Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] awaria radia

Temat utworzony · 9 Posty · 2198 Wyświetlenia
  • Witam

    Proszę doradźcie.

    Pewnego pięknego dnia odpalam Fabie po 8 godzinach stania pod praca i ku mojegmu zaskoczeniu Radio ani mru mru 😞 <!-- s:( -->. Sprawdzam bezpieczniki (nr. 10 i 45) zdrowe.

    A radio po prostu trup. Kompletny brak napięcia na panelu. Głusza i kompletny brak reakcji.

    Dodam że radio jest firmy Pioneer z panelem (którego nie wyjmowałem), nie miałem z nim żadnych problemów i 8 godzin wcześniej (stania na mrozie ) działało bez zarzutu.
    Autko kilka dni później wygrzałem farelką (8h) -nic nie pomogło.

    Proszę pomóżcie

    Czy radio jest do kosza?

    [color=#FF0000]Pamiętaj o prefiksach - punkt 5 regulaminu. /wolfmk[/color]

  • radio ma swój bezpiecznik (?) - jego też sprawdzałeś ? zobacz czy napięcie dochodzi w kostce...

  • wyciągnąłem radio i sprawdziłem

    bezpiecznik pod wtyczką w radiu 10A -- zdrowy
    napięcie na kostce i wtyczce do radia -- jest

    cuda się dzieją
    radio po prostu przestało działać
    żadnych objawów : migotań, trzasków itp

    nie działa i koniec

    pozostaje śmietnik

    elektronik nie ruszy bez schematu i pewnie będzie chciał więcej niż to warte

    ma ktoś może jakiś pomysł?

  • Jeżeli masz możliwość to sprawdź radio w innym aucie, wtedy wyeliminujesz czy to faktycznie radio czy to coś jednak z instalacją u siebie. Nie znam się co prawda na radiach, ale swego czasu miałem do czynienia z radiem któremu "poprzestawiały" się funkcje 😄 <!-- s:D --> Odpowiedzialnym za to był układ scalony który pewnego ładnego dnia zgłupiał. Z czystej ciekawości zapytam o markę i model radia (może być na PW).

    Pozdrawiam
    sid

  • Jeżeli byś nie miał możliwości sprawdzenia w innym aucie to wystarczy jak wytargasz radio i kabelki zasilające + i - podłączysz bezpośrednio do akumulatora. Po takim zabiegu będzie wiadomo czy to radio czy instalacja

  • dzięki Panowie

    niestety nie mam możliwości podłączenia do innego auta

    slawek22221 możesz podpowiedzieć jak podłączyć bezpośrednio to akumulatora

    sorry ale jestem kompletny laik w tej materii i kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić

  • Nie wiem jak wygląda samo podłącznie tego radia czy ma kabelki z wtyczką czy samo gniazdo a kable z wtyczką są w instalacji auta. Jeżeli kable sa przy radiu to plusowy do + akumulatora a minusowy do -. Jeżeli jest gniazdo to wyczaj które nóżki sa zasilaniem i podłącz w taki sam sposób.

  • Można także wyciągnąć radio, i podejść gdzie montują lub sklepu i podłączyć do panelu.

  • dla zainteresowanych

    z powodu nieobecności dopiero teraz załatwiłem sprawę

    była to dla mnie zagadka co sie dzieje - niby wszystko ok a nie działa:)

    i w końcu elektronik rozwikłał sprawę

    padł panel !!!

    ot i cały problem, kupiłem nowy po okazyjnej cenie i teraz wszystko gra i buczy 🙂 <!-- s:) -->

    pozdrawiam wszystkich

    i dzięki za rady