Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] włacznik świateł

Temat utworzony · 15 Posty · 7678 Wyświetlenia
  • Panowie jak w temacie myślałem o zmianie włącznika świateł na ten z możliwością przyciemniania deski rozdzielczej,moje pytanie czy wystarczy tylko zmiana włącznika(ale to chyba za proste by było) czy też trzeba coś z instalacją kombinować.

  • hmmm... nie pamiętam dokładnie, ale to jest chyba jeden moduł.

  • [quote="moi"]hmmm... nie pamiętam dokładnie, ale to jest chyba jeden moduł.[/quote]

    Tak jest Panowie zrobione ,starczyła zamiana włącznika,dzięki za podpowiedzi.

  • hmm a możesz wrzucić zdjęcia jednego i drugiego włącznika... bo sam nie wiem który posiadam 😉 <!-- s;) -->

  • Ja nie wiem czy to jest tak przydatne. Mnie sie to wcale nie podoba, ze mam ta regulacje.

  • Ponieważ temat się staje co chwilę aktualny - zrobiłem rozpiskę pinów wyłącznika świateł;

    widok pinów ( --- ) od strony wyłącznika 6Y1 941 531 DJDY fabia fresh + 2002

    górny rząd:

     S1  --- 10    masa   brązowy
     SRA  ---11  niepołączony
     P      ---12  niepołączony
     58L  --- 13  szaro czarny lewe postojowe P i T             
     58R  --- 14  szaro czerwony prawe postojowe P i T
     30   ---  15  czerwony + 12 V stałe aku.
     58    --- 16  szaro niebieski gruby załączenie podśw.+ 12 V
     58d  --- 17  szaro niebieski cienki podświetlenie reg 3V-11V
    

    dolny rząd:

    Xz   --- 1     czarno czerwony + 12 po stacyjce dla mijania i drogowych
    Xr    --- 2      + 12 V po stacyjce dla halogenów i p/ mgiel.
    TFL --- 3     niepołączony
    56   --- 4     czarno biały światła drogowe
    56D ---5     niepołączony
    B   --- 6     niepołączony
    58*  ---3     żółto zielony światła mijania
    NL   ---8    biało żółty halogeny przód
    NSL ---9   szary p/mgielne tył
    

    Styki zwierane są tylko w rzędach.

    -wyłącznik na "0" zwarte: Xz ,TFL ,B

    • włączone pozycyjne - zwarte : P, 58L, 58R, 30, 58

                                               Xz, 58D
      
    • włączone mijania - zwarte: SRA, P, 58L, 58R, 30, 58

                                             Xz, 56, 56*
      
    • włączone halogeny - zwarte: Xr, NL

    -włączone halogeny +p/mgielne - zwarte: Xr, NL, NSL

    Regulator wysokości i jasności podświetlenia:

      58d --- podś. wskażników regulowane od 3-12 V
    
      58 --- + 12V  
    
       31 --- masa
    
    
     
    56b  -- + 12V 
    
    B    ---    reg.wysokości refl  regul od 4-10 V
                                         .
    

    Jeśli to komuś pomoże to będzie miło,jeśli Admin uzna żeby ten temat jeszcze scalić z innymi to proszę.

    miłych i skutecznych przeróbek
    omron

  • Jak się ten moduł wyciąga? są jakieś śruby z tyłu czy jest na zatrzaskach?

  • Przekręć gałkę na "pozycyjne", wciśnij i trzymając wciśniętą przekręć z wyczuciem w prawo, ( cofną się wtedy takie mocujące go ząbki ) następnie z wyczuciem wyjmij cały wyłącznik z kokpitu. Może być tak, że trzeba będzie przy wyciąganiu lekko podważyć brzegi. Jak już będzie na wierzchu, wypnij złączkę.
    omron

  • Dziękuję. Będę w tym tygodniu wymieniał. Myślę że teraz dam radę 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 18-11-2010, 19:30[/i] ][/size]
    [quote]Przekręć gałkę na "pozycyjne", wciśnij i trzymając wciśniętą przekręć z wyczuciem w prawo[/quote]

    Małe sprostowanie: gałkę przekręcamy na "0", wciskamy do środka i przekręcamy na pozycyjne.

  • Masz rację - moja pomyłeczka.
    omron

  • Wie ktoś może jak to rozebrać? (patrz załącznik zdjęcie 0066)

    Próbowałem z boku śrubokrętem podważyć ale nie jestem pewien czy tam coś trzyma a nie chcę połamać obudowy. (patrz załącznik zdjęcie 0068)

  • [b]black_diablo[/b], złap tak jak pokazałem na fotce. Kciukiem wypychasz bebechy włącznika, jednocześnie śruborętem delikatnie podważasz zaczepy. Jest ich cztery. Dwa widać na zdjęciu, kolejne dwa od dołu. Trochę będzie bolał kciuk ale dasz radę.

  • Dzięki, udało się.
    Mój błąd polegał na tym że próbowałem wypchać je podważając jednocześnie tylko 2 zaczepy z jednej strony, a że się nie dało to zacząłem kombinować że pewnie coś innego trzyma.
    Żeby kciuk nie bolał urwałem kawałek kartonika z herbaty i podłożyłem między bolce a kciuka 🆗 <!-- s🆗 -->

    Niestety w dalszym ciągu nie wiem czemu podczas włącznia świateł mijania włączały mi się również tylne przeciwmgielne. Postaram się wieczorem wrzucić fotki włącznika.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-11-2010, 18:13[/i] ][/size]
    Zastanawiam się nad dwoma stykami (zaznaczyłem je strzałkami) wyglądają jakby lekko przypalone. Czy to może być przyczyną?

  • Ma ten sam problem po włączeniu świateł mijania włącza się również tylne przeciwmgłowe.
    Nie wiem czy kupić sam włącznik czy włącznik z panelem?
    Wie ktoś co oznacza litera "E" w symbolu 6y1 941 531 EJDY, czy będzie pasował 6y1 941 531 LJDY

  • Powiem tak, nie kupuj wył od chińczyka do Ci może wytrzymać 2 miesiące i będzie kaput. Lepiej dodać troszkę kasy i kupić ori od Skody 🙂 <!-- s:) -->