Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jak zdjąć lewe lusterko

Temat utworzony · 15 Posty · 1832 Wyświetlenia
  • Witam was, i mam pytanko....

    Czy przy zdejmowaniu lusterka trzeba zdjąć boczek drzwi ???
    Chcę wymienić lewe lusterko (kierowcy) i nie wiem jak to dokładnie zrobić.
    Moze macie jakieś fotki ? Bym był bardzo wdzięczny. Przypominam tylko ze lusterko jest elektryczne i podgrzewane. Samochód to oczywiście fabia classic plus z 2005 roku.

    Pozdrawiam was wszystkich

  • [url=http://imageshack.us/photo/my-images/338/lusterko.jpg/][img]http://img338.imageshack.us/img338/3576/lusterko.jpg[/img][/url]

    Powinno pomóc 🙂 <!-- s:) -->

  • prawie pomogło, tylko napiszcie co najpierw powinnem zrobić.
    Opiszcie prostymi słowami, bo jeszcze w zyciu nie rozbierałem nic w Fabi...
    Bardzo o to proszę... 🙂 <!-- s:) -->

  • zacznij od zdjęcia plastikowej osłony nr 3, później wszystko jest widoczne 😉 Odkręcasz śruby, odłączasz złączkę od kabli i lusterko jest luźne 🙂 Kwestia odkręcenia trytytek i zdjęcia plastiku 🙂 <!-- s:) -->

  • Wszystko ładnie pięknie Panowie...

    wziołem się za robotę, a tu lipaaaa,
    Bez boczku zdjęcia ani ruszzzz 😞 <!-- s:( -->
    Dajcie jakiś link jak zdjąć boczek, bo boje się ze coś urwę.
    Chciałem na parkingu tą robotę zrobić ale chyba się nie uda....

    Proszę o pomoc

  • [url=http://imageshack.us/photo/my-images/88/boczekr.jpg/][img]http://img88.imageshack.us/img88/8426/boczekr.jpg[/img][/url]

    Lewe drzwi tak samo 🙂 <!-- s:) --> Czemu musisz boczek ściągać?

  • ten plastik co jest głośnik na nim wchodzi głęgoko właśnie w ten boczek.
    Chyba ze Masz doświadczenie w tym i da się to zrobić bez zdejmowania.
    Powiem szczeże ze nie uśmiech mi się zeby zdejmować cały boczek. :zalamany: <!-- s:zalamany: -->
    Przez taką robotę to tylko można coś uszkodzić....

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 04-11-2011, 15:59[/i] ][/size]
    Czekam na odpowiedz , i jakoś temat zamarł....

    Ja naprawdę nie chcę zdejmować tego boczku.... :niepewny:

  • Spróbuj może panel ściągnąć tylko z górnych spinek a dół zostaw. Odciągnij panel i może wtedy pójdzie ściągnąć nakładkę lusterka.

  • Wczoraj kąbinowałem ale nic tego...bez zdjęcia boczku chyba się nie uda :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

    Chciałem odchylić tą tapicerkę i zdjąć to cholerne lusterko. Może ktoś już zdejmował całe lusterko i wymieniał ?????
    Bardzo proszę o pomoc

  • moim zdaniem zamiast kombinować to już dawno byś ściągnął ten boczek 😉 Do wszystkiego masz dostęp więc trzeba tylko trochę czasu poświęcić 🙂 <!-- s:) --> Nie będziesz musiał się dostawać do środka drzwi, bo ściągniesz tylko plastik i po problemie.

  • Witam. Dorabiałem ostatnio elektryczne podgrzewanie lusterek (mam w 100% manualne) i żeby tego dokonać musiałem zdjąć cały boczek choćby z uwagi na to że właśnie pod boczkiem znajduje się wtyczka elektryki lusterka.Poza tym bez zdjęcia boczka nie zdejmiesz nakładki z głośnikiem wysokotonowym,a co za tym idzie nie dostaniesz się do śruby Torx mocującej lusterko skrytej pod gąbką. W ten sposób mocowane jest Lewe jak i Prawe lusterko.Mam nadzieję,że pomogłem.Pozdrawiam i powodzenia życzę.

  • Wielkie dzięki
    Czyli będę zdejmował ten boczek. :zalamany: <!-- s:zalamany: -->
    Zabiorę się do niego za jakieś 3-4 dni

    Ale bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi

  • Widzę ze z Marek jesteś, ja z wołomina. Co prawda lewego boczku nie sciagalem, natomiast prawy miałem okazje z 6x zajmuje to jakieś 10min roboty. Jak chcesz to pisz pw, to możemy się jakoś dogadać to Ci pomoge:)

  • Spoko,
    Jak już to robiłeś to pewnie masz już doświadczenie.
    Dam znać jak tylko będę miał troszkę czasu, myślę ze na przyszły tydzień. Co ty na to ? 🆗 <!-- s🆗 -->
    Pozdrawiam cię serdecznie.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-11-2011, 21:44[/i] ][/size]
    aaa...jeszcze jedno....
    Zmienili mi zamek od tylnej klapy i zaczoł się palić EPC
    Nie mogą sobie dać z tym rady... :zalamany:
    Masz jakiś pomysł na to ...?

  • Trzeba podpiąć vaga i usunąć błąd EPC.
    Jakikolwiek problem elektryczny pisz w dziale elektrycznym, ten temat tyczy się innej sprawy.