Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Akumulator

Temat utworzony · 90 Posty · 24325 Wyświetlenia
  • [quote]widziałem "przeładowany" aku na skutek awarii regulatora i swojego zdania nie zmienie ... ale moge zmienić Twoje[/quote]
    Ale awaria regulatora nie była sodowana za dużym akumulatorem. Bo fizycznie to niemożliwe.

    Ps. Jak opierasz swoją wiedzę na widziałem, słyszałem to nie mam więcej pytań. :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

  • [quote="Maki"][quote]widziałem "przeładowany" aku na skutek awarii regulatora i swojego zdania nie zmienie ... ale moge zmienić Twoje[/quote]
    Ale awaria regulatora nie była sodowana za dużym akumulatorem. Bo fizycznie to niemożliwe.

    Ps. Jak opierasz swoją wiedzę na widziałem, słyszałem to nie mam więcej pytań. :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->[/quote]
    opieram się na doświadczeniu ( skromnym bo skromnym) i błędach innych - wbrew obawom - szybko się ucze 🙂
    ponawiam prośbe - jeśli możesz to wytłumacz dobór aku

  • witam. to chyba najodpowiedniejszy temat. mam taki problem: po kilkudniowych mrozach padł mi aku w fabii 1.4 MPI. wyjąłem go, naładowałem, wymieniłem przy okazji świece. po włożeniu akumulatora silnik na wyższych obrotach chodzi nierówno, "warczy" na mnie;] zauważyłem też spadek mocy i chyba za dużo benzyny bierze. na LPG już w ogóle nie da się jeździć... podobno komputer od gazu lubi zgubić jakieś mapy. jak to jest z komputerem od benzyny? co może być przyczyną złej pracy silnika?
    z góry dzięki za odpowiedź.

  • Witam,

    dziś niestety akumulator już nie podołał mrozom (tylko - 22*C na termometrze), kilka razy już wcześniej pokazywał, że krucho z nim.

    Dziś wybrałem się do sklepu z akumulatorami, po dobrych 20 minutach wybrałem akumulator MOLL 12V 74Ah [url=http://193.23.48.133/akumulator-moll-germany-12v-74ah-74-ah-poznan-i2047496675.html][taki akumulator jak tutaj][/url] Sprzedawca powiedział, że to produkcja niemiecki, obecnie jedna z lepszych marek wśród akumulatorów i że do diesla ten będzie dobry pomimo wyższej pojemności.

    Gość odradzał mi zarówno Vartę jak i Centrę, moje pytanie jest takie czy moja w związku z tym, że Skoda zaleca akumulator z poj. 60Ah; nie będzie z nim kłopotu?

    Moja Fabia r. 2006 1.4TDi 70KM - podstawowa wersja, krótkie jazdy codziennie; oczywiście włączone światła, nawiew + radio, nic więcej - czy akumulator doładuje się, tak by zaraz po gwarancji (2 lata) paść?

    Zastanawiam się nad ew. zamianą na Vartę Silver ([url=http://193.23.48.133/akumulator-varta-silver-63-ah-poznan-i2077232390.html]coś takiego[/url])

    Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

  • [quote]Moja Fabia r. 2006 1.4TDi 70KM - podstawowa wersja, krótkie jazdy codziennie; oczywiście włączone światła, nawiew + radio, nic więcej - czy akumulator doładuje się, tak by zaraz po gwarancji (2 lata) paść? [/quote]

    Kwestia jaki dystans a raczej ile minut jedziesz od odpalenia do zgaszenia.

  • [b]Maki[/b] 4x dziennie po powiedzmy przynajmniej 20 minut jazdy każda, bez korków

  • Jakie świeczki wrzuciłeś?

    Ja się nauczyłem już, żeby nie ruszać dwóch rzeczy na raz bo potem nie wiadomo którą naprawiać.

  • 3- elektrodowe brisk, takie polecił mi gostek ze sklepu z częściami do skody. symbolu nie pamiętam niestety.

  • Komputer raczej nie powinien się zgubić.

    Nie uszkodziłeś któregoś kabla WN przy wymianie świeczek?

  • nie ma kabli WN, moduł jest zabudowany w listwie z "fajkami" nakładanej na świece. przewody niskiego napięcia są całe, nieuszkodzone...

  • wot technika...

  • Nie powinieneś mieć problemów. A gabarytowo to max aku jaki wejdzie ci do skody. Czy dało by radę większy.

  • [quote="Maki"]Nie powinieneś mieć problemów.[/quote]

    Co Twoim zdaniem lepsze? Czy nie lepszy byłby ten aku 62Ah Varty, tak by problemów sobie nie narobić?

    [quote="Maki"]A gabarytowo to max aku jaki wejdzie ci do skody. Czy dało by radę większy.[/quote]

    ten wszedł na styk i to raczej gabarytowo max do tego auta w tym wydaniu

  • [b]Kryniu[/b], Podaj kod silnika (strzelam ze AZE albo AZF) oraz dokladny model swiec.

  • [quote]Co Twoim zdaniem lepsze? Czy nie lepszy byłby ten aku 62Ah Varty, tak by problemów sobie nie narobić? [/quote]
    A czemu byś miał sobie narobić. Ja wyznaje zasadę "dla świętego spokoju" i by "dmuchać na zimne" kupić aku większy niż zaleca producent. Jedynie co możesz być stratny to że wydasz minimalnie więcej ZŁ. Ale wtedy większe prawdopodobieństwo że nie zawiedzie cię(choć nie oznacza że nie może) w mrozy.

    PS. I nie słuchaj komentarzy o niedoładowaniu za dużego akumulatora. Bzdura totalna.

  • [quote="Maki"]PS. I nie słuchaj komentarzy o niedoładowaniu za dużego akumulatora. Bzdura totalna.[/quote]
    prosiłem - i proszę ponownie - jeśli jesteś ELEKTRYK za którego sie podajesz, wytłumacz "szarakom" jak ja, jakie są konsekwencje , plusy i minusy założenia większego aku , jak zachowa się elektryka samochodu i jakie korzyści z tego bedą.
    widać że inni użytkownicy też mają obawy...

  • [quote="anubis"]załóż stare świece i wszystko się wyjaśni, ja myślę żę gość źle dobrał ci świece do modelu i silnika[/quote]

    Ew. któraś jest strzelona.
    Co do Brisków - nie wiem jak z nimi, wiem że NGK odkąd klepią we Francji padły na jakości okrutnie.

  • na starych swiecach też źle chodzi. w tych briskach ustawiłem przerwę na 0,8mm bo były różne na każdej elektrodzie, najmniejsza 0,5mm. na starych NGK miałem właśnie 0,8.
    jak sprawdzę kod silnika i symbol świec (po pracy), to podam.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-02-2012, 21:44[/i] ][/size]
    witam ponownie. silnik AZE, świece Brisk DR15TC Extra, 3-elektrodowe. jutro zamierzam pojechać do gazownika, żeby sprawdził komputer gazu, może też ten od benzyny, jeśli będzie miał taką możliwość, bo potrzebuję sprawnego auta na sobotę. najpierw jednak wolę wysłuchać Waszych opinii...
    dzięki.
    Kryniu

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 08-02-2012, 08:10[/i] ][/size]
    sprawdziłem w katalogu brisk, są to zalecane świece do tego silnika. powiedzcie mi czy fabrycznie ustawiona przerwa jest dobra? na każdej elektrodzie była inna (0,5; 0,6; 0,8 mm), ustawiłem wszystkie na 0,8 (bez przestawiania też źle palił). więc w sumie nie przyniosło to rezultatu.

  • ...uprzedzając dalsze za i przeciw wymieniłem jednak ten większy na Vartę Silver 63Ah, rozmawiałem z wieloma osobami, wyszło na to, że skoro producent Skoda po VIN mówi mi, że ma być akumulator o pojemności 60Ah to już jakiś sygnał po co wstawiać ten większy, z kolei sprzedawca mówił mi, że ten większy nawet 5 lat pochodzi i problemu nie będzie, ale jakoś to do mnie nie dotarło, może gdybym miał bogatszą wersję Fabii to co innego, ale jest inaczej 😉

    Pozdrawiam

  • [quote]ponawiam prośbę - jeśli możesz to wytłumacz dobór aku[/quote]
    Nie zauważyłem twojej prośby. A więc. Dobór akumulatora dobieram ze względu na ilość kasy w portfelu(im więcej Ah tym droższy) i miejsca gdzie montuje się akumulator(gabaryty) i co podaje producent.

    Ja jak portfel mi pozwala to szukam jaki producent zalecił aku do mojego auta i wtedy daje tak z 10Ah więcej. No chyba że gabarytowo się nie zmieści to taki co się zmieści.