Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG 1.4 16V 75KM

Temat utworzony · 98 Posty · 20306 Wyświetlenia
  • [b]dr O.[/b], koles wogole dziwny ,, umowilem sie 5.10 na 10.10 i pojechal dopiero dzisiaj do hurtowni po LR bo nie 3ma tego na stanie .. zamiast do mnie zadzwonic z tej jego hurtowni i przedstawic sytaucje to wrocil do siebie i zaproponowal mi instalacje firmy ZENIT :zdziwko: :rotfl: dobrze ze koledze montowal STAGa w passacie i nie spi....lil bo wszystko ladnie dziala to tylko dlatego zostawilem auto i powiedzialem zeby zalozyl STAGa .. oczywiscie cena do korekty w dol 🙂 <!-- s:) -->

    tego ZENITa wciskal tez koledze wlasnie do paska .. na szczescie po konsultacji ze mna wybral STAGa

  • myśleniem to się chłopaki nie popisali 😞 W takim razie czekamy na wrażenia po montażu 🙂 <!-- s:) -->

  • napewno sie pochwale 🙂 mam nadzieje ze jutro nie wymysli czegos innego 😕 <!-- s:/ -->

  • No to fabia jezdzi na "podwojnym gazie". Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne 🙂 Czuc ze jest troche mniej mocy ale nie oszukujmy sie 75 KM to i tak nie jest bestia na tych kolach co mam 🙂 Po autostardzie jedzie, w miescie nawet nie czuje roznicy. Licznik od gazu mam schowany w malej polce po lewej stronie, ladowanie gazu we wlewie paliwa 🙂 Instalacja STAG, niektore bebechy Tomasetto. Zatankowane do pelna, robie badania w cyklu mieszanym ile spali, w nastepnym tyg badania w cyklu pozamiejsckim (trasa). Oczywiscie wyniki udostepnie na forum 🙂 Troche to trwalo ale sie udalo, najpierw kilka lat bitwy z myslami ze gaz jest wylacznie do zapalniczek, ale jak mam placic 5,50 za 1 litr benzyny to montaz LPG byl konieczny. Dzieki wszystkim za wyrazenie swojej opini w moim temacie :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Teraz odwiedziny na stacji będą mniej stresujące 😉 <!-- s;) --> A gaz jeśli się o niego dba i nie oszczędza tankując najtaniej jak się tylko da i dobrze był założony to raczej się nie psuje.
    W starszych samochodach możliwe, że ujawnią się jakieś rzeczy, o których bez gazu nie wiedziałeś. Np. u mnie po 4 kkm na gazie padła jedna cewka.

  • stres napewno mniejszy..ostatnio jak tankowalem to nie patrzylem na wyswietlacz, od rezerwy do fulla ponad 200 zeta :wstyd: Na pewno nie planuje tankowac gazu bo taniej o 5 gr 🙂 najlepsze opinie zbiera gaz na statoil, na szczescie mam 1 stacje blisko to bede sie zaopatrywal 🙂 czytalem ze lukoil tez niczego sobie 🙂 <!-- s:) -->

    [b]rufus[/b], mnie 1sza i jak narazie 1na cewka padla po 94 kkm na benzynie 🙂 takze pewnie to nie ma znaczenia czy lpg czy pb 🙂

  • [quote="Wojtas"]rufus, mnie 1sza i jak narazie 1na cewka padla po 94 kkm na benzynie 🙂 takze pewnie to nie ma znaczenia czy lpg czy pb 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Mi przy 130 kkm i być może gaz nie miał wypływu na wykończenie cewki.. ale jednak padła dopiero po zagazowaniu 😛

    Bardzo jestem ciekawy ile będzie Ci paliła w mieści, bo chcę porównać ze swoimi średnio 11 litrami.
    Ile robisz dziennie kilometrów po mieście?

  • teraz pewnie bede robil wiecej 🙂 tylko ze to nie tak duze miasto jak Poznan 😛 dlatego spalanie typowo w samym miescie bedzie mi ciezko sprawdzic 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="rufus"]
    Bardzo jestem ciekawy ile będzie Ci paliła w mieści, bo chcę porównać ze swoimi średnio 11 litrami.
    Ile robisz dziennie kilometrów po mieście?[/quote]

    Gdzieś tak będzie. Jak ograniczam się do samej jazdy po mieście z dojazdem do pracy w roli głównej (4km, spalanie masakryczne na zimnym silniku), to rekordem (w sensie najkrótszy dystans na baku) było 260 km na 35 litrach gazu... (13,5l/100km). W lecie na trasie bez klimy podchodziłem pod 400 km, z klimą jakieś 360 - 370 km.
    Jak tylko przyjdzie mi zasilacz samochodowy do laptopa, to zabieram się za dokładne wyregulowanie mojego STAGa 4.

    Wojtas, jak Ci sterownik wrzucili? STAG ile?

  • [quote="zlloty"]Jak tylko przyjdzie mi zasilacz samochodowy do laptopa, to zabieram się za dokładne wyregulowanie mojego STAGa 4. [/quote]

    Ciekawe co da taka regulacja (w ruchu).. jeśli obniżyłaby znacząco spalanie a nie wpłynęłaby na pogorszenie komfortu jazdy, to ja postarałbym się wymusic taką regulację na zakładzie, gdzie montowany miałem gaz.
    A masz instalację na gwarancji? Pytam, ponieważ w warunkach gwary u mnie jest zastrzeżenie, że nie można samemu dłubac w sterowniku.

  • Gwarancję niby mam 2 lata na komputer (na reduktor i wtryskiwacz do 20k km, śmiech), ale w razie, jak mi padnie, to sobie na Stag 300 premium wymienię.
    Co do regulacji to wygląda to tak - najpierw autoregulacja na biegu jałowym, potem ruszenie z komputerem w trasię. Program najpierw zbiera punkty na mapie wtrysku benzyny i robi krzywą wtrysku benzyny, następnie to samo na LPG. Gdy masz już dwie krzywe, to przesuwając krzywą korekty w taki sposób, by krzywa wtrysków gazu i benzyny pokryły się. U mnie tego nie zrobili, a na autoregulacji widziałem, że gazowa jest powyżej benzynowej. Liczę, że po odpowiedniej regulacji uda mi się obniżyć spalanie gazu o ok. 10%.

  • [b]zlloty[/b], czyli musiałbym tylko przesunąc krzywą na wykresie tak, aby się pokryły 🙂 <!-- s:) --> A kwestia połączenia się z komputerem instalacji.. czy tak jak z VAGiem trzeba miec specjalistyczny kabel czy jest jakiś uniwersalny?

  • [b]zlloty[/b] Mam sterownik STAG 4 plus

    Co od obnizenia spalania to nie jest wlasnie tak ze musi wziac gazu wiecej niz LPG ? Polecam [url=http://moto.onet.pl/1651273,1,paliwa-coraz-drozsze,artykul.html?node=2]LINK[/url] Na dole artykulu jest filmik. Testuja na hamowni silnik 1.4 TSI. Polecam

    [b]rufus[/b], ja w STAGu mam specjalnie zlacze diagnostyczne pod maska.

  • [quote="rufus"] czy tak jak z VAGiem trzeba miec specjalistyczny kabel czy jest jakiś uniwersalny?[/quote]

    Tak, Viaken ma taki zestaw z 9 - 10 końcówkami za 92 zł USB i 82 zł COM. Różnica polega na tym, że w przypadku STAG'a kabel na USB zrywa połączenie i praktycznie nic nie da się zrobić, reszta (poza jedną firmą, która ma program DOSowski) jest ok. Ja kupiłem kabel na COMa i teraz wskrzeszam starego laptopa z takowym portem.

    Potem już tylko odpowiedni program - w przypadku STAGa to jest AcGasSynchro i jazda. Instrukcję do powyższego programu, jak i opisy poszczególnych sterowników, można znaleźć [url=http://www.ac.com.pl/pl/doc/383/setupacgassynchro-7201]TUTAJ[/url]

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-10-2011, 14:21[/i] ][/size]
    [quote="Wojtas"][b]zlloty[/b] Mam sterownik STAG 4 plus

    Co od obnizenia spalania to nie jest wlasnie tak ze musi wziac gazu wiecej niz LPG ? [/quote]

    Zgadza się, ale o 15 - 20%, a nie o 30%, tak jak u mnie 😕 <!-- s:/ -->

  • No ja czekam az wyjezdze 1szy zbiornika i zobacze ile wyjdzie w mieszanym ... ustawiony mam gaz na 15 stopni.

  • [quote="Wojtas"]ustawiony mam gaz na 15 stopni.[/quote]
    :szok: <!-- s:szok: --> tak mało ? - u mnie ustawili na ok. 54... i tak podobno ma być ..... musze sie tym zainteresować ...

  • rozmawialem z [b]rufus[/b]'em i [b]Serwet[/b]'em oni maja jakos 30-40 stopni

  • U mnie było 30 a teraz jakoś około 40.

  • [quote="Wojtas"]ustawiony mam gaz na 15 stopni.[/quote]

    za malo Wojtas silnik trzeba dogrzac odpowiednio a potem dopiero gaz na poczatku mialem na 30 i przy pierwszej wizycie jak wiedzialem juz co i ja to poprosilem o zmiane na 45 st zreszta w zimie zobaczysz jak sie to sprawuje...

  • powiem tak ... koles powiedzial ze mam 15 .. przy obecnych temp 7-12 st przelacza sie na LPG po 2 km (od zupelnego wychlodzenia) jak wskazowka temp ledwo sie podniesie (nie wiem ile to jest dokladnie stopni) ...

    z tego co poczytalem na szybko na necie odnosnie temp przelaczania sie na LPG wychodzi :

    • nizsza temp przelaczania - oszczednosci PB, szybsze zuzycie membrany w reduktorze
    • wyzsza temp przelaczania - wieksze zuzycie PB, dluzsza zywotnosc reduktora i pewnie samego silnika

    chyba bedzie trzeba podniesc przynajmniej do 25 st