Witaj na forum Fabia Club Polska

Podgrzewane lusterka

Temat utworzony · 12 Posty · 5443 Wyświetlenia
  • Przeczytałem prawie wszystkie posty w tym temacie, i nie znalazłem odpowiedniej informacji dla siebie,
    a mianowicie ponieważ niedawno kupiłem Fabie mk1, i nigdy nie miałem takiego pojazdu
    Mam lusterka boczne ustawiane ręcznie, wkłady lusterek z matą grzewczą, dochodzą do nich kable z oryginalnej wiązki w drzwiach, a nie grzeją, nie ma czym włączyć, ani na światłach, ani na zapalonym silniku, żadnej kontrolki grzania.
    Czy jest możliwe, że producent tylko połowicznie miał zamysł wyposażyć ten pojazd w elektryczne lusterka ?
    I co i jak jeszcze sprawdzić, lub co zmienić , lub wykonać aby lusterka grzały, bo idzie zima.

  • A jak wlaczysz ogrzewanie tylnej szyby to grzeją ?

  • Niestety, po włączeniu grzania tylnej szyby też nie grzeją, ani z pracujacym silnikiem, ani z włączonymi światłami.
    Gdzie szukać przyczyny ?

  • Kapi > zapomniałeś jeszcze o jednym wspaniałym pomyśle 😄 . Lusterka trzeba zakodować aby sterownik o tym wiedział że one są w aucie. Poza tym trzeba sprawdzić połączenia kabli czy są poprawne oraz kolory ich 🙂 . Trochę z tym pracy jest 🙂 . to nie jest takie hopsiup i już mam 😄 <!-- s:D --> .

  • Jeśli kolega Salom posiada takowe fabrycznie, to uwagi kolegi Tomuś możemy pominąć.

    Jeśli Salom ma je dołożone , wtedy należy sprawdzić powyższe, przy czym kolory kabli nie są aż tak ważne. Ważne by odpowiednio było podłączone.

    Salom - Ostatecznie - masz kody wyposażenia na wlepce w bagażniku lub książce, tam musi być kod odpowiadający za grzane lustra.
    Dekoder wyposażenia znajdziesz z pomocą gugla.

  • Dokładnie oglądałem wiązki kabli na obu drzwiach, są oplecione fabrycznie, i wyjścia na lusterka z czarną złączką pod osłoną drzwi.Kupiłem auto od znajomego, mówi że nic nie dokładał, i nie wie czy grzały kiedyś, czy nie.

    Jutro sprawdzę w bagażniku, co tam napisane.

  • No to pozostaje przestudiowanie instrukcji, kiedy, co i jak się włącza.

  • tak, to lusterka mogły by grzać, ale jak włączyć.

  • Jesteś pewien, że wkłady masz sprawne?

    Proponowałbym do kabelków od grzania podłączyć żarówkę i sprawdzić w ten sposób czy jest tam 12V.

    Jak nie ma włącznika to może to być podpięte pod tylną szybę jak wspomniał [b] kapi[/b], choć o takim fabrycznym rozwiązaniu nigdy w Fabii nie słyszałem. Wg. mnie opcja grzania była tylko z elektrycznymi lusterkami.

  • Doszedłem do wniosku, że produkują wiązki kabli do wszystkich Fabi jednakowe, a jak ktoś życzy sobie z podgrzewanymi lusterkami i regulowanymi elektrycznie to działaja, a tak to kable sa prądu niet.

  • [quote="Salom"]Doszedłem do wniosku, że produkują wiązki kabli do wszystkich Fabi jednakowe[/quote]

    Nic bardziej mylnego.

    Fabia w fabryce dostawała wiązkę zgodną z zamówieniem klienta lub zgodną z wyposażeniem w danej wersji.

    Z którego roku jest Twoja Fabia?

  • Kwiecień 2001 rok.
    Rozszyrowałem kody wyposażenia, i wynika z nich że brak podgrzewanych lusterek. Prawe wypukłe, lewe asferyczne.