przydały by się też zdjęcia - w większej ilości :evil: <!-- s:evil: -->

  • chodzi o fabie w wersji comfort.najpierw pytanie o lusterka.otóż moje auto jest wyposażone w elektrycznie sterowane lusterka i rownież "podgrzewane".jak sie nimi steruje to wiem,ale mam problem z podgrzewaniem a raczej wlaczeniem tego.przy klamce od drzwi jest takie male pokrętelko.ma ono 3 pozycje ustawienia "L" - lewe lustro , "P" - prawe i pomiedzy tymi literkami kropeczke.czy jak jest na tej kropce to lustra grzeja?probowalem krecic,wciskac i chyba nic.czy zapali sie jakas kontrolka?na tym pokretelku jest symbol podgrzewanego lustra.czy moze lustra same grzeja przy spadku temperatury na zewnatrz?czy moze cos jest nie podlaczone?

  • u mnie ogrzewane są dwa,
    ale tylko przy włączonych światłach

  • ale czy pali sie jakas kontrolka ze lusterka sa podgrzewane w tym momencie?jak zapale swiatla to tez nic sie nie zapala na pulpicie.tak ma byc?to nie jest niczym oznakowane?

  • Nie ma zadnej informacji o tym. Po prostu ustawiasz pokretlo na srodek i powinno grzac. Nie zaleznie od temp zewn. U mnie chyba nie trzeba wlaczac swiatel zeby zaczely grzac.

  • Czolem

    Nie trzeba wlaczac swiatel kiedy chcesz ogrzewac lusterka, polozenie srodkowe to ogrzewanie lusterek, grzeja sie zawsze oba, nie mozna grzac L lub P.

    A to ze grzeja sie bez swiatel to wiem, przekonalem sie o tym kiedys jak myslalem ze
    podgrzwanie dziala tylko w wlaczonym ogrzewaniem tylnej szyby i jezdzilem z polozeniem srodkowym na pokretle! I kiedys sie sparzylem jak chcialem latem wytrzec lusterko!

    Pozdrowki

  • może to właściwość wersji "run" :?: <!-- s:?: -->
    Takie info dostałem przy zakupie a sam nie testowałem :rozpacz:

    szkoda że nie wyłącza się wraz z silnikiem tak jak tylna szyba

  • [quote="Norek"]

    szkoda że nie wyłącza się wraz z silnikiem tak jak tylna szyba[/quote]

    jezeli ci sie podgrzewanie nie wylacza po wylaczeniu silnika to cos masz nie tak!
    mnie sie wylacza tak samo jak tylne podgrzewanie szyby. (sprawdzone)

  • przy wyłączeniu stacyjki ogrzewanie lusterek przestaje działać, ale zaczyna po ponownym uruchomieniu
    tylna szyba zaś wymaga ponownego załączenienia