Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] zamek + wpadający rygiel

Temat utworzony · 13 Posty · 3405 Wyświetlenia
  • Mam taki problem, przy zakupie samochodu, wiedziałem że nie mam jednego rygla, ale zamek centralny z kluczyka działa zamyka wszystkie drzwi.
    Założyłem nowy rygiel z myślą że będzie ok, niestety rygiel wpada do środka tzn widać go tak jak by cały czas był zamknięty. Po małej konsultacji ze sprzedającym samochód powiedział że w zamku jest taki plastik który często się łamie i on jest nie wymienialny, trzeba by zakupić cały zamek. Teraz sam już nie wiem czy faktycznie jest złamany ten plastik w zamku czy po prostu ten rygiel wypadł z tej prowadnicy. W dodatku nie za bardzo wiem jak to sprawdzić bo nie znalazłem manuala do rozbiórki drzwi z elektrycznymi szybami, a nie chcę czego spieprzyć.

  • Zeby dostac sie do tego musisz odkrecic blache z drzwi i zobaczyc czy tylko wypadlo czy sie polamalo .. odrazu mowie ze ciezko to bedzie naprawic.

  • Czyli zostaje mi przyzwyczic się do tego :[ <!-- s:[ -->

  • Najgorsze jest to że nie wiem jak się za to zabrać widziałem tu manuala z ver bez szyb elektr ale jak sie do tego zabrać to już sam nie wiem, musze poszukać coś na ten temat.

  • Witam. W których drzwiach masz tą historię ? Mam nadzieję że montując ten nowy rygiel ustawiłeś jego położenie (wysokość) i obkręciłeś go o 90 stopni blokując tym sposobem rygiel względem cięgna. Pozdrawiam i czekam na jakieś info,które to drzwi.

  • drzwi od strony kierowcy, a rygle narazie na etapie zamawiania :] <!-- s:] -->

  • Witam. No to nie obędzie się bez rozbiórki tej blachy pod tapicerką. Niestety nie znam tego tematu jak dobrać się do tego mechanizmu.

  • [quote="wolfmark"]Najgorsze jest to że nie wiem jak się za to zabrać [/quote]
    Mogę Ci pomóc zajrzeć pod tapicerkę. Zadzwoń i się jakoś zgadamy. 510 150 407

  • [quote="koleś"]Mogę Ci pomóc zajrzeć pod tapicerkę. Zadzwoń i się jakoś zgadamy. 510 150 407[/quote]

    Chętnie zobaczył bym tutorial jak zdjąć te blaszyska i dostać się do mechanizmów.
    Kupiłem kompletne panele z elektrycznymi szybami i chcę wymienić swoje manualne ale za pioruna nie wiem jak się do tego zabrać.

  • anubis - :padam: <!-- s:padam: -->

  • Witam jestem tu nowy. Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć tematu związanego z montażem elektrycznych podnośników szyb. Czy ktoś taki zabieg przeprowadzał, cz jest z tym dużo kłopotu. Części widzę na allegro dostępne ale czy dużo jest roboty z elektryką ? I czy istnieje konieczność instalowania ( o ile to możliwe "modułu komfortu") czy można poprowadzić okablowanie i po prostu podpiąć przez przełączniki do zasilania (to chyba odpada bo jak się bez sterowania wyłączą w krańcowych położeniach). Ewentualnie gdzieś widziałem uniwersalne moduły do sterowania szyb. Czy jest tu ktoś kto takiej modyfikacji dokonał już samodzielnie i mógłby podzielić się wiedzą.

  • [quote="koleś"][quote="wolfmark"]Najgorsze jest to że nie wiem jak się za to zabrać [/quote]
    Mogę Ci pomóc zajrzeć pod tapicerkę. Zadzwoń i się jakoś zgadamy. 510 150 407[/quote]

    Sorki że dopiero teraz odpisuje, ale mam mały zawrót głowy. Zadzwonię do Ciebie w poniedziałek, tylko napisz w jakich godzinach. Z góry dzięki za pomoc 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="wolfmark"]tylko napisz w jakich godzinach.[/quote]
    Na nogach jestem od 6.30
    W tym tygodniu pracuję po południu więc do 13.30 możesz dzwonić.