Witaj na forum Fabia Club Polska

Pytanie o samoryglowanie się samochodu

Temat utworzony · 15 Posty · 5724 Wyświetlenia
  • hej, slyszalem ze niektore samochody tak maja, ze jak zostawi sie kluczyk w stacyjce i zatrzasnie drzwi i pojdzie gdzies np na chwile to sie po paru sekundach czy tam po minucie samochod zamyka od srodka samemu i wejsc nie mozna bez drugiego klucza 🙂 <!-- s:) --> Przyznam szczerze ze zdarzylo mi sie w ten sposob zostawic na pare sekund i moj sie nie zaryglowal, ale ciekawy jestem jak moglbym nie-naocznie to przetestowac czy moja fabia (mam dopiero 2 miechy, w sumie nie bylo okazji sprawdzic) ma taka funkcje czy nie - nie chcialbym kiedys miec przypalu w niesprzyjajacych warunkach zeby mi sie zamknal i niemoglbym go otworzyc. z gory dzieki za odpowiedz !

  • zakmnie sie sam jezeli masz taka opcje i przekroczysz 20km/h jak odchodzisz od auta to chyba nie jedzie samo no chyba ze masz serialowe "ka"

  • [b]vanhouse[/b], to chodzi o coś innego

    ja mam takie coś, że jak otworze auto pilotem i przez ileś tam sekund nie zostaną otworzone drzwi kierowcy, to auto się samo zamyka, czasem mnie to troszkę wkurza, ale ogólnie nie jest to taka zła funkcja

    wkurza mnie kiedy: idę z zakupami, otwieram pilotem, pakuje zakupy do bagażnika lub na tylną kanapę i jeszcze nie skończę tego robić a auto się już zamyka i później muszę ponownie otworzyć... To jest po to, aby sobie nie zapomnieć zamknąć auta, lub też jeśli sie przypadkowo naciśnie przycisk na pilocie, to też nam sie auto samo zamknie...

    nie przydarzyło mi sie nigdy żebym zatrzasnął kluczyki, a wcale jakoś specjalnie "się nie pilnuje" w tym temacie

  • a chodzi o funkcje "safe" no to w skodzie jak i wielu innych ok 30s i sie zamykaja drzwi

  • Chodziło mi o to, że jak np. chce odśnieżyć samochód, to podchodząc pikam żeby się otworzył i odpalam silnik żeby powiedzmy ogrzać przednią szybę. I teraz pytanie, czy jak zatrzasnę drzwi z kluczykiem w środku w stacyjce na włączonym silniku to czy mi się zarygluje podczas odśnieżania czy tam powiedzmy innej czynności 🙂 Z tego co mi brat powiedział to jeżeli wejdę przez drzwi kierowcy to nie powinno, ale jeżeli np te od pasażera to po 30s powinna się automatycznie załączyć z powrotem blokada. Ale ogólnie najbliżej było mi do sytuacji opisanej przez kolegę Ciacho 🙂 <!-- s:) -->

  • jak zapalisz silnik wchodzac przez drzwi kierowcy na 100% ci sie nie zablokuja, nie wiem jak jest z drzwiami pasazera i zalaczonym silnikiem, wsumie nie powinno sie zablokowac ale przy wylaczonej stacyjce sie zablokuje. sprawdz poprostu jak sie dzieje tylko miej otwarte szyby na wszelki wypadek

  • [quote="vanhouse"]jak zapalisz silnik wchodzac przez drzwi kierowcy na 100% ci sie nie zablokuja[/quote]

    Nie do końca tak jest, mi w poprzedniej fabce w ciągu 8 lat jak ją miałem parę razy się zaryglowały i to własnie w zimie podczas odśnieżania przy sporym mrozie - wtedy płacz bez drugich kluczy się nie obejdzie. W tej fabce funkcje ryglowania po odpaleniu silnika mam wyłączoną i święty spokój, zaryglować mogę albo z guzika w drzwiach, albo zamykając auto centranym.

  • hehe ok, wielkie dzięki za odpowiedzi. Przy następnym odśnieżaniu po prostu wezmę drugie kluczyki na wszelki wypadek i zrobię teścik 🙂 <!-- s:) --> Jak się przez 5min nie zarygluje to znaczy że nie mam tej opcji jak mniemam.

    pozdrawiam

  • [quote="lesio86"]Jak się przez 5min nie zarygluje to znaczy że nie mam tej opcji jak mniemam.

    pozdrawiam[/quote]

    Myślę, że to kwestia mrozu, a nie opcji.

  • [quote="MirekS"]
    Nie do końca tak jest, mi w poprzedniej fabce w ciągu 8 lat jak ją miałem parę razy się zaryglowały i to własnie w zimie podczas odśnieżania przy sporym mrozie[/quote]

    mając fabie ie zauważyłem tego problemu, może dlatego że nie odśnieżam auta

  • Ja drugiej też nie odśnieżam, ale pierwsza niestety cały czas nie stała w garażu.

  • Witam,

    miałem kiedyś Co prawda nie skodę, ale forda eskorta i też się sam po jakimś czasie ryglował (centralny zamek włączany/zamykany z pilota). Okazało się, że to nie tyle funkcja w samochodzie ale funkcja w alarmie. Po wizycie u gościa od alarmów wyłączył mi samo ryglowanie w ciągu 10 sekund 🙂 <!-- s:) --> Jeśli dobrze pamiętam ryglował się po około 60 sekundach od zamknięcia drzwi i bez żadnego " ruchu" (zapalanie silnika itp)

    Pozdrawiam

  • [b]lesio86[/b],
    albo zostaw uchylone lekko tylne drzwi podczas odśnieżania,
    ja tak zawsze robię,
    lepiej chuchać na zimne 🙂 <!-- s:) -->

  • Fabia wyposażona w centralny zamek standardowo nie powinna się nigdy sama ryglować z kluczykami w stacyjce. Co innego funcka automatycznego ryglowania po ruszeniu i odryglowaniu po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. To można zrobić VAGiem, mam od wczoraj i bardzo sobie chwalę. 🙂 <!-- s:) -->

  • No to zaprzecze traz wszystkim wymienionym opcjom 🙂
    U mnie jest tak, że jak podejdę pstryknę na pilocie to mam 30 sekund na to aby otworzyć jakiekolwiek (tylne lub pasażera) prócz drzwi kierowcy oraz klapy bagażnika drzwi aby ponownie się nie zamknął. Do tego od razu po odpaleniu auta nawet jeśli stoi na luzie i ręcznym rygluje się automatycznie, po tym zaryglowaniu jak od wewnątrz otworzę to drzwi to te otwarte się już nie zaryglują 🙂
    Tak jest odkąd auto wyjechało od dealera i nie było to konfigurowanie specjalnie pod klienta tylko była to konfiguracja standardowa, która mi np odpowiada.