Witaj na forum Fabia Club Polska

Witam wszystkich :)

Temat utworzony · 18 Posty · 5248 Wyświetlenia
  • Chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum 😉 <!-- s;) -->
    Od 9.06.2011 stałem się posiadaczem mojej F1 z silnikiem 1,9TDI 101KM z 2001roku.
    Autko przyjechało z Niemiec. Mam nadzieję, że będzie długo służyła i tak samo bezawaryjnie jak moje poprzednie autka z grupy VW.

  • Witamy na FCP:)

    Sam ściągałeś, czy kupowałeś od handlarza?

  • Witaj :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [quote="xrolex23"]Sam ściągałeś, czy kupowałeś od handlarza?[/quote]
    Niestety od handlarza, bo marne mam możliwości aby samemu pojechać i coś ciekawego wyszukać...

  • Ciekawe ile przekręcony licznik:/

    Ile masz przejechane na zegarze?

  • [quote="xrolex23"]Ciekawe ile przekręcony licznik:/

    Ile masz przejechane na zegarze?[/quote]
    No jak prawie każdy z tego rocznika przy sprzedaży 173 tkm, auto jest z końcówki 2001 więc można liczyc od 2002, ale wszystko zależy kto tym jeździł itp. Miałem poprzednie auto golfa III z 92r i miał w 2005 126000 100% pewnego przebiegu... Podobno na vag-u można sprawdzić prawdziwy przebieg...

  • Witaj 🙂 <!-- s:) -->

  • Hehehe:D Moja fabianka po sprowadzeniu w 2009r. miała na liczniku 157 tyś... Co z tego, że po pojechaniu do ASO pan powiedział, że ostatni przegląd w Niemczech robiony był przy 213tyś... Ech... Chamstwo handlarzy nie zna granic, na szczęście silnikowo trafiłem dosyć solidną jednostkę, byłem po samochód z mechanikiem, który stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niestety kiedy na liczniku pojawiło się 176 tyś uszczelka pod głowicą zaczęła przepuszczać, i uszczelnienie turbiny szlag trafił... 😕 Kilka złotych poszło... No ale teraz fabianka radzi sobie bez najmniejszych problemów 🙂 <!-- s:) -->

    Oczywiście życzę Ci, abyś nie miał kręconego przebiegu, ale niestety, jest to mało prawdopodobne, żeby taka sytuacja nie miała miejsca:/ A z jakiej miejscowości samochodzik kupowałeś?

  • Siema 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="xrolex23"]Oczywiście życzę Ci, abyś nie miał kręconego przebiegu, ale niestety, jest to mało prawdopodobne, żeby taka sytuacja nie miała miejsca:/ A z jakiej miejscowości samochodzik kupowałeś?[/quote]
    Chyba lepiej nie dziękuję 🙂 A autko kupowałem za Kartuzami... Gość nie wyglądał na takiego który coś kombinuje z autami... Zobaczymy w praniu... A powiedz czy, żeby sprawdzić kiedy był ostatni serwis trzeba pojechać autkiem czy można np telefonicznie to sprawdzić? Chociaż nie wiem czy chciałbym prawdę znać 😛 <!-- s:P -->

  • Wiesz co... Gość od którego ja kupowałem też na takiego nie wyglądał... Wszystko ładnie pięknie, samochód już był po ściagnięciu zarejestrowany w kraju, bo jak to on mówił, wie, że ludzie nie chętnie podejmują się tłumaczenia dokumentów, dodatkowych przeglądów itp, bo jakby nie patrzyć to dodatkowy czas jaki musimy poświęcić. Pan wystawił na samochód nawet fakturę, żeby nie trzeba było opłaty wnosić... No i w sumie jedynym mankamentem jaki mnie zastanawiał było zaniżenie kosztów samochodu na fakturze... Ale pomyślałem sobie, że i on wtedy ponosi mniejsze koszty w US i niech sobie tak ma... (Teraz wiem, ze to co zrobiłem było głupie, bo nawet jakbym chciał oddać samochód, i chciałbym zwrot kasy, to zostałoby mi zwrócone tyle, ile widniało na fakturze, a była zaniżona na kwotę lekko ponad 6 tyś PLN)...

    [quote] A powiedz czy, żeby sprawdzić kiedy był ostatni serwis trzeba pojechać autkiem czy można np telefonicznie to sprawdzić? Chociaż nie wiem czy chciałbym prawdę znać 😛 <!-- s:P --> [/quote]

    A na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć... Oni to sprawdzili po numerze VIN, także nie wiem... Może jest taka opcja, ale wydaje mi się, że darmo to oni tego nie zrobią;) Ja się dowiedziałem przy okazji, że na samochodzie miałem drugą warstwę lakieru (na szczęście bez zbędnej szpachli i nie na całym samochodzie... ), że coś było majstrowane przy prawych tylnych drzwiach, a i że ten wihajster od regulacji świateł z przodu w jednej lampie był urwany... -.-

    Nie wiem czy byłbyś gotowy na takie newsy, ale powiem szczerze, że ja wolałbym wiedzieć czym jeżdżę... Zaraz postaram się znaleźć takie jedno ogłoszenie, jak ktoś sprzedawał "bezwypadkowe" BMW i wstawie linka:P

    @ Edit:

    Znalazłem, proszę bardzo: http://www.bezwypadkowy.net/forum/59-ocena-auta/11178-bmw-m5

    Nie wiem, czy tu gratulować polakom talentu w klepaniu? czy jak... (Może i to być wzięty wrak bo potrzebowali z niego dokumentów i tabliczki znamionowej, ale to różnie bywa, polak potrafi:) ) Był gdzieś jeszcze temat, jak człowiek kupił BMW od "przyjaciela" za 122 tyś, podobno też nie bite, a było przekoszone i to równo...

  • [quote="Paweł NO"]A powiedz czy, żeby sprawdzić kiedy był ostatni serwis trzeba pojechać autkiem czy można np telefonicznie to sprawdzić? [/quote]
    Telefonicznie nie udzielą Ci takich informacji.. musisz przyjechać osobiście.. i musi być z tobą właściciel pojazdu..

    Tak przynajmniej jest w serwisie Audi.. 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]zdono[/b], tak myślałem, że trzeba pojechać autkiem... Bo z tego co kiedyś na forum vwgolf.pl wyczytałem to gratisowa usługa...

  • Witamy bardzo serdecznie na forum [b]FCP[/b] 🙂 <!-- s:) -->

  • Halloo 😉 <!-- s;) -->

    Witaj na forum FCP [img]http://www.fcp.pl/forum/templates/subSilver/images/ranks/icon/icon2.gif[/img] :hurra: :hurra: :hurra:

    Pozdrawiam
    sid

  • Witaj 🆗 <!-- s🆗 -->

  • witam :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Witaj na forum [b]FCP[/b] :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .