Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Błędne wskazanie temperatury zewnętrznej

Temat utworzony · 11 Posty · 3808 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich !! Mam fabię z 2004 roku. Problemem jest wskazanie temperatury zewnętrznej. Pokazuje on temp wyższą o 10 stopni niż jest to w rzeczywistości. Wymieniłem czujnik i nadal to samo. Po podłączeniu pod komputer nie ma błędu ani w czujnikach ani w liczniku. Jedyny błąd wyskoczył ostatnio w klimie. Czy może to mieć jakiś związek ze sobą ?? Czy miał ktoś taki problem, gdyż skoro dwa czujniki pokazują temperaturę o 10 za dużą to raczej małe prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak z czujnikami. Proszę o pomoc

  • Nie znam odp. na Twe pytanie, natomiast miałbym prośbę, podobny problem ma znajomy w astrze, czujnik wymieniony instalacja sprawdzona, a temp pokazuje fikcję, jakby Ci się udało zdiagnozować pzyczynę, prosiłbym o info.

  • u mnie też, niestety ale pokazuje temperaturę wyższą o ok. 5 stopni niż jest w rzeczywistości. Może mi ktoś podrzucić gdzie znajduje się ten czujnik?? I jaki jest jego koszt??

  • [quote]Może mi ktoś podrzucić gdzie znajduje się ten czujnik??[/quote]
    W zderzaku koło halogenu.
    [quote]I jaki jest jego koszt??[/quote]
    http://skodacz<!-- m -->ęści.pl/oferta/czesc.php?id=1215

  • a panowie u mnie jest taka sytuacja że mam ten czujnik, lecz temperatura mi sie nie wyświetla z powodu braku komputera pokładowego, więc pytanie czy można to jakoś włączyć, czy aktywować aby działało?

    zresztą nie do końca rozumiem po co mam ten czujnik skoro jest tak jakby nie potrzebny do niczego? (no chyba że silnik z niego korzysta)

  • Podejrzewam [b]Ciacho[/b], iż klima z niego korzysta,

  • w końcu uporałem się z tą usterką. Problem leżał w tym, że miałem nie oryginalny czujnik. Po wymianie na kupiony w serwisie wygląda, że wszystko jest w porządku.

  • A ja mam taki problem: odpalam auto - temperatura jest ok. Przez ok 15 - 20 minut jazdy temperatura powoli rośnie do temperatury wyższej o ok. 10*C, niż jest w rzeczywistości, po czym zaczyna spadać. Po 40 - 50 minutach pokazuje prawidłową temperaturę.
    A teraz najlepsze - odpiąłem czujnik temperatury, a na wyświetlaczu dalej pokazuje wcześniejszą wartość.
    Pytania:

    1. jak liczona jest temperatura zewnętrzna? Tylko z czujnika temp. zewn, czy może jeszcze gdzieś pobiera dane? Uśrednia je z jakiegoś okresu? Z jakiego?
    2. Co z tym fantem zrobić? (VAG nie pokazuje żadnych nowych błędów, jedynie moje stałe, związane z klapką obiegu zamkniętego)

    EDIT
    Czujnik mam oryginalny (no chyba, że mi podmienili przy montażu klimy)

  • W instrukcji piszą, że w początkowej fazie jazdy wskazania temperatury mogą odbiegać od rzeczywistej, zależy na jakim odcinku sprawdzacie.

  • [b]zlloty[/b] nie jest to normalny objaw, że temp rośnie [b]Ci[/b] ponad stan właściwy i spada podejrzewam, że termostat otwiera się za późno.

    Co do temp zew. to powinno być to brane chyba tylko z czujnika temp przynajmniej tak na logikę biorąc.

  • [quote="MirekS"][b]zlloty[/b] nie jest to normalny objaw, że temp rośnie [b]Ci[/b] ponad stan właściwy i spada podejrzewam, że termostat otwiera się za późno.

    Co do temp zew. to powinno być to brane chyba tylko z czujnika temp przynajmniej tak na logikę biorąc.[/quote]

    Chodziło o temperaturę otoczenia.

    Problem rozwiązany.
    Przy okazji niedoszłej wymiany żarówek w halogenach (kupiłem H1, zamiast H3.. grrr) przyjrzałem się plastikowej zaślepce otworu, gdzie są śluby mocujące czujnik temperatury. Plastik miał wycięty otwór równo z górną śrubą. Czujnik temperatury jakiś czas temu zamontowałem na dolnej... :rotfl: :mur: <!-- s:mur: -->
    Po przykręceniu czujnika na górnej śrubie, odczyty są prawidłowe.