Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Temat utworzony · 199 Posty · 160095 Wyświetlenia
  • no i spoko deszcze były woda nie przeciaka :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    pozdrowinka

  • [quote="omron"]A i też "przemyślane rozwiązania " sie pojawiły:
    lewe drzwi -śrubki,prawe drzwi -nity (imieniny były jakieś w Mlada B. czy co...?!) [/quote]

    To raczej wskazuje na to że ktoś wcześniej się już dobierał do twoich drzwi 🙂 <!-- s:) -->

  • Wiesz co Zygus ,chyba nie ,bo i śrubki fabryczne na klucz 10-kę i nity fabryczne.W tym dniu takie drzwi akurat mieli na taśmie.
    No ale dalej nie wiem jak z tą tapicerką u góry !!! siła X gwałt czy jakoś inaczej?
    miłego dnia
    omron

  • Jako ze mi takze lewy tyl ciekl, przy okazji przegladu 120kkm (w ASO) zlecilem uszczelnienie drzwi. Zaplacilem 150zl i po dwoch miesiacach ciekna znowu :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->
    Kolezankom i kolegom polecam wykonywanie tej operacji samemu (taniej i bezpieczniej dla zdrowia psychicznego) a ja bede z ASO walczyl o gwarancyjna naprawe.

  • [quote="omron"]No ale dalej nie wiem jak z tą tapicerką u góry !!! siła X gwałt czy jakoś inaczej?[/quote]

    Innego sposobu nie ma trzeba to zdrowo pociągnąć.

  • [quote="omron"]... W tym dniu takie drzwi akurat mieli na taśmie.... [/quote]

    jesli chodzi o "drzwi do montażu" to procedura wygląda tak, że dane drzwi sa pasowane do danej karoserii , nastepnie malowane, potem demontowane w celu kompletacji (uzbrojenia we wszystkie mechanizmy zgodnie z oznaczeniem kodowym) i na kolejnym stanowisku (po kompletacji) te same drzwi spotykają się z tą samą karoserią z której były zdjęte - tak więc nie ma czegoś takiego że akurat takie mieli na taśmie 🙂 <!-- s:) --> - wiem cos o tym.
    wynika z tego że juz tam ktoś "patrzał" ...
    a tapicerke to trzeba szarpnąć dość mocno ... siła x gwałt 😄 i uważać co nie pęknie

    pozdr.

  • A myślałem że jestem szczęśliwcem ,którego problem nie dotyczy....Ale niestety byłem w błędzie 😞 <!-- s:( --> . Mam jednak pytanie w kwestii formalnej. W moim przypadku nie mam wody na ani pod dywanikami, natomiast zauważyłem że tapicerka drzwi jest mokra pod kieszonką a woda ścieka po uszczelce i progu na zewnątrz. Czy chodzi o ten sam przeciek tylko moja uszczelka jeszcze sobie radzi czy to coś innego ??

  • [quote="koko"]A myślałem że jestem szczęśliwcem ,którego problem nie dotyczy....Ale niestety byłem w błędzie 😞 <!-- s:( --> . Mam jednak pytanie w kwestii formalnej. W moim przypadku nie mam wody na ani pod dywanikami, natomiast zauważyłem że tapicerka drzwi jest mokra pod kieszonką a woda ścieka po uszczelce i progu na zewnątrz. Czy chodzi o ten sam przeciek tylko moja uszczelka jeszcze sobie radzi czy to coś innego ??[/quote]

    Wydaje mi sie, ze to caly czas to samo 😉 Mi woda sie zbiera jedynie na uszczelce, ale woda praktycznie nie dostaje sie dalej, tylko czeka na splyniecie z uszczelki..

  • no tak-nie myslalem ze to taki duuuuuuuuuuuuuuuzy problem posiadaczy fabi-pepiki spartaczyli robote-dzieki ludzie za pomoc i dobre instrukcje.

  • Witam

    Jestem tu nowy. Chciałem sie podłączyć do tematu u siebie tez mam spory przeciek w lewych tylnych dzwiach. Dzis zabrałem sie wedle instrukcji do uszczelniania dotarłem do kroku ostatniego sciągnięcia tapicerki i troche sie boje ciagnać jej na siłę. Ale z tym sobie dam rade chyba bardziej mnie interesuje miejsce gdzie nakladacie silikon czy jest to miejsce łączenia sie tapicerki z dzwiami czy tam gdzie jest blacha na nitach i łączy sie z blacha dzwi?

  • Zdecydowanie miejsce styku blachy z drzwiami a nie tapicerki. Sam jeszcze tego nie robiłem ale tak wynika z opisu i zdrowego rozsądku 😉 <!-- s;) -->

  • Witam Ponownie!

    Teraz skończyłem uszczelniać drzwi. Zaczołem od lewych za kierowca bo bardzie się lało. Na przeszkodzie staneło mi wyciągniecie całej tapicerki gdyż trzymała ją mocno uszczelka kolo szyby. Ale poradziłem sobie inaczej odchylając ja i podpierając. Wynik uszkodzone 3 bolce plastikowe. Drugie drzwi poszły szybciej i sprawniej i nawet udało mi się zdjąć bez trudu cała tapicerkę. Wynik: strat żadnych. Teraz czekam na deszcz i zobaczymy czy to coś dało. Dzięki za pomoc.

    PS Teraz wiem gdzie silikonować 🙂 <!-- s:) -->
    PS1 W obojgu dzwiach miałem nitami połączona blache z z dzwiami

  • Nie musisz czekać na deszcz wystarczy szlauf z wodą 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="small79"]PS1 W obojgu dzwiach miałem nitami połączona blache z z dzwiami[/quote]
    Rozwiercałes , czy wymiśliłeś jakiś inny patent na nity?

  • Nie rozwiercałem. ja zrobiłem to tak ze nałozyłem silikon miedzy blache a konstrukcie dzwi. tam gdzie sie uszczelka pojawia i po malej poprawce bo po deszcze zaczelo troche jeszcze kapac teraz mam spokoj z woda w aucie

  • No to jestem po uszczelnianiu. Czekam na efekty po deszczu lub po myciu , zobaczymy co będzie pierwsze. W moim przypadku dla ułatwienia miałem nity :] <!-- s:] -->
    Nie rozwiercałem tylko pojechałem silikonem ( obojetntym podobno) do okoła blachy wciskając paluchem gdzie się da. I taka delikatna rada odemnie...kupcie parę spinek przed robotą tak na wszelki wypadek. Ja parę połamałem i muszę wymienic ( narazie jeszcze trzymają)

    Udało się ....yes,yes,yes :hurra:

  • Akcja Warsztatowa wydana przez SAP, mówi o wykonaniu tej akcji bez rozwiercania nitów w poszyciu drzwi, należy osuszyć, odtłuścić i masa uszczelniająca w dłoń 😉 <!-- s;) -->
    polecam ten sposób, t.l i t.p w mojej fabii przeszedł ten zabieg pomyślnie

  • Witam! Mam ten sam problem, ale tylko z jednymi drzwiami! Prosze o informację, jaki jest najlepszy silikon do uszczelnienia drzwi! Za udzielenie in formacji dziekuję!

  • [quote="wiech007"] Prosze o informację, jaki jest najlepszy silikon do uszczelnienia drzwi! Za udzielenie in formacji dziekuję![/quote]

    Przeczytaj temat od początku to znajdziesz odpowiedź.