Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Wymień płyn do spryskiwaczy na zimowy!

Temat utworzony · 17 Posty · 3702 Wyświetlenia
  • My tu gadu gadu o oponach, akumulatorach, a ja dziś rano psiknąłem płynem na szybę, co by ją nieco przetrzeć i...

    .. po 10 metrach zjazd na chodnik (chyba nikogo nie potrąciłem?), awaryjne i skrobanie. Zapomniałem, że mam letni płyn do spryskiwaczy.

    Także dla przypomnienia wszystkim zainteresowanym 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja wogóle nie używam letniego nawet w lecie jeżdżę na zimowym.

  • pewnie robi zapasy w okresie zimowym 😛 <!-- s:P -->

  • Jak kupię pojemnik 5l to mi wystarcza praktycznie na rok, chciaż w Fabce trochę trudno się nalewa z takiego pojemnika. PO sezonie zimowym można kupić za połowę ceny taki płyn, mało jeżdżę na długi trasy głównie miasto - zresztą to widać z mojego dzienniczka w motostatach ile robię km. Pozatym autko garażuję, no i jak mam mocno brudne szyby to je myję i potem (środkiem w płynie - magiczna wycieraczka - woda lepiej spływa po szybkach i mniej się brudzą).

  • Mi 4...5l wystarcza na miesiąc, półtora 🙂 <!-- s:) --> Zauważyłem, że dużo kierowców ma niechęć do regularnego czyszczenia szyby spryskiwaczem.
    Jeżdżą z brudną szybą i im to nie przeszkadza... nie rozumiem tego 😕 A obserwuje to jeżdżąc też często jako pasażer.

    Jak tylko mam trochę mniej przejrzystą szybę to od razu leci płyn. Dlatego tyle go zużywam 😉

  • Brudna to Chlast - wycieraczki chodzą w ruch. Czy to zimą czy to latem - trzeba troszczyć się o zdrowie innych jak i swoje (jak się coś ma oleju pod głową jeszcze 😉 <!-- s;) --> )

  • Warto także czasem wziąść wiaderko z wodą i przeczyścić szyby nie dużo roboty, oczywiście jeśli pogoda na to pozwala :] <!-- s:] -->

  • [quote="nicram"]Warto także czasem wziąść wiaderko z wodą i przeczyścić szyby nie dużo roboty, oczywiście jeśli pogoda na to pozwala :] <!-- s:] -->[/quote]

    Zawsze podczas tankowania.

  • Ja na lato sam sobie robię płyn do spryskiwaczy, woda, trochę płynu do mycia naczyń oraz płynu do szyb i czyści aż miło 🙂 <!-- s:) -->
    No ale już na zimę kupuję oczywiście zimowy 🙂

  • No i oczywiście, jak jest dobra gąbka i ściągaczka. O wodzie nie mówić. Na niektórych stacjach po myciu, to takie smugi zostawały, że szlag jasny trafi... warto zawsze na swój sprzęt liczyć.

  • [quote="Voytaz"]Ja na lato sam sobie robię płyn do spryskiwaczy, woda, trochę płynu do mycia naczyń oraz płynu do szyb i czyści aż miło 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Uważaj na płyn do mycia naczyń, może negatywnie działać na lakier. Płynu do mycia szyb (domowych) z doświadczenia nie polecam.

  • "Mój" płyn nie jest tak "wyskokowy" jak powinien, dochodzi ledwie do górnej części szyby więc może za bardzo po dachu się nie rozpryskuję, ale dzięki za radę oczywiście 🙂 <!-- s:) -->

  • Tak jak pietrass pisał powyżej,ja też w lecie leje wyłącznie płyn zimowy i tak mam przez cały rok :najszczesliwszy: <!-- s:najszczesliwszy: -->

  • Żeby ktoś nie zrozumiał, że nie używam spryskiwacza jak mam brudne szyby, ale niestety w F2 tak jest że wycieraczki nie obejmują całej szyby i czyszczenie samym spryskiwaczem szyb nie wiele daje, bo po bokach przedniej szyby zostaje brud, a o tylnej już nie wspomnę, bo wycieraczka zbiera jakieś max 60 % powierzchni szyby, więc bez mycia szybek co jakiś czas się jak dla mnie nie obejdzie.
    Czasem robię to na stacji, ale raz się nadziałem (na Lotosie pod Kopernikiem), na taki syf - wodę, że szyby po przemyciu wyglądały masakrycznie jak posmarowane jakimś szlamem, lub mazią. Chyba nie zmieniali wody przez 2 tygodnie - więc teraz raczej unikam mycia na stacji, wolę pod domem przeczyścić (umyć szybki, i spryskać magiczną wycieraczką w płynie).

  • Dlatego ja zawsze tankuje na Shelu pod Kopernikiem 🙂 mam tam qmpla, który w razie gorszego paliwka ostrzega mnie przed nim 🙂 <!-- s:) -->
    Lotos fuuuj :luzak2: 😛

  • Ja niestety nie mam znajomych na shellu na Koperniku, a kilka razu zatankowane paliwo mi podpadło, więc tam nie tankuje, na Lotosie nie miałem problemów,
    ale o tym pisałem w innym temacie więc nie chcę tu robić OT.

    [color=#DC143C][b][url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7443&postdays=0&postorder=asc&start=15]temat o tankowaniu na stacjach[/url] [/b][/color]

  • [quote="zlloty"][quote="nicram"]Warto także czasem wziąść wiaderko z wodą i przeczyścić szyby nie dużo roboty, oczywiście jeśli pogoda na to pozwala :] <!-- s:] -->[/quote]

    Zawsze podczas tankowania.[/quote]

    Tylko, że czasem jest taki syf ze może być gorzej jak było.