Witaj na forum Fabia Club Polska

Rufus

Temat utworzony · 60 Posty · 28732 Wyświetlenia
  • [b]rufus[/b], ile wyniosły Cie xenony? masz system samo-poziomowania?

  • [quote="mati190"]Piękne autko..[/quote]

    Dzięki. A co Ci się konkretnie podoba?

    [quote="zdono"]rufus, ile wyniosły Cie xenony? masz system samo-poziomowania?[/quote]

    Za kompletne lampy zapłaciłem 800 PLN. Brałem bez zastanowienia bo to była duża okazja :najszczesliwszy: <!-- s:najszczesliwszy: --> . Zaraz musiałem kupić nowe żarniki bo te, które były z lampami kończyły swój żywot. Za żarniki dałem 240 PLN.

  • [quote="rufus"]Za kompletne lampy zapłaciłem 800 PLN. Brałem bez zastanowienia bo to była duża okazja [/quote]
    no to faktycznie miałeś okazję 😉 <!-- s;) -->

    Ładnie się prezentuje :luzak:

  • [quote="rufus"][quote="mati190"]Piękne autko..[/quote]

    Dzięki. A co Ci się konkretnie podoba?

    [/quote]

    Przednia ramka pod kolor nadwozia, fajnie zakończony daszek z tyłu i kolor samego auta

  • [quote="mati190"]Przednia ramka pod kolor nadwozia, fajnie zakończony daszek z tyłu i kolor samego auta[/quote]

    🙂 <!-- s:) -->

  • [b]rufus[/b], zbiornik spryskiwaczy masz ten większy? Jak to masz rozwiązane?

  • [quote="zdono"][b]rufus[/b], zbiornik spryskiwaczy masz ten większy? Jak to masz rozwiązane?[/quote]

    Ja mam uniwersalny zestaw, w skład którego wchodzi osobny zbiornik z własną pompką, dwie dysze przykręcane do zderzaka w wywiercone otwory.
    W tej chwili spryskiwacze nie są sprawne, ponieważ nie są podłączone. Myślałem, żeby pompkę spryskiwaczy reflektorów podłączyć pod pompkę spryskiwaczy szyby, ale to nie wypaliło. Teraz muszę to zrobić przez przekaźnik, ale czekam aż będzie cieplej 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 15-02-2012, 11:55[/i] ][/size]
    Wczoraj nabyłem felgi aluminiowe 16 calowe.
    [img]http://rufus123.webhost.pl/fora/fcp/foto/oz16cali.jpg[/img]

    Zdjęcie zapożyczone z aukcji, na której felgi były wystawione.

    Firma to OZ&MSW, 5x100 7,5J 16" ET35, otwór centrujący 57,1.
    Stan bdb-

    Teraz zostaje zakup opon, ale zanosi się spory wydatek, bo planuję założyć 205/45R16 (takie jak zaleca Skoda) a one sporo kosztują (chce kupić nowe, żeby czuć się bezpiecznie i mieć problem z głowy na kilka lat.. jeśli tyle będę jeszcze fabią jeździł).

    Przy okazji - co sądzicie o oponach ekonomicznych, np. Nexen, Kumho, Hankook, Barum, itp.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 16-03-2012, 07:12[/i] ][/size]
    Wczoraj w mojej fabii pojawiła się podwójna końcówka wydechu 🙂
    Fotki w mojej galerii, czyli na pierwszej stronie tego posta.

  • [b]rufus[/b] jednym słowem zajeb*** masz odpimpowaną furkę, alusy też poezja,podoba mi się gril w kolorze nadwozia sam myślałem swój tak zrobić zobaczymy jak będzie wyglądać ten co u lakiernika,teraz pytanko odnośnie kratek nawiewu a mianowicie jak się je wyciąga są na zatrzaski czy jakoś przykręcone ?

  • [quote="rufus"]Myślałem, żeby pompkę spryskiwaczy reflektorów podłączyć pod pompkę spryskiwaczy szyby, ale to nie wypaliło.[/quote]
    Czemu nie wypaliło?

  • [quote="ushu"]teraz pytanko odnośnie kratek nawiewu a mianowicie jak się je wyciąga są na zatrzaski czy jakoś przykręcone ?[/quote]

    Kratka jest na wcisk. Trzeba ją podwadzić płaskim cienkim wkrętakiem (ostrożnie, aby nic nie uszkodzić) i tak po trochu z każdej strony, aż wyjdzie.

    [quote="zdono"]Czemu nie wypaliło?[/quote]

    Bo: 1 osłabia to działanie pompki spryskiwaczy szyb; 2 zaczyna wariować moduł komfortu lub coś innego, bo włącza się nieproszona tylna wycieraczka.
    Być może uda się przez dodatkowy przekaźnik to zrobić - muszę spróbować.

  • [quote="rufus"]Przy okazji - co sądzicie o oponach ekonomicznych, np. Nexen, Kumho, Hankook, Barum, itp.
    [/quote]

    Ceny 16 przerażają wiem bo od stycznia studiowałem temat i różne brałem warianty pod uwagę.
    Powiem krótko, jak zaoszczędzisz na porządnej oponie może skończyć się to na mokrej nawierzchni wizytą u blacharza i sporo większymi kosztami niż dobre opony.
    Ja osobiście preferuję conti lub good yery i tego się trzymam w zimie i w lecie.
    Co do tanich opon miałem doświadczenie z barumami, dayton, firstone, dębicą i dziękuję bardzo wolę dopłacić.
    Jedyne dobre wspomnienie z oponami z taniej półki mam z zimówką sawą którą dostałem do fabki w 2000 roku jednak nie wiem jaki to był model, była rewelacyjna w zimie, jednak ty potrzebujesz letnie gumy więc to zdanie nie jest ważne.

  • [quote="MirekS"]Ceny 16 przerażają.. [/quote]

    Oj przerażają, chyba głównie dla tego, że do Fabii potrzebujemy już niskoprofilowej opony.

    Znalazłem okazję na allegro i kupiłem Toyo z indeksem prędkości do 270 😄 (moja Fabia rozpędzi się może do 180 km/h 😛 <!-- s:P -->).
    Są to opony 3,5 letnie (jako nowe mogą być sprzedawane opony właściwie magazynowe z datą produkcji nie starszą niż 36 m-cy). Dwie mają 5 - 5,5 mm bieżnika, dwie 7 - 7,5 🙂
    Opony były w bardzo dobrym stanie - nie naprawiane, nie wyząbkowane, nie mają bąbli i są równo wytarte. Bardzo fajny wzór bieżnika - jodełka. Wyglądają fajnie i mają b.dobre parametry.
    Z przesyłką wyszły mnie 700 zł :hyhy:

  • [quote="rufus"] wzór bieżnika - jodełka.[/quote]

    I tu może być pies pogrzebany, dobra opona na wodę to taka która ma rowy 3 conajmniej, a 4 też nie zaszkodzi które mają zgromadzić wodę i odprowadzić w szybkim tępie wąskimi przesmykami. Z tego co czytałem jodełka najlepiej się w tym nie sprawdza.
    Owszem wzór jest ładny, jednak dla mnie głębokie rowy to podstawa.

  • [quote="MirekS"]I tu może być pies pogrzebany, dobra opona na wodę.. [/quote]

    Jeszcze nie miałem okazji jechać w ulewę na tych oponach, więc nie mogę nic nt. powiedzieć 😕 <!-- s:/ -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-03-2012, 23:12[/i] ][/size]
    Ale.. przypomnialem soboe ze jodelka nie jest na calej powierzchni opony- po bokach jest inny bieznik.
    [img]http://rufus123.webhost.pl/fora/fcp/foto/toyo_proxes_t1r.jpg[/img]

  • Miałem te gumy w szlifierce - bardzo chwaliłem, aczkolwiek mój kolega stwierdził że na mokrym jak na łyżwach. Nie wiem, nie zauważyłem 😛 <!-- s:P -->

  • [b]K0_VOITH[/b], no zobaczymy, bo zapowiadają załamanie pogody - niższe temperatury i opady atmosferyczne. Będzie okazja przetestować.

  • ja z klei polecałbym barumy 🙂 ten sam producent co good year ;] przerabialem opony w mondku (90PS), w octavii (110PS), w borze (130PS) i w fabii na suchym rewelacja i na mokrym 🙂 <!-- s:) --> byly to albo barum bravuris w mondku i w oct a bravuris 2 w borze i w fabii a poza tym zalezy jak kto jezdzi ;]

  • ja na tylcach miałem na lato Bravuris-ki 2 i powiem, że nawet źle nie było... 🙂 <!-- s:) -->

  • Jak rozważałem zakup nowych opon, to właśnie miały być Barumy 😉 Ale trafiła się okazja i kupiłem Toyo 🙂 <!-- s:) -->

    Ostatnio wziąłem aparat do ręki i postanowiłem trzasnąć jakieś fotki. Fabia też się załapała 😉
    [img]http://rufus123.webhost.pl/fora/fcp/foto/IMG_8269.JPG[/img] [img]http://rufus123.webhost.pl/fora/fcp/foto/IMG_8270.JPG[/img]

    [img]http://rufus123.webhost.pl/fora/fcp/foto/IMG_8272.JPG[/img]

  • Myślałem, że odświeżacz, to grucha 😄 Ładnie wygląda na tych kółkach 🙂 <!-- s:) -->