Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Świece tuningowe

Temat utworzony · 9 Posty · 7540 Wyświetlenia
  • Kilka informacji na temat tych świec

    [url=http://www.44tuning.pl/swiece-brisk-tuning-silnik-benzynowy-wiecej-mocy-inne-niz-ngk]Opis i działanie świecy[/url]

    [url=http://allegro.pl/tuning-swieca-zaplonowa-brisk-premium-dor15lgs-i1921382202.html]Aukcja allegro[/url]
    Proszę o obejrzenie filmiku na aukcji.

    Co o tym sądzicie?

  • U mnie filmik nie chodzi z aukcji. Po za tym może i coś tam daje, ale ja bym się zbytnio nie jarał tym. Biorąc pod uwagę nawet przykład że silnik miał 136 KM i zyskał 3 KM to przy np 60 koniach uzyskasz może 1 KM. Dobre świece ważna sprawa, ale większość producentów świec pracuje i pracowało nad tym żeby mieszanka zapalała się dobrze i tak jak powinna. Jak dla mnie te świece tuningowe to zbędny bajer choć na pewno mają wielu zwolenników zwłaszcza tych co czują kolosalną różnice w mocy, bo mają tak precyzyjne urządzenia pomiarowe w nodze i plecach, że bez problemu wyczują te 3 KM wzrostu 😉 <!-- s;) -->

  • Kończę właśnie drugi komplet takich świec u siebie. Może jest jakaś różnica w elastyczności i mocy, ale to wszystko na pograniczu sugestii.

  • [b]wolfmk[/b], jest jakaś różnica mocy pomiędzy zwykłymi a sportowymi świecami :?: Widzę, że masz ten sam silnik 🙂 <!-- s:) -->

  • Mocy po takich świecach się nie spodziewaj prędzej bym uwierzył w jakiś spadek zużycia paliwa spowodowany lepszym spalaniem mieszanki albo w np. czystsze spaliny . Pamiętajcie też o tym , że świece i ich różnica w budowie ma jedynie znaczenie na zimnym silniku i może wydłużać eksploatację takiej świecy . Chcesz mocy to kup inne autko albo te same z innym silnikiem .

  • [b]DIABOLO75[/b], Ale ja nic nie pisałem o tym ze stosując te świece chce uzyskać dodatkowe "konie"

    Chciałem sie dowiedzieć czy ktoś stosuje takie świece i czy jest jakaś różnica w porównaniu do zwykłych. Dzieki [b]wolfmk[/b],

    [b]dr O.[/b], aby zobaczyć filmik trzeba kliknąć na zdjęcie pod napisem zobacz film

  • Jedyna istotna cecha jest temperatura grzewcza swiecy i nic poza tym jesli róznice sa nie wielki to raczej nic nie odczujesz... Lepsze odczucia sa po zatankowaniu lepszego paliwa niz zmianie swiec:)

  • [b]wolfmk[/b], swoje świece kupujesz przez allegro czy w sklepie motoryzacyjnym?

  • [b]zdono[/b], pierwszy raz kupiłem na allegro. Drugi komplet kupiłem w sklepie i co ciekawe już ten model był po lekkiej modyfikacji.
    [b]Tofik[/b], nie wiem czy chodzi ci o budowę świecy czy może o różnicę w jeździe 🙂 <!-- s:) --> ale tej ostatniej nie odczuwam, a co do budowy świecy to one po prostu nie mają elektrod.