Witaj na forum Fabia Club Polska

Okulary przeciwsłoneczne

Temat utworzony · 10 Posty · 3190 Wyświetlenia
  • Hej,

    Nieraz doskwiera mi słońce, dlatego chciałbym się wyposażyć w jakieś okulary słoneczne. Czy ktoś jest obeznany w temacie? Podejrzewam, że takie z Kauflandu za 15zł nie zdadzą egzaminu.

    Edit: Zapomniałem dodać - oczywiście okulary mają służyć do jazdy samochodem. Może ktoś niedawno kupował coś takiego i może polecić konkretny model i sklep?

  • Dzięki, ale to mi niewiele daje. Nie będę sprowadzał z Niemiec okularów. Poza tym, może lepiej kupić okulary firmy która się w tym specjalizuje? Chyba, że czegoś nie wiem o zaprezentowanych okularach?

  • Co do firm to się nie będę wypowiadał, ale radzę zwrócić uwagę aby były koniecznie z tzw.polaryzacją - okulary takie nie powodują oślepiania oczów. Polaryzacja w dużym stopniu ułatwia prowadzenie pojazdu i w ogóle są świetne do noszenia na co dzień. Ja używam okularów przeciwsłonecznych firmy Brenda właśnie z polaryzacją i są ok. Aha, trzeba się przyzwyczaić bo idąc ulicą szyby samochodowe widziane z zewnątrz w takich okularach posiadają szare ciapki 😛 <!-- s:P -->

  • i ja się wypowiem 😛 <!-- s:P -->
    widziałem w markecie ze sprzętem rtv/agd takie "szkiełka" - z polaryzacją, zachwalane - oczywiście - przez raperów i innych z branży muzycznej, ale cena sprowadziła mnie na ziemie....
    osobiście, jako że noszę okulary - mam 1 parę ze szkłami korekcyjnymi ale "ciemne" - przeciwsłoneczne,
    ostatnio modne są tzw transition's - takie co szybko się ściemniają, ale ja jakoś ostrożnie do tematu podchodzę.
    a z samych przeciwsłonecznych - [b]ważne by miały filtr uv-a i -b, niektóre mają -c. [/b]
    z firm - jak chcesz ładne - to Ray-Ban, przynajmniej mi ten "dizajn" podchodzi.

  • Ja używam trzech par okularów - 2 przyciemnianych i jednych "żółtych"

    • przyciemniane o kategoriach przyciemniania 2 i 3 z filtrem UV, kupione w jakimś supermarkecie. Ważne, żeby były lekkie (plastik), dopasowane (wygodne) i pokrywały możliwie duża część pola widzenia. Przy normalnym nasłonecznieniu stosuję kat 2, przy silnym nasłonecznieniu (zachód słońca, jazda pod słońce, itp.) kat. 3.

    • żółte okulary do jazdy nocą. I tu zaskoczenie - przetestowałem już kilka(naście?) par okularów do jazdy nocą (żółte), w tym były i za 10 zł i za 50 zł, najlepsze okazują się kupione gdzieś, kiedyś przypadkiem za 10 zł. Jakoś tak udało im się idealnie dobrać kolor - rozjaśniają w nocy i znacznie zmniejszają kontrast punktów światła, np. samochody z naprzeciwka, czy GPS. Są nadłamane i porysowane, ale nigdzie nie dostałem lepszych.

    Jeśli chcesz kupować okulary do jazdy dziennej, to na mój gust wystarczą zwykłe "marketowe", ważne żeby miały filtr UV. W przypadku nocnych zrób prosty test - załóż okulary i spójrz na żarówkę i po otoczeniu - jeśli FAKTYCZNIE patrzy Ci się lepiej, to warto. Większość okularów do jazdy nocnej nie daje nic pozytywnego.

  • Pożyczyłem od mamy okulary przeciwsłoneczne jakieś tanie i jechało się w słońcu o wiele lepiej. Nie musiałem mrużyć oczu. Niestety są one bez polaryzacji.

    Kolega z pracy przyniósł pokazać mi jakieś nie najdroższe okulary marki hammer/hummer dostępne na allegro po 50-60zł już z polaryzacją. Pokazał mi też eksperyment jak sprawdzić czy okulary mają stosowny filtr - kiedy obrócimy okulary o 90 stopni patrząc na monitor powinniśmy widzieć o wiele mniej niż w pozycji poziomej.

    Nad okularami do jazdy nocnej też pomyślę. Może pewniej będę się czuł jadąc wąską drogą między drzewami, bo już 2 razy zdarzyło się że sarny wyszły na drogę.. Na szczęście mogłem jechać na "długich", więc w miarę szybko je zauważyłem.

  • Nie kupujcie okularów na bazarze czy w markecie.
    Za 10...20zł to są podróby okularów, który w życiu nie będą posiadały żadnych filtrów, a nawet jeśli je posiadają to są tragicznej jakości.
    Im ciemniejsze okulary kupujecie tym gorzej.
    Źrenica się rozszerza i do oka podczas słonecznej pogody wpada dużo więcej światła niż gdybyście zostawili takie okulary w domu.
    Więc szkodzicie sobie podwójnie.

    Pójdźcie do jakiegokolwiek sklepu optycznego, nawet takiego taniego. Od jakiej kwoty zaczynają się okulary? Od 10zł czy też może od 50...60zł?
    I jak porozmawiacie ze sprzedawcą to wam powie jak producenci kantują ludzi z tymi filtrami w takich okularach.

    Oczy ma się jedne na całe życie, chyba nie warto ryzykować dla kilkudziesięciu złotych oszczędności?

    ps. to samo się tyczy okularów korekcyjnych... jak widzę jak ludzie kupują okulary do czytania za 5zł w Real to mi rece opadają...

  • [quote="anubis"]ja mam okularki z [b]autofocus'em[/b] i fotochromem, zakupione głównie do kompa, ale w autku tez się super sprawdzają[/quote]

    Ty masz w tych okularach jakiś obiektyw? oO

  • [url=http://fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=31&t=14413]Link do FC[/url] - podobny temat.