Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wyciszenie podmaskowe

Temat utworzony · 10 Posty · 10028 Wyświetlenia
  • Czy orientuje sie ktoś czy owe wygłuszenie będzie pasowało z fabii I przed liftem do zderzaka z Fabii RS? Bo wydaje mi sie ze w dieslach sa te "pokrywy" większe i nie wiem czy będą pasowały mocowania? a jeśli nie pasuje to jakie wygłuszenie mam założyć jak będę miał ten zderzak RS?

  • pojęcie [b]wygłuszenie podmaskowe[/b] - ja to rozumiem że chodzi ci o tkaninę pod maską :?: <!-- s:?: --> - jeśłi tak to ona nie ma nic wspólnego z zderzakiem RS-a. i w niczym nie przeszkadza.
    inna sprawa jest z [b]osłona silnika pod samochodem[/b]. - wtedy należy dobrać taką od RS-a, bo zderzak ( nakładka zderzaka ) jest dłuższa i dalej wchodzi pod samochód, oraz dodatkowo posiada "próg" - taką listwę wygiętą w dół.
    patrząc na Twoje oznaczenie silnika MPI - należało by przymierzyć czy wogóle coś będzie pasować.

  • Zastanawiam się nad osłoną silnika z tkaniny. Opłaca się? Ma ktoś z Was?

  • w Fabii miałem, teraz nie mam ...
    różnice w "maniu i niemaniu " : w Fabii maska po deszczu nie parowała, a tu - paruje bo się nagrzewa od silnika.
    nie wiem jaki takie nagrzanie ma wpływ na lakier, ale poważnie się nad tym zastanawiam żeby założyć.
    koszt takiego wygłuszenia to 100-200 zł. zależnie od stanu, koszt malowania maski - min. 350 zł.
    [b]szymon189[/b], wybór należy do ciebie 😛 <!-- s:P -->

  • A ten tkaniny nie zjedzą jakieś kuny czy inne zwierzątka ? Mnie, chyba szczur zjadł troszkę wygłuszenia komory silnika. I dlatego od tego momentu mam aromatyczną zawieszkę 😄 <!-- s:D -->

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="sid"]A ten tkaniny nie zjedzą jakieś kuny czy inne zwierzątka ? [/quote]
    wiem że to może być problem, ale w "mieście" to raczej nie grozi 😛 <!-- s:P -->
    poza tym w dieslu jest strasznie ciasno żeby coś wlazło pod maske, w benzynie może być więcej miejsca.
    oczywiście należy zaopatrzyć się w zatrzaski które mocują te wygłuszenie do klapy. 🆗

  • [quote="kapi"][quote="sid"]A ten tkaniny nie zjedzą jakieś kuny czy inne zwierzątka ? [/quote]
    wiem że to może być problem, ale w "mieście" to raczej nie grozi 😛 <!-- s:P -->
    poza tym w dieslu jest strasznie ciasno żeby coś wlazło pod maske, w benzynie może być więcej miejsca.
    oczywiście należy zaopatrzyć się w zatrzaski które mocują te wygłuszenie do klapy. 🆗 [/quote]

    I tu mała ciekawostka, znajomy w FII 1,9TDI w mieście ma problemy z żyjątkami zżerającymi owe wygłuszenie 🙂 Na jakiś czas pomogło psikadło odstraszające, teraz planuje założyć jakieś cudo pod aku emitujące dźwięki niesłyszalne dla nas, a dla żyjątek niemiłe 🙂

  • [quote]I tu mała ciekawostka, znajomy w FII 1,9TDI w mieście ma problemy z żyjątkami zżerającymi owe wygłuszenie Na jakiś czas pomogło psikadło odstraszające, teraz planuje założyć jakieś cudo pod aku emitujące dźwięki niesłyszalne dla nas, a dla żyjątek niemiłe [/quote]
    podobno dobrze sprawdza sie kostka do WC zawieszona w komorze silnika 🙂 <!-- s:) -->

  • co do żyjątek i problemów z nimi to pisać do SID-a 😉 <!-- s;) -->

  • albo psia sierść.