Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326088 Wyświetlenia
  • i właśnie ze względu na konstrukcję kodeksu chyba będziemy to atakować. Świadek w razie czego jest.

    [b]Janek[/b], a co potrzeba? 😉 <!-- s;) -->

  • Chcecie atakujcie, ale sprawa z góry przegrana i jeszcze niepotrzebne koszty poniesiecie, Twój kolega ma zachować taką prędkość i odległość by bezpiecznie zatrzymać pojazd w razie ostrego hamowania pojazdu poprzedzającego. Policjant miał 100% racji.

    Jedyną sytuacją gdzie sprawa może zostać wygrana jest przypadek gdy jedziesz w nocy po nieoświetlonej drodze i doganiasz pojazd jadący bez świateł który porusza się wolno lub stoi nie oświetlony na drodze. W każdym innym przypadku winny jest jadący z tyłu.

  • Ja w obydwóch fabiach nie zaobserwowałem takiego zjawiska u siebie.

  • [quote="MatCar17"]

    [b]Janek[/b], a co potrzeba? 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Ano potrzeba będzie wykonać taki mały przegląd bo albo coś jest ze sprzęgłem, albo skrzynią lub z pół osią napędową. :zalamany:

  • Policjant jasno stwierdził, że wina jeży po obu stronach. 🙂 <!-- s:) --> także dogadujemy sprawę z prawnikiem i lecimy w sąd, bo wygranie obustronnej winy jest bardzo realne.

    [b]Janek[/b], zapytam znajomego, czy jego mechanik to ogarnie i odezwę się na PW. 😉

  • Chodzi mi oto czy znasz może kogoś kto obcuje z Fabiami... byłem w ASO przy okazji kupowania części, ich mechanik wsiadł do auta ale nie potrafił jasno określić usterki i mówił że trzeba podnieść auto i sprawdzić...

  • nie wiem dokładnie jak to jest ale jeśli przyjmiesz mandat to jest równoznaczne z przyznaniem sie do winy trzeba by mieć bardzo dobrego prawnika żeby to wygrać i nie trzeba było przyjmować mandatu tylko wniosek do sądu jeśli miał kolega wątpliwości co do winny

    wg mnie to marne szanse na wygranie bo w tej sytuacji kolega ewidentnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków a jeśli policjant stwierdził ze wina lezy po jednej i po drugiej stronie to powinien był to napisać w notatce i ukarać 2( kolegę za stłuczkę a taksiarza za wykroczenie które spowodowało stłuczkę) lub jeśli nie mógł tego ocenić to skierować wniosek a jak orzekl ze to wina kolegi i jeśli kolega przyjął mandat to jest raczej pozamiatane

  • Nie pozamiatane. 😉 Pytaliśmy go, czy jak dojdziemy do wniosku, to sprawa może jeszcze trafić do sądu. W ciągu 7 dni może, jeśli są wątpliwości. Znajomy prawnik powiedział, że wina jest po obu stronach. Taksówkarz złamał przepisy, to przyczyniło się do kolizji i nie można tego rozpatrywać w kategorii tylko i wyłącznie winy najeżdżającego z tyłu. Jedno jest następstwem drugiego. Tu sytuacja jest bardzo podobna to takiej, gdzie ktoś nagle zajeżdża drogę, hamuje i się nie wyrabiamy. Bez świadków nie do udowodnienia, że droga została zajechana - wina najeżdżającego. Ja myślę, że to jest do ogarnięcia. 🙂 <!-- s:) -->

  • pytanie tylko czy warto się z czymś takim do sądu zgłaszać, [b]MatCar17[/b], ile ten Twój znajomy straci zniżek po 10 % z oc i ac co w sumie wyjdzie jakieś max 200 zł, warto tracić czas i nerwy dla paru groszy.

  • [b]Janek[/b], szukaj odblokowanej nawigacji wgraj AutoMapę,
    MapaMap jest baaardzo niedokładna

  • To będzie jego decyzja. Nie wiem, ja bym się nie sadził pewnie. 😛 Na razie to jest tak, że zbieramy informacje. 🙂 <!-- s:) -->

  • Od zatankowania pod korek mam teraz zrobione 1100km i 50 komputer pokazuje do stacji, jutro liczę spalanie:)
    Ale jeśli już o SDI to mam pytanie do użytkowników. Otóż moja fabka na zimnym silniku gdy wyjeżdżam przed bramę i schodzi z obrotów to nierówno klekocze... I teraz nie wiem, czy ten typ tak ma? Po przejechaniu kilku km ten problem zanika. przebieg 117tkm.
    Poza tym autko super, nie trzeba studzić turbo bo go nie ma, choć w trasie przy komplecie pasażerów by się przydało:D
    Pozdrawiam

  • [quote="Adamus"]Otóż moja fabka na zimnym silniku gdy wyjeżdżam przed bramę i schodzi z obrotów to nierówno klekocze... I teraz nie wiem, czy ten typ tak ma? Po przejechaniu kilku km ten problem zanika. przebieg 117tkm. [/quote]
    też miałem coś takiego w swojej sdi, właśnie przy tych obrotach i na zimnym silniku, jak sie rozgrzał to tego nie było

    nic z tym nie robiłem i było całe lata ok więc sie nie przejmuj 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Adamus"]Od zatankowania pod korek mam teraz zrobione 1100km i 50 komputer pokazuje do stacji[/quote] A w jakich warunkach to ci wyszlo ziama,lato,miasto,trasa,mieszany?

  • [b]Ciacho[/b], dzięki, uspokoiłeś mnie tą wypowiedzią:) Czyli trzeba po prostu na to przymknąć oko:)
    [b]maroko2007[/b], na tym zbiorniku pierwsze 300km mieszany ale raczej miasto, następne 360km trasa tak do 100 km/h i później to było cały czas minimum 120km/h na DK1 z Częstochowy do Łodzi i A2 z Łodzi do Wrześni w warunkach jesiennych a na autostradzie cały czas w ulewie spalanie wyszło ok 4.7l/100km.

  • Ok dzięki 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Odświeżę kotleta.
    w końcu kupiłem takową osłonę za 100zł. Pasuje jak nic, są 2 mocowania (zakupię w aso - koszt max 50zł, ale zobaczymy ile starguję), trzeci pkt mocowania to wlew oleju, a czwarty to bagnet oleju. Za jakiś tydzień jestem w aso więc napiszę, czy są rezultaty.

  • no właśnie ale dookoła wlewu oleju idzie taka jakby uszczelka gumowa w osłonie (a normalnie tego nie ma)? i ona chyba nie jest w komplecie z osłoną tylko też trzeba dokupić? koło bagnetu to samo?

    czyli z wlewem i bagnetem jest razem 4 mocowania

  • jutro sprawdzę, bo nie mam jej przed sobą, wokół wlewu oleju na 90% jest, ale przy bagnecie - nie zwróciłem uwagi.

  • Zastanawiam się nad prezentem na mikołaja dla mojej dziewczyny 🙂 Potrzebuję z związku z tym waszej pomocy ponieważ samemu nic nie przychodzi mi do głowy. Prezent powinien być bardziej praktyczny niż romantyczny 😜 Dlaczego? Ona raczej nie przepada za romantykami, sami mi to kiedyś powiedziała, a ostatnio jak jej wręczyłem bukiet kwiatów to stwierdziła, że nie potrzebnie wydawałem na nie pieniądze itd. itp. Nie lubi misiów, zresztą one teraz wogóle nie są modne 😛 <!-- s:P -->

    Obecnie to klasa maturalna tak więc na nic nie ma czasu oprócz nauki i spotkań ze mną 😜 Z tego co do tej pory zdążyłem ją poznać to lubi czytać książki (ostatnia jej ulubiona to "Zmierzch" - wszystkie części, jest nimi zachwycona), oglądać filmy (romantyczne, horrory i komedie). Cóż na jej temat mogę powiedzieć więcej - jest stanowcza, zawsze dąży co celu i jest uparta. Za czasów gimnazjum bardzo lubiła biegać i uczestniczyła w wielu zawodach w tej dziedzinie.

    Fajnie by było gdyby prezent nie był jakiś dużych rozmiarów ponieważ chciałbym go dzień przed Św. Mikołaja schować u niej w pokoju ;D Rano zadzwoniłby z zapytaniem czy był u niej Mikołaj w nocy, a jeśli odpowie, że nie to powiedziałbym jej, żeby zobaczyła podane prze ze mnie miejsce ;D

    Na tej stronie znalazłem parę prezentów, ale nic specjalnie nie przypadło mi do gustu.
    http://www.2future.pl/Produkt/386/zaskakujacy_kubek_

    Kilka dni wcześniej myślałem nad tym kubikiem, jednak zauważyłem Ona wogóle ich nie używa, prawdopodobnie lubi pić wszystko ze szklanki podobnie jak i ja 😜 (kawe, herbate, gorący kubek itp).