Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Przerywanie pracy silnika 1.9 SDI podczas jazdy

Temat utworzony · 7 Posty · 6312 Wyświetlenia
  • Mój problem polega na tym, że samochód podczas jazdy przerywa. Tydzeń temu miał wymieniony filtr paliwa wraz z zaworkiem który wchodzi do niego. Wczoraj miałem wymieniony rozrząd i przed wymianą mechanik dzwonił do mnie, że samochód przerywa i żeby nie było, że dzieje się tak po wymianie rozrządu. Rozrząd został wymieniony wraz z pompą wody i ustawiony początkowy kąt wtrysku, gdyż jak mechanik twierdzi był opóźniony.
    Całą drogę z Katowic do Mrzeżyna koło Kołobrzegu samochód przerywał, tak jakby chwilami brakowało mu paliwa. Przejechałem tak ponad 650km próbując za wszelką cenę dojechać na miejsce. Zauważyłem również, że rechocze mi coś tak jakby w pompie paliwowej na wolnych obrotach. Podczas jazdy nie słychać, może ze względu na głośną pracę silnika.

    Na początku samochód jechał 120 i dopiero przerywał, a potem już przy rozpędzaniu do 80 przerywał. [b]

    Jestem koło Kołobrzegu, nie mam żadnych namiarów na mechanika i potrzebuję pomocy żeby wrócić do domu. Pomoże ktoś???[/b]

  • Nie wiem jak Ci pomóc, ale może mechanik zadzwonił po fakcie ustawiania rozrządu chcąc się oczyścić z błędów? Dziwne, że auto zaczęło nagle przerywać u niego? Polecam sprawdzić świece i cewki jeśli diesle też to mają 😉 <!-- s;) -->

  • Znalazłem coś takiego :

    Skodex Krotoski-Cichy
    ul. Gnieźnieńska 43 a
    75-736 Koszalin
    Tel. 94 342 20 45
    http://www.skodex.pl<!-- m -->

    Nie ryzykowałbym powrotu w tym stanie - to 650 km - a co do ceny naprawy to niestety laweta / odpukać !!! / może być droższa ...

    omron

  • Witam, jutro sprawdzę, czy warsztaty które znam z dobrej pracy są czynne. W razie czego daj na PW swój numer kontaktowy, to oddzwonię do Ciebie. Pozdrawiam.

  • mam namiary na mechanika z Koszalina. Właściwie to kawałek za Koszalinem jakieś 3 km. Wysłałem nr telefonu do niego na PW. Może to tylko filtr paliwa jakiś felerny

  • Cześć

    Pewnie mechanik lekko naderwał przewód czujnika początku wtrysku.

    Pozdrawiam Michał.

  • na pw dałem Tobie namiary na serwis i umówiłem Cię na kontakt z włascicielem. Dane w info na pw. Pozdrawiam.