Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326099 Wyświetlenia
  • sprawdziłem i na szczęście się myliłem. Jest łańcuch 🙂 <!-- s:) --> tak jak podesłał "Ciacho"

  • widze kolego że się nie dogadamy. Nie bardzo rozumiesz moje słowa 😞 <!-- s:( --> i trochę błądzisz w koło tego co napisałem. No ale spróbuje jeszcze raz: zacznę od tych 50 tys km co cię tak męczą. Napisałem "każde 50 tyś km czymś musi się odznaczyć na samochodzie" i nie ma tu stwierdzenia, że na tej podstawie da się oszacować przebieg. Chodziło o to że nie da się wszystkiego ukryć i zmieniając kierownice, nakładki na pedały czy gałkę od biegów to nabrać można ........... . Po za tym jeśli tak miało by wyglądać sprawdzanie przed zakupem to każdy tapicer byłby handlarzem samochodów. Chodziło mi bardziej o spojrzenie od strony mechaniki pojazdu włączając w to komputer. Tam najłatwiej znaleźć te tysiące km które auto zrobiło.

  • Większość ludzi właśnie na taki lep kupuje auta czyli wygląd zewnętrzny jazda próbna z której nie wszyscy potrafią wciągnąć wnioski , a jak już biorą auto przed zakupem to mechanik sprawdza zawieszenie ,ogólnie motor, stan karoserii itp. Żeby zajrzeć do parametrów zapisanych w elektronice samochodu trzeba mieć po pierwsze dobry sprzęt a po drugie sporo doświadczenia nie ma praktycznie firmy która posiadałby interfejsy profesjonalne do wszystkich marek bo to koszty astronomiczne a sama aktualizacja oprogramowania nieraz kosztuje kilka tysięcy rocznie. Więc teoretyzować sobie możesz w nieskończoność a fakty są takie ,że co 1-2 % aut używanych sprzedawanych w Polsce może przechodzić kompleksową, profesjonalną diagnostykę elektroniczną przed transakcją .

  • Dobrze wiedzieć że przynajmniej to jest "dożywotnie".

    Oczywiście samo słowo jest "dożywotnie" nie znaczy że się nie zepsuje, ale mniejszy problem niż z paskiem napewno.

  • Ja jeszcze dodam z swej strony, że prócz chłodzenia turbiny, trzeba się jeszcze delikatnie obchodzić z gazem dopóki silnik nie uzyska temp pracy turbina by pracowała właściwie musi się jeszcze rozgrzać. Turbo nie lubi też gwałtownego wciskania gazu, powinno się to robić płynnie do uzyskania pełnej mocy nie gwałtownie.

  • [quote="larix"]Może ktoś doradzi i pomoże wąłsnie jestem na etapie kupna poszukiwania skody fabi. Zależy mi na silniku TDI kolorze szary antracyt radio i klimatyzacja reszta po kosztach za ile coś takiego wyciągne z salonu i co dostane przy tym. Może ktoś podpowie.[/quote]

    http://www.cc.skoda.pl/<!-- m --> Jak skonfigurujesz, to wydrukuj sobie, pojedź do salonu Skody i zapytaj ile dadzą od tego upustu. Jak nie w jednym, to w innym salonie powinieneś trochę utargować.

    M

  • widocznie jestem wśród nielicznych 🙂 <!-- s:) --> Widzę że dalej nie jesteś w stanie zrozumieć co napisałem wiec muszę niestety zakończyć dyskusje bo nie ma sensu.

  • A ile procent to może być ja swoją konfigurację mam w cenie 48 tys ile z tego odejdzie.

  • myślę że 3% to spokojnie Ci opuszczą z tej ceny

  • Najprościej zrób tak (olej konfigurator, nie zawsze ceny i upusty są aktualne):

    • wejdź na stronę Skody
    • otwórz cennik
    • wybierz wersje
    • pododawaj Pakiety
    • dodaj dodatkowe elementy
    • odejmij upust Skody od ceny i już wiesz ile to wszystko kosztuje
    • zrób sobie wycene samemu (w Wordzie) i wydrukuj żeby ktoś w salonie nie wciskał ci że nie masz racji

    Teraz pomyśl co chcesz od nich za darmo:

    • zrobiłem tak że dodałem do ceny wersji Syle pakiet Sound + dodatki z katalogu (szyby Sunset, stolik, zapas stalowy) policzyłem odjołem upust i tyle byłem w stanie zapłacić Ja. Dodatkowo chciałem od dilera alarm+blokada skrzyni+zimówki+dywaniki. I w tym pprzedziale się poruszałem kto co mi zaoferuje za darmo z tych dodatków. Otrzymałem je wszystkie gratis+ upusty na serwis.

    Tak że ja na swoim z gratisami i upustem firmowym SKody z cennika ok 10.000 zaoszczedziłem (teraz Roomster jest droższy o 2600-nowy cennik).

  • A jakich silnikach wersjach mamy juz tarcze z tyłu.

  • [quote="larix"]A jakich silnikach wersjach mamy juz tarcze z tyłu.[/quote]
    tylko w 1.2 TSI 105KM i 1.6 TDI 105KM - reszta ma bębny

    acha no i RS 1.4 TSI 180KM ma tarcze z tyłu 😄 <!-- s:D -->

  • Dziś jade do salonu zobaczymy co mi zaproponują.

  • Witam wszystkich,
    to mój pierwszy post na tym forum a już wkrótce stanę się posiadaczem fajnego roomstera:)
    W związku z tym mam pytanie do kolegi Zabera (a może nie tylko)

    [quote="zaber"]O to mam nadzieje że nie mam się co martwić.
    Spisałem z salonem aneks do umowy w którym gwarantują mi doprowadzenie do stanu fabrycznego, czyli lakierowane czujniki a że to trochę potrwa na czas wykonania samochód zastępczy.

    Tak że diler stanął na wysokości zadania, napisałem też swoje żale o zepsuciu mi świeęta do centrali Skody Polska czekam na odpowiedz.[/quote]

    U mnie też nie ma fabrycznych czujników i będą musieli założyć, jednak w serwisie powiedzieli mi że po zainstalowaniu czujników w ASO przeszkody będą sygnalizowane tylko dźwiekiem bez wyświetlania odległości na radiu SWING. Czy to prawda?
    Znalazłem też w necie informacje, że fabryczna instalacja ma 4 czujniki a ta z ASO - 3.

    I druga sprawa - zamontowali Ci te czujniki od razu przed odbiorem auta czy też odebrałeś auto i później umówiłeś się na montaż?

  • Witam po wczorajszej wojarzy w salonie zastanawiam sie nad silnikiem 85 czy 105 TSI zobaczymy dziś ile bede usiał dopłacić. Pierwsza wersja 60KM 1.2 szary antracyt radio klima (pakiet fun) classic. 38tys. teraz pytanie ile bedę musiał dopłacić do silnika TSI 85 lub 105KM>

  • [quote="magnick"]U mnie też nie ma fabrycznych czujników i będą musieli założyć, jednak w serwisie powiedzieli mi że po zainstalowaniu czujników w ASO przeszkody będą sygnalizowane tylko dźwiekiem bez wyświetlania odległości na radiu SWING. Czy to prawda?
    Znalazłem też w necie informacje, że fabryczna instalacja ma 4 czujniki a ta z ASO - 3.

    I druga sprawa - zamontowali Ci te czujniki od razu przed odbiorem auta czy też odebrałeś auto i później umówiłeś się na montaż?[/quote]

    Dobrze wiedzieć że nie jestem sam z tym "problemem" 🙂
    Co do czujników, są fabrycznie cztery, ja wychodzę z założenia że tak ma być a jeżeli nie to mają działać tak samo jak te cztery.
    Ja czekam narazie na wizyte w serwisie, auto odebrałem bez czujników, szkoda było czekać bo nie mieli ich na stanie. Teraz czekają na części, mam nadzieję że uda się jeszcze załatwić to w tym tygodniu ale coś mi mówi że nie bardzo to wyjdzie.

    Co do wyświetlania odległości nie mam pojęcia jak z tym jest, sprzedawca mówł coś o wyświetlaniu na Maxi-docie, ale że część informacji jest dublowana na wyświetlaczu radia to może tam też coś się wyświetla.

    Jak zamontują mi te czujniki to napisze jak to wygląda i sobie to porównamy.

  • [quote="zaber"][quote="magnick"]U mnie też nie ma fabrycznych czujników i będą musieli założyć, jednak w serwisie powiedzieli mi że po zainstalowaniu czujników w ASO przeszkody będą sygnalizowane tylko dźwiekiem bez wyświetlania odległości na radiu SWING. Czy to prawda?
    Znalazłem też w necie informacje, że fabryczna instalacja ma 4 czujniki a ta z ASO - 3.

    I druga sprawa - zamontowali Ci te czujniki od razu przed odbiorem auta czy też odebrałeś auto i później umówiłeś się na montaż?[/quote]

    Dobrze wiedzieć że nie jestem sam z tym "problemem" 🙂
    Co do czujników, są fabrycznie cztery, ja wychodzę z założenia że tak ma być a jeżeli nie to mają działać tak samo jak te cztery.
    Ja czekam narazie na wizyte w serwisie, auto odebrałem bez czujników, szkoda było czekać bo nie mieli ich na stanie. Teraz czekają na części, mam nadzieję że uda się jeszcze załatwić to w tym tygodniu ale coś mi mówi że nie bardzo to wyjdzie.

    Co do wyświetlania odległości nie mam pojęcia jak z tym jest, sprzedawca mówł coś o wyświetlaniu na Maxi-docie, ale że część informacji jest dublowana na wyświetlaczu radia to może tam też coś się wyświetla.

    Jak zamontują mi te czujniki to napisze jak to wygląda i sobie to porównamy.[/quote]

    jesli chodzi o czujniki parkowania to SKODA w poznaniu wspolpracuje z firma ktora dostarcza w 100% kompatybilne zestawy ktore ponoc wspolpracuja z radiem DANCE
    system nazywa sie ACTIVPARK-4 ma 4 sensory jest ppodlaczany do czujnika wstecznego. ja mam ten system z przodu i przycisk do wlaczania go.
    wiecej info mozna uzyskac na teen temat:
    Damian Wysz Doradca Serwisowy KPI Retail sp. z o.o.
    Sunny Autoryzowany Salon – Serwis Skoda Tel. +48 61 846 01 33
    przynajmniej 1,5 roku temu tak bylo
    na maila moge przeslac instrukcje montazu czujnikow w pdf.

  • Dziś byłem załatwiać formalności związane z zakupem. Razem ze szwagrem obejrzeliśmy dokładnie całe auto i niczego złego się nie dopatrzeliśmy. Sprzedawca był na tyle uprzejmy, że gdy doszło do rozmowy na temat grubości lakieru to sam przyniósł tester i sprawdził przy nas cały samochód. Jedyny mankament to brak tych czujników parkowania ale z drugiej strony dzieki temu udało mi się jeszcze wyciągnąć gratis matę do bagażnika i zniżki na serwis - a czujniki i tak zainstalują 🙂 <!-- s:) --> Czujniki są cztery więc będą wyglądały jak fabryczne. Mają je na miejscu lecz muszą jeszcze polakierować.

  • [quote="magnick"]Jedyny mankament to brak tych czujników parkowania ale z drugiej strony dzieki temu udało mi się jeszcze wyciągnąć gratis matę do bagażnika i zniżki na serwis - [/quote]

    Jaką cenę zapłaciłeś za samochód jaka wersja, jakie pakiety, dodatki, i czy coś oprócz maty gratis dostałeś. Z ciekawości chce porównać cenę podobnego samochodu.

  • Jw. ile by kosztowała wymiana w ASO fabia nowa TSI 105 KM hamulce z niej na nowe od RS. przód i tył. Pytam bo w takim układzie nie stracił bym gwarancji.