Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stukanie/pukanie maski.

Temat utworzony · 9 Posty · 1730 Wyświetlenia
  • Siemka. A że juz grudzien to może lepiej Hoo Hoo Hoo 🙂 <!-- s:) -->

    Pojawiło mi się takie dziwne pukanie maski a może raczej atrapy. Wpada czasem w rezonans i stuka. Sprawdzałem śruby mocujące atrapę , sprawdzałe te gumowe odboje wewnatrz maski i nic niepokojacego nie znalazłem. Naciskając zamknietą maskę mam wrażenie ,że jest lekki luz tak dosłownie może na 1mm albo i mniej. Może to luz na zamku powoduje ten rezonans? Czy da sie to jakoś podregulować. A może to cos innego? Jest to dość dziwne bo pojawia się tylko czasem. Generalnie na wolnych obrotach , także na ciepłym silniku.

  • A jak dociśniesz machę to przestaje?
    Ja miałem coś podobnego, ale z osłoną na silniku tylko w silniku 1.4.

  • Jak docisne maske lub dotknę palcem atrapy to przestaje. Niestety ( albo stety) trwa dośc krótko i sprawdzam przez pukanie ręka w maskę , wtedy słychać ten odgłos. Czasem po uruchomieniu silnika a czasem kiedy stoje na swiatłach kilka , kilkanascie sekund i odgłos mija.

  • koko. 1.2 64kw lubi dzwonić ten srebrny element który znajduje się na płycie od silnika.

  • [quote="MARIUSZ1975"]koko. 1.2 64kw lubi dzwonić ten srebrny element który znajduje się na płycie od silnika.[/quote]

    Miałem podobną przypadłość i pewnego pięknego dnia ten element z oznaczeniem silnika się urwał i odpadł w czasie jazdy. Wpadł mi pod silnik i zginął nawet nie wiem kiedy i gdzie. tak więc proponuje koledze wcześniej go przykleić albo przymocować w jakiś inny sposób.

    Pozdrowionka dla klubowiczów

  • Koledzy .To napewno nie to. Ten srebrny bajer siedzi mocno i ani drgnie. To ewidentnie atrapa na masce. Wystarczy ,że ja dotkne palcem i przestaje.

  • [quote="koko"]To ewidentnie atrapa na masce. Wystarczy ,że ja dotkne palcem i przestaje.[/quote]
    pewnie stuka delikatnie o zderzak... jeśli tak, to trzeba wyregulować położenie spoczynkowe maski tymi takimi dwiema gumami ,- troszkę je wykręcając... znajdują sie one po bokach maski, chyba gdzieś na wysokości kierunkowskazów w reflektorach, niedaleko rogów maski

  • Dzięks[color=#0000CD] [b]Ciacho[/b]. [/color]Przetestuję

  • u mnie klekotalo tak samo i poprzesuwalem troche zamek od maski i przestalo 🙂 <!-- s:) -->