Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki

Temat utworzony · 99 Posty · 30427 Wyświetlenia
  • Problem z wycieraczkami rozwiązany. Walnięty był przekaźnik.

  • [quote="Pinek"]No tym ze nie dziala! 😞 <!-- s:( --> nawet nie dygnie! Nie wiem czy bezpiecznik jakis trza wymienic czy nowy silniczek zalatwiac:([/quote]

    U mnie przymarzła i... bezpiecznik do wymiany 🙂

  • Oczywiście chodzi o moduł komfortu. Miałem tą usterkę kilka lat temu. powtórzyła mi się może 3-4 razy zawsze po wjechaniu w kałużę z tym że jeszcze przestały działać kierunkowskazy. Problem znikał po zdjęciu klemy lub wyjęciu bezpiecznika tak żę następowało zresetowanie modułu poprzez brak zasilania. Ale po ustąpieniu objawów i udaniu się do ASO Kielce, badaniu komputerem oczywiście nie uznano usterki.
    Zaczęła się walka z wiatrakami. Wyczytałem gdzieś na forum że przy takiej usterce należy natychmiast podjechać do ASO bo inaczej nie uznają usterki. łatwe dla tych użytkowników którzy mają pod nosem ASO ale ja do ASO miałem 60 km i trudno z usterką i brakiem kierunkowskazów jechać tyle km. Spróbowałem zgłosić usterkę w ASO Radom i ku mojemu zaskoczeniu uznano ją bez widocznych objawów. Podobno to typowa usterka tyc modułów. Wymieniono na nowy i już 4 lata użytkuję Fabię bez tych objawów. Na szczęście auto miałem jeszcze na gwarancji więc koszt jaki poniosłem to tylko robocizna 60 zł. Sam moduł miał kosztować podobno ok. 1000 zł. jak widać trzeba trafić na odrobinę życzliwych ludzi w ASO. Ja już dziękuję ASO Kielce i wszystkim odradzam tą stację. :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • witam
    dziś trochę u nas przymroziło wieczorem i przymarzła mi tylna wycieraczka do szyby, jadąc niechcacy ją właczyłem, nie ruszyła się niestety, po odmrożeniu szyby niestety już wycieraczka się nie uruchamia, mam pytanko na gorąco co może być problemem?może bezpiecznik?
    dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    Arek

  • [quote="francuz"]może bezpiecznik?
    [/quote]

    Zacznij od niego sprawdzenia, być może on.

  • Witam. Proszę o pomoc! Mamy jesień deszcze i tu właśnie mam problem...Podczas jazdy w deszczu używałem wycieraczek w trybie tzw. "czasowym". Jak mniej padało to je wyłączałem jak mocniej załączałem i tu lipa za którymś razem wycieraczki się nie załączyły!
    Dopiero kilkakrotne naciśnięcie dźwigni wycieraczek w dół(czyli do załączenia pojedyńczego ruchu) wycieraczki ruszyły i zaczeły dalej pracować, popewnym czasie sytuacja się powtórzyła! Z góry dziękuje za pomoc! :help: <!-- s:help: -->

  • Prawdopodobnie coś się uszkodziło w samym mech załączania dzwigni. Trudno tak sprecyzować trzeba to rozebrać i oblukać. Konieczne jednak przy tym będzie zdemontowanie kiery. Miałem kiedyś podobne uszkodzenie w skodzie 120L skończyło się na wymianie całej wiązki z przełącznikami wycieraczki i kierunkowskazów.

  • Witaj 🙂 <!-- s:) --> ,
    zobacz także przerywacz do wycieraczek czy złącza nie są po śniedziałe . Pozostała jeszcze jedna kwestia czy w pracy ciągłej one pracują bez zarzutu czy też sie to zdarza co opisujesz. Bo jeżeli nie to bolukaj przełącznik pod kierownicą tak jak pisze MirekS.
    Posmaruj mechanizm do wycieraczek to jedynie może Ci pomóc - napewno Ci nie zaszkodzi. 🙂
    Możesz zrobić experyment załatwić sobie taki przrywacz do wycieraczek i go podmienić i zobacz co się wtedy będzię działo 🙂 . Wtedy będzie czarno na białym co jest do wymiany.
    Reasumując to najpierw po oglądaj w co jest grane bo to nic nie kosztuje, potem działaj. 🙂
    Pozdrowienia i owocnej pracy.
    P.S. napisz co było 😉

  • Witam Panów i dziękuje za podpowiedzi! Narazie mogę powiedzieć, że mechanicznie (mechanizm dźwigniowy wycieraczek) jest w porządku-tyle wiem na ten moment.. Jak dojde co się dzieje dam odpowiedź!
    P.S. Boje się, że dzieje się coś złego z silniczkiem wycieraczek, a mianowicie brak dobrego styku na szczotkach... Dzięki!!! Odezwe się! :lamer: <!-- s:lamer: -->

  • Jakbyś miał kiepski styk na silniku to wycieraczki pracowałyby wolniej na każdej pozycji . Nieważne by było czy praca przerywana czy ciągła czy bardzo szybka.

  • Witam. Dodatkowa informacja-zauważyłem, że problem z wycieraczkami wychodzi w chwili gdy one popracują pare minut... Pojedyńcze załączanie któregokolwiek biegu jest ok.
    :help: <!-- s:help: -->

  • na 100% nie jestem pewny , ale obstawiałbym przerywacz do wycieraczek. Ten przełącznik pod kierownicą też mi się nie podoba czy on nie wariuje. Zobacz także czy Ci się przewody nie grzeją , a także czy się nie robi zwarcie czy coś nie śmierdzi. Tylko to mi na myśl przychodzi.

  • Witam.

    Przypadkowo uruchomiłem tylną wycieraczkę w sytuacji bardzo silnego - i "grubego" - zmrożenia szyby, wycieraczka doszła do połowy - i stanęła.
    Aktualnie po przekręceniu wajchy włączania wycieraczki zero reakcji, jej pozycja jest ciągle mniej więcej po środku szyby.

    Co się mogło stać i jak temu zaradzić w warunkach domowych?

    Pozdrawiam wszystkich!
    Łukasz

  • Witaj
    Zobacz bezpiecznik , a jeżeli bezpiecznik jest dobry to silnik do wymiany. 😞 <!-- s:( -->
    Wyczyść śnieg/lód z tego czpienia na którym siedzi ramie wycieraczki może to coś da
    Jakbyś miał mechanizm uszkodzony to by Ci silnik cykał , a wcześnie bardzo wolno by Ci wycieraczka pracowała.
    Pozdro.

  • Dzięki za odpowiedź - który to numer bezpiecznika, bo zgubiłem tą malutką książeczkę z symbolami 😞 <!-- s:( -->
    (Mam 1.9 TDI '05)

    Niestety, nic nie cyka 😞

  • Nie pamiętam numueru. Musialbym poszperac w moich info tam gdzieś miałem rozpiske bezpieczników. Wydaje mi śię że bylo to na forum.
    Bezpieczniki 15 - spryskiwacz; 32 - tylna wycieraczka

  • Witam!

    Niestety, 32 bezpiecznik wydaje się być okay.
    Co mi pozostaje? Da rade to naprawić w warunkach domowych? Jak dostać się do tego silnika?

  • Jeśli bezpiecznik jest ok, to albo uszkodziła się zębatka w mech przy silniku, albo się spalił silnik.

  • Chłopaki a jak dobrac sie do mechanizmu wycieraczek bo u mnie chyba cos sie tam rozkrecilo bo slychac silniczek a wycieraczki ani rusz??

  • No nik nie wie jak sie do tego dobrtac? musze to dzis zrobic bo jutro musze jechac w trase a nie chcem jechac do mechanikow bo zaraz beda wymyslac ze to albo tamto