Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia dla ZŁODZIEJA?!

Temat utworzony · 8 Posty · 1937 Wyświetlenia
  • Witam
    Ostatnio ktoś próbował "uprowadzić" moją fabie. Ostatecznie zniszczył mi jedynie zamek w drzwiach. Mam wykupione Autocasco więc o kasę się nie martwię w razie kradzieży, ale teraz jest taki czas że nie mogę stracić auta bo żona jest w środku ciąży i często źle się czuje, a w komunikacji miejskiej przecież nie będzie rzygać itd. Więc trzymam auto na parkingu strzeżonym. Kolega mi radził kup fabię bo golfy kradną. Od zakupu minęły dopiero 2 miesiące a mi już chcieli podprowadzić auto. Strasznie mnie to wkur... no i oczywiście muszę dorobić wkładkę do zamka 800 PLN w nieautoryzowanym serwisie. Z perspektywy czasu uważam zakup za nie trafiony.
    Pozdrawiam

  • tak z ciekawosci masz jakieś inne zabezpieczenia typu blokada skrzyni itp ?

    E: i tam juz zaraz nietrafiony... po prostu miałeś pecha i tyle...

  • prawda jest taka jak chca ukrasc to ukradna a moze nie chodzilo im o auto a o cos co było w aucie mi raz wybili szybe i grzebali przy pokretłach od nawiewu chyba cały moduł chcieli zwedzic ktos ich zobaczył i uciekli miałem szczescie ze nie otworzyli schowka a tam mialem CB antyradar i nawigacje

  • [quote="dysiownik"]muszę dorobić wkładkę do zamka 800 PLN w nieautoryzowanym serwisie.[/quote]
    zmień serwis. straszna ta cena.
    prawda taka że jakby profesjonalista to robił, to by auta już nie było. widać jakiś szczeniak coś ze środka chciał zwędzić. 😕 <!-- s:/ -->
    [b]staraj się nic nie zostawiać na widoku. [/b] - nawet parasolki
    [quote="dysiownik"]Z perspektywy czasu uważam zakup za nie trafiony. [/quote]
    jeszcze cie Fabia nieraz zaskoczy 😉 swoją praktycznością.

  • jak na mnie to nie złodziej tylko jakaś amatorzyna. Otworzyć zamek grupy VAG to kwestia kilku sekund dla kogoś kto ma minimalne pojęcia jak działa zamek. Wydaje mi się, że ktoś po prostu się próbował dostać, bo coś go zainteresowało w środku, a nie chciał robić hałasu wybijając szybę.

  • [quote="kapi"]dysiownik napisał/a:
    muszę dorobić wkładkę do zamka 800 PLN w nieautoryzowanym serwisie.

    zmień serwis. straszna ta cena. [/quote]

    Racja!!! Ja 3 lata temu wymieniałem wkładkę (też mi jakiś złodziejaszek rozwalił) w autoryzowanym serwisie aby mieć oryginalną i płaciłem coś koło 120zł - formalności zajęły w salonie 20 minut, wszystkie papiery trzeba wziać kluczyki kody immo itp - czas oczekiwania ok.3 tygodni był i wsio.

  • [quote="dysiownik"] ktoś próbował "uprowadzić" moją fabie.[/quote]

    jakieś dziecko szukające szczęścia, bo gdyby komuś zależało na aucie to już byś go nie miał.

    [quote="dysiownik"] oczywiście muszę dorobić wkładkę do zamka 800 PLN[/quote]

    Ja bym wolał założyć Ekstra alarm z powiadomieniem na pilocie i zdalnym odpalaniem auta.

    [quote="dysiownik"]Z perspektywy czasu uważam zakup za nie trafiony. [/quote]

    Nie łam się. Fabia to naprawdę dobre auto, jeśli się psuje to pod domem, żeby nie utrudniać życia.

  • Koszt wymiany zamka 800 PLN, ponieważ nie miałem oryginalnego kluczyka z tabliczką, w serwisie musieli dorobić wkładkę "na miarę" od kluczyka zapasowego - poprzedni właściciel zgubił kluczyk wzorcowy. W schowku miałem CB a w bagażniku antenę CB, radio mam niefabryczne żadnej znanej firmy więc na pewno nie chcieli mi ukraść coś ze środka.