Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] ON w benzynie PB95 i możliwość zastosowania w MPI

Temat utworzony · 7 Posty · 7191 Wyświetlenia
  • Witam,

    Mam do was pytanie czy bez szkody dla silnika, można zatankować Pb95 zmieszane z ON. Mam 50l tej mieszanki z czego około 7 litrów to ON reszta PB95. Chciałbym to zrobić tak że po każdym tankowaniu na stacji do prawie pełna bede dolewał od 3 - 8l tej mieszanki żeby stężenie ON było jak najmniejsze. Przy dzisiejszych cenach paliwa było by ekonomiczniej.

    PS. Nie ukrywam że na próbę nalałem około 10l tej mieszanki do 30l zwykłego paliwa i sprawdziłem jak auto jeździ (nie było widać różnicy). Nie wiem czy mogę tylko dalej ten proceder powtarzać czy czekać do wiosny i spalić to paliwo w kosiarce (zajmie mi to parę sezonów).

    Mój silnik to 1.4MPI 60KM.

  • hmm słyszałem ze odwrotnie (czyli do silnika ON wlać PB) i nic sie nie stanie (oczywiscie w nie duzej ilości) ale tak to niewiem 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]anubis [/b]pewnie kolega kupił gdzieś po taniości taką mieszankę od kogoś kto dał ciała przy tankowaniu i teraz zastanawia się jak to wykorzystać. Jeżeli do diesla wlejesz benzyny to przepali, niestety odwrotnie już kiepsko to działa. Na Twoim miejscu albo bym wykorzystywał to do kosiarki i ogródek często kosił lub rozcieńczył to jeszcze benzyną. Jeżeli będziesz wlewał po te np 3 litry do każdego (pełnego) tankowania to raczej nie powinno się nic złego dziać, ale z zasady muszę powiedzieć że nie polecam.

  • Teściu zalał swojego 2.0 TDI benzyną. W baku już miał głęboką rezerwę, szkoda wylać 50l do "Wisły". Znalazłem artykuł że generalnie może oblepić wtryskiwacze i zmęczyć katalizator... Auto jeździ dobrze ale chyba odpuszczę i za rok kosiarki w całej rodzinie będą kosić za free.
    Prawdę mówiąc nieraz na stacji tankuje się nie wiadomo jaką mieszankę benzyny z inną chemią i różnicy nie czuć 🙂 <!-- s:) --> Ale lepiej być nie świadomym.

  • [b]Robert[/b] kolega podjął już słuszną decyzję o użyciu tej mieszanki więc Twój komentarz mógłby zostać zmumifikowany w pamięci 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="mkiju87"]
    Prawdę mówiąc nieraz na stacji tankuje się nie wiadomo jaką mieszankę benzyny z inną chemią i różnicy nie czuć 🙂 <!-- s:) --> Ale lepiej być nie świadomym.[/quote]

    Kto nie wie, lepiej śpi... Zazdroszczę Wam 😉
    A co do uświadamiania - nigdy nie lejcie biopaliw. Czyszczenie zbiornika z glonów gwarantowane.

  • no a ropa w benzyniaku to kłopoty z zaworem EGR, który zostanie zamurowany nagarem i sadzą, nie mówiąc o tym, że sonda lamdba z kolektora dolotowego może tak sie okleić tłustym olejem napędowym (opałowym), że będzie pokazywać cuda, łącznie z obcym powietrzem. Ale kto nie ryzykuje ten w kozie ... przepraszam, w aucie szuka rozwiązania niepotrzebnych problemów. Maleńka rada: Jak chcesz wiedzieć coś więcej skontaktuj się z Wojtasem...