Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Pisk z tyłu

Temat utworzony · 6 Posty · 1704 Wyświetlenia
  • Witam,
    od jakiegoś tygodnia coraz wyraźniej daje się słyszeć pisk dochodzący z okolic prawego tylnego koła. Słychać go przeważnie podczas cofania oraz czasami bardzo delikatnie przy bardzo powolnej jeździe do przodu. Jest to taki metaliczny pisk.
    Wiecie co to może być?

    Pozdrawiam
    krasus

  • [quote="krasus"]Witam,
    od jakiegoś tygodnia coraz wyraźniej daje się słyszeć pisk dochodzący z okolic prawego tylnego koła. Słychać go przeważnie podczas cofania oraz czasami bardzo delikatnie przy bardzo powolnej jeździe do przodu. Jest to taki metaliczny pisk.
    Wiecie co to może być?

    Pozdrawiam
    krasus[/quote]

    Proponuję na początek zajrzeć do bębna hamulcowego. Obstawiam że tam tkwi przyczyna pisków.

  • czytałem, że się szczęki zdejmuje, czyści i smaruje. Jakim smarem najlepiej to zrobić, co to jest rozpierak o którym mowa w kilku wątkach? Czym może grozić "olanie" tej sprawy w chwili obecnej - może się koło całkowicie zablokować w czasie jazdy? (nie bardzo mam kasę w tym miesiącu a mam wyjazd dość spory - 1000 km;>)

  • Masz zardzewiały rozpieracz, trzeba rozebrać, wyczyścić go i nasmarować ja używałem ŁT4. Hamulce to podstawa na drodze.

  • [quote="MirekS"]Masz zardzewiały rozpieracz, trzeba rozebrać, wyczyścić go i nasmarować ja używałem ŁT4. - zamiast smaru maszynowego , ze względu na temperaturę pracy układu hamulcowego, proponuje smar miedziowy.

  • Miedziowy nawet jest zalecany, ale większość jeśli ma w garażu jakiś smar to właśnie Łt4 🙂 <!-- s:) -->