Witaj na forum Fabia Club Polska

Instalacja LPG do Skody Fabii

Temat utworzony · 10 Posty · 4548 Wyświetlenia
  • Witam,

    Slyszalam,ze do skody konieczna jest instlka LPG jakiejs generacji specjalnej. Jak to wyglada "w rzeczywistosci" i "polskich realiach"-instalka robiona "u pana Kazia"?

    O co chodzi z generacjami instalek LPG?

    Co sadzicie o instalce gazu: Elpigaz Nikolaus?

    Jak wiecie mam "na oku" fabie 1.4 MPI wlasnie z ta instalka. Ma odboj (cos,ze czasem strzela...? :niepewny: <!-- s:niepewny: --> ) pod klapa plastikawa okrywajaca silnik (plastic chamsko wyciety). Co sadzicie o takim rozwiazaniu?

    Slyszalam,ze taka opcj jest lepsza niz ten odboj w filtrze powietrza...?

    Pozdrawiam
    P.

  • [quote="Patrycja"]Jak wiecie mam "na oku" fabie 1.4 MPI wlasnie z ta instalka. Ma odboj (cos,ze czasem strzela...? :niepewny: <!-- s:niepewny: --> ) pod klapa plastikawa okrywajaca silnik (plastic chamsko wyciety). Co sadzicie o takim rozwiazaniu?
    [/quote]

    Zrobiłem na gazie ponad 100tys km w życiu mi nic nie strzeliło, wszystko było ładnie i schludnie zamontowane, nie rozumiem powodów dla których ktoś wyciął dziurę w osłonie :?: :?: :?: zwykłe partactwo. Do MPI musi być zamontowana instalacja minimum II generacji.
    Ta fabia zalatuje mi coraz bardziej brakiem fachowości podczas montażu LPG i obawiam się, że i serwisowaniu podczas jej dotychczasowego życia.

  • [quote="MirekS"]Ta fabia zalatuje mi coraz bardziej brakiem fachowości podczas montażu LPG i obawiam się, że i serwisowaniu podczas jej dotychczasowego życia.[/quote]

    Wlasnie w czwartek mamy te instalacje sprawdzic.

    Slyszalam,ze taka opcja (strzal przed filtrem powietrza) jest lepsza niz w filtrze powietrza.

    Zobaczymy jak to sie bedzie zachowywac.

    [b]herosexu[/b] dzieki za link.

  • Dla mnie opcja jest tylko jedna - fachowy montaż gwarantuje brak strzałów.

  • On mowil mi,ze jemu nie strzela,ale ze to cos (taka klapka) wlasnie sluzy do tego... (nie wiedzialam co to jest)

  • Nie chciałbym zakładać nowego tematu dlatego podepnę się tutaj.

    Właśnie kupiłem Skodę 1.4 MPI 68KM i chciałbym założyć do niej gaz. Mam do wyboru (taki znalazłem w okolicy - Olsztyn) ELPIGAZ lub STAG.
    Na forum w jakichś pojedynczych postach znajdują się wzmianki o tych instalacjach ale nie znalazłem jakichś konkretów. Czy ktoś kto posiada te instalacje mógłby napisać czy dobrze się one sprawują? Wiem, że na forum w większości polecane jest lorenzo ale chyba nie mam nigdzie w okolicy warsztatu gdzie je montują.

    Zakład od elpi w sumie można powiedzieć, że sprawdzony kilka dobrych lat temu wstawiałem tam gaz do poprzedniego autka i do dziś nie ma z nim problemów po dobrych kilkudziesięciu nawet ponad stu tysiącach km.

    Bardzo proszę o pomoc 🙂 <!-- s:) -->

  • Nie jestem jakimś znawcą instalacji LPG (dopiero 2 egzemplarz ) ale z tego co wiem zakładanie starych instalacji gazowych (parowniki miksery i t p. ) nie ma sensu najmniejszego koszty niewiele tańsze niż sekwęcja a jakość jazdy dużo gorsza Osobiście jeżdżę na listwi produkcji włoskiej a nie polecam proponowanych zestawów produkcji Polskiej (czerwone wtryskiwacze) tak z doświadczenia kilku znajomych stasznie wadliwe elementy

  • Ja zgazowałem mojego fabiona 1,4 MPI (60 KM) we wrześniu - instalka Stag 4 + czerwone Valteki + reduktor Tomasetto. Zrobiłem ok. 6000 km w mieście - żadnych problemów z instalką. Bez różnicy w mocy jeździ na benie i gazie. Pali w mieście ok. 9,5 l bez jakiegokolwiek oszczędzania, (ale też nie szaleję za mocno). Zapłaciłem 2400 zł - myślę, że warto było. Na chwilę obecną polecam Staga.

    Istotne jest jednak, żeby wybrać dobry warsztat - bo chyba jednak wiele zależy od sposobu montażu.

  • do "oozesek" ja mam w swoich dwuch fabiach instalacje Landi na jednej1.2 12V przejechalem 80tys km a na 1.4 16V 50tys km i bez zarzutów. Monowalem u goscia co pracuje w serwisie skody w ciechanowie i zklada tez te same instalacje prywatnie a wziol sporo taniej a zna się na rzeczy. Jak bys byl zainteresowany to moge podac ni nr tel do niego bo z olsztyna do ciechanowa niekoniec swiata a lepiej potem nie miec problemów i sie nie denerwować.