Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115645 Wyświetlenia
  • Witam,
    Problem dotyczy Skody Fabii 1,9 SDI (2000r.).
    Od 2-3 miesięcy ciągle rozładowuje się akumulator. Za pierwszym razem, kupiłem nowy sądząc, że dobiegł czas starego.
    Niestety po 2 tygodniach nowy też się wyladował. I to nie raz.
    Teraz wytrzymuje 2-3 tygodnie i koniec. W zależności od tego jak czesto uzywam samochodu. Im mniej tym szybciej akumulator pada.
    Elektryk posprawdzał wszystko, wypiął źle podpiety alarm, wymienił częśc wiązki elektrycznej, bo była w złym stanie, powymieniał bezpieczniki na akumulatorze, przy okazji wymienił czujnik temperatury paliwa. I dalej nie pomogło. Sprawdzono tez ładowanie - jest OK.
    Komputer również nie wykazuje innych błędów lub usterek.

    Co może być przyczyną ?

    Z innych objawów - podczas jazdy - w porównaniu z okresem wcześniejszym - samochód szarpie podczas jazdy na niższych obrotach. Tzn. w niższym zakresie prędkości niż to było dawniej.

    Najlepsze jest to, że dziś po kolejnym "wyładowaniu akumulatora" zrobiliśmy z kolegą test.
    Ten niby wyładowany akumulator włożyliśmy do jego samochodu (co prawda benzyniaka) i zapalił bez ŻADNEGO problemu ...
    Więc ja już całkiem zgłupiałem ...

    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł - proszę o podpowiedź ...

    Pozdrawiam.

  • sprawdz świece zarowe mogą robić zwarciee sprawdz tez rozrusznik odlacz na noc radio ..

  • diody alternatoraa albo caly sie konczy

  • Nie chcę zakładać nowego tematu więc postanowilem napisac tutaj 🙂 <!-- s:) -->

    Chciałbym doładować swój akumulator, jak to wygląda. Można bez problemu wyjąć naładować i po ponownym podłączeniu nie będzie żadnych problemów z komputerem?? W serwisie powiedzieli, że nie ale czytając posty powyzej mam watpliwości.

  • [quote="nicram"]Nie chcę zakładać nowego tematu więc postanowilem napisac tutaj 🙂 <!-- s:) -->

    Chciałbym doładować swój akumulator, jak to wygląda. Można bez problemu wyjąć naładować i po ponownym podłączeniu nie będzie żadnych problemów z komputerem?? W serwisie powiedzieli, że nie ale czytając posty powyzej mam watpliwości.[/quote]

    przy poprawnym wyjmowaniu z klem (najpierw minus potem plus), doładowaniu i zamontowaniu w odwrotnej kolejności nie będziesz miał żadnych problemów. Trzeba tylko ustawić zegar, zresetuje ci się komputer pokładowy no radio jak masz fabryczne. W książce serwisowej stoi też że jeśli masz elektrykę w szybach to trzeba je kluczykiem zamknąć i otworzyć a potem wyjąć klucz, włożyć z powrotem i przytrzymać przez trzy sek w pozycji zamykania drzwi. To wszystko.

    Jeśli dzieje się coś innego to już nie problem wyjęcia aku.

    pozdr. cicik 🆗

  • w vagu chyba lub wv tool jest opcja licznik ... sprawdz pod kompem

  • Ja wyjmowałem Aku. Przy wymianie w poprzednim roku. I było bez problemu dodam, że mam elektrykę szyb i centralny. Nie musiałem nic innego robić poza ustawieniem radia i zegara. Wszystko było OK. :super: <!-- s:super: -->
    Pozdro.

  • siemka,przede wszystkim benzyniak potrzebuje mniejszy prad rozruchowy wiec to co bylo za malo dla diesla wystarczylo na benzyne. mnie tez ubywa pradu po 2 tygodniach ale to jest ewidentnie wina aku (2lata troche krotko) po naladowaniu ladowarka 12,67 i to bylo cos malo, ale i po trasie 200km tez alternator go nie doladowal wiecej niz owe 12,67 ... kupilem Areometr - urządzenie służące do mierzenia gęstości cieczy i gazów i ledwo drgnal ciezarek wiec ewidentnie padniety aku i jest do wymiany, pozdr.

  • Ja też miałem z tym problem. Okazało się, że mam przerwane przewody które idą z karoserii do klapy, te w tej gumowej rurce.

  • KOLEGO zrób tak otwórz klape recznie palcem zarygluj zamek (pomarańczowy) 😉 nastepnie sprawdz ten przycisk w klpie ktoreym ja otwierasz zobaczysz czy silownik prawidlowo działa.. ja tak miałe raz działa raz nie jest to kwestia zle wyregulowanego naciagu linki miałem zamocno naciagnieta i ten siłowniczek nie dawał rady przsunąc tego cyngla

  • heja, mam ten sam problem, wkleje z innego watku:

    "mam fabie hatchback z 2004 roku i ostatnio powstal pewien problem z klapą tylnia do bagażnika. Nie wiem dlaczego blokuje mi sie, jak naciskam ten przycisk pod znaczkiem skody do otwierania to sie nie otwiera. Musze skladac kanape zeby otworzyc recznie i pozniej przez kilka razy sie otwiera a pozniej za ktoryms razem juz przestaje i znowu zablokowane otwarcie. Czesto tez po wlaczeniu alarmu (zarygolowaniu samochodu) i odryglowaniu klapa przestaje sie otwierac. Z moich obserwacji wynika ze ta metalowa czesc ktora powinna sie ruszac po wcisnieniu guzika pod znaczkiem skody na klapie nie dziala jak powinna. I sie zastanawiam czy to moze byc problem z alarmem, moze elektryką albo cos sie zepsulo w samym mechanizmie? Czy z tym powinienem pojechac do ASO czy wystarczy zwykly mechanik? Jakby sie okazalo niejasne to co napisalem, to odpowiem chetnie na pytania zeby przyblizyc bardziej problem. "

    wyczyscilem, popsikalem wd-40 i nic to niestety nie dalo 😞 <!-- s:( -->

  • wyjasnijmy cos ... ten POMARAŃCZOWY zamek "zatrzask" on nie reaguje na przycisk otwierania klapy .. reaguje i powinien reagowac jedynie cyngiel w dolnej czesci ta czarna czesc w którą sie blokuje pomaranczowy rygiel.. jesli w pomaranczowym zamku przesuniesz rygiel w poycje zatrzasnieta palcem... wówczas duszą przycisk na klapie zaobserwujemy czy silowniczek w dolnej cześći dziala i czy prawidlowo wykonuje rychy

  • ok 🙂 <!-- s:) --> przyjrze sie temu czy to reaguje na naciskanie na klapie ale szczerze mowiąc wątpie, bo ten przycisk pod znaczkiem na zewnatrz do otwierania sie blokuje na twardo jakos, takze go sie nie da za bardzo wcisnąć, tak wiec bez wcisniecia jakby ten mechanizm mial w sumie dzialac. Zauwazylem tam na dole przy tym mechanizmie odsłonięte kabelki, czy ona maja byc widoczne czy cos sie uszkodzilo wlasnie w tamtym miejscu ze np nie styka/przetarte czy cos?

  • JESLI SILOWNIK BEdzie działał to bedzie git jak nie to zobacz te kable tam jes wtyczka do silownika ..a jsli silownik działa a klapa sie tnie wyreguluj linke tak aby ten silownik miał siłem 🙂 <!-- s:) --> przesunąć ten rygiel

  • Może to dziwne ale akurat nie wiem. Jak wymienić akumulator? Skoda Fabia 1,44
    Dokładnie chodzi mi o mocowanie akumulatora.
    Jakie (śruby, wkręty) jak śruby to czy potrzebne dwa klucze jakie, gdzie ich szukać.

  • a gdzie jest ta linka bo szczerze mowiac nie widzialem za bardzo. Na dole przy tym 'spuscie' (to jest wlasnie ten siłownik, tak? albo rygiel?:P ) czy na gorze w tym pomaranczowym? Kabelki sa na samym koncu po prawej stronie tam na dole o ile sie nie myle

  • NA DOLE POD PLASTYKIEM GO SIE SCIAGA linka po lewej mowimy o fabi w nadwoziu Hb

  • sciagasz górną osłone na aku plastykową potem na dole aku trzyma go blacha chyba na jedna ęóbe chyba 13 nie jestem pewiemm ROZBIERZ wszystko widac

  • heheh ogolnie jakas masakra wyszla, bo nic nie dzialalo jak robilem to co bylo napisane powyzej, ale jak sie walnie reką w to miejsce pod znaczkiem to zaczyna dzialac za kazdym razem i sie otwiera :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • W sumie faktycznie łatwo wymontować. Szczegółowo to tak
    Zdjąć górną pokrywę obudowy akumulatora.
    Zdjąć (odpiąć) boczną (przednią) pokrywę obudowy
    Blaszkę mocującą akumulator na dnie obudowy można już odkręcić pod warunkiem, że posiada się klucz nasadowy (13).

    Jak człowiek nie działa w stresie wszystko widać.