Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wymiana buzzera w zegarach

Temat utworzony · 12 Posty · 4176 Wyświetlenia
  • Witam. Mam problem moje zegary milczą tj. nie klikają kierunki nie sygnalizuje otwarcia drzwi, jazdy na ręcznym itp.
    Sprawdziłem wszystkie czujniki są ok gdyż zapalają się odpowiednie lampki i kontrolki.
    Odpowiada za to mały głośniczek wlutowany w płytkę zegarów ( BUZZER) . Czy ktoś to wymieniał. Czy można kupić sam buzzer ?
    Serwis wymienia całe zegary ( 1500 - 2000 PLN) !!! :szok: <!-- s:szok: -->

  • można wymienić ale musisz mieć "dawce" 😉 <!-- s;) --> i umieć posługiwać się lutownicą
    albo na alledrogo zakupić inne zegary i wymienić całość , potem przeprowadzić adaptacje immo, klucze , itp.
    :zdrowko:

  • Na allegro widziałem liczniki dosłownie za grosze ... jednak z anglików, jak nie będzie Ci przeszkadzały wskazania w milach to możesz brać, jeśli tak musisz szukać europejskiego rozbitka.

  • [b]pio3yk[/b], mam dwa zegary z anglika. Mógłbym wylutować buzzer. Jeśli jesteś zainteresowany to na PW pisz. Prześlę Ci fotki bo oba są różne i może jeden z nich jest taki jak masz.

  • Super ! Prosze o foto bo jest rzeczywiscie kilka typow

  • Dziś wysłane. Powodzenia w wymianie i oby działał.

  • Witam. Podbijam temat, ponieważ mam ten sam problem z tym buzzerem. Chętnie kupię od któregoś z forumowiczów taki głośniczek z "demobilu" (po rozsądnej cenie) ...

  • [quote="Zenon Zgraya"]Witam. Podbijam temat, ponieważ mam ten sam problem z tym buzzerem. Chętnie kupię od któregoś z forumowiczów taki głośniczek z "demobilu" (po rozsądnej cenie) ...[/quote]
    No miałbym coś. Najpierw jednak sprawdź jaki masz. Zrób zdjęcie i wrzuć tutaj.

  • Przestał działać brzęczek sygnalizujący włączone światła, rezerwę paliwa czy też zaciągnięty hamulec ręczny. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc jaki by musiał być ten buzzer, jakieś parametry albo coś. Rozebrałem licznik znalazłem jego położenie ale nie wiem jaki bym musial kupić buzzer. Nie chce zamawiać całego licznika z allegro bo nie wiadomo czy będzie brzęczek sprawny.

  • skoro już rozebrałeś licznik i znalazłeś najlepiej zdemontować stary na wzór i kupić identyczny wtedy na 100% będzie ok.
    Jeśli chcesz kupić przez Allegro to jak zdemontujesz na pewno będzie numer części na detalu, nie orientuje się w cenie, ale detal + koszty przesyłki nie wiem czy się opłaca kupować na Allegro.

    edit: musiałem nie uważać na tej lekcji :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->

  • [b]stepek[/b], przede wszystkim to powinieneś zacząć od użycia szukajki bo są przynajmniej dwa tematy na forum o Twoim problemie i mogłeś pisać tam.
    Np.:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7425&highlight=buzzer<!-- m -->
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7852&highlight=buzzer

    [b]nicram[/b], buzzera takiego jak ma kolega w zegarach, nie da się kupić w żadnym sklepie. Nie ma też na nim nr. części.

    [b]stepek[/b], mam kilka zegarów u siebie i jeśli przesłałbyś mi zdjęcie na mail-a to może bym miał dla Ciebie taki.

  • Koledzy prosze umiescic tutaj zdjecia dowolnego buzzera wymontowanego z zegarow.
    Buzzer to nie jest zadna cudowna tajna technologia, sa dostepne w kazdym sklepie elektronicznym.
    Wystepuja w dwoch odmianach - z wewnetrznym generatorem (wystarczy podac napiecie i brzeczy) lub bez.
    Wazna jest znajomosc napiecia zasilania.
    Koszt do 5zl max.