Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia - porady

Temat utworzony · 10 Posty · 3241 Wyświetlenia
  • No jak w temaciku.

    Szukam fabii ktora spelni nasze ze tak powiem wymagania.

    • oszczedna
    • praktyczna
    • bezproblemowa obsluga
    • i wygodna na trasie

    pod uwage bierzemy sedan albo kombiak ale juz od rocznika 1999 do max 2005.

    no ale z silnikami problem tzn o wybor chodzi czyli 1,4 bo 1,2 to pewnie mul straszny.
    silnik 1,4 ma kilka mocy i nie wiem ktory wybrac. wlasnie to jest moj glowny problem :mur: <!-- s:mur: -->
    jaka instalacja gazowa do niego dobra jest? :zawstydzony:

    pozdrawiam serdecznie

  • Ja napewno odpuścił bym sobie silnik 1,2.Jak już to tylko silnik 1,4 MPI, oraz 1,4 16V.Oba są w miarę bezproblemowe w użytkowaniu.Proponuję abyś przejrzał ten wątek http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=10612<!-- w -->

  • Powiem krótko 🙂 <!-- s:) --> .

    Jeśli chcesz jeździć tanio to 1.4 MPI (najlepiej z czerwonym "I" bo to jest 68KM). Tutaj występuje jeszcze jedna rzecz że jest mniejsza moc i na autostradzie jest ciężej ale za to jest tanio. Do tego można polecić gaz.

    Jeśli chcesz mieć dość mocy ale nie z przepychem to 1.4 16V/75 KM i to do fabii starcza oczywiście bez szaleństw. Nie polecam do niego gazu bo można się wsypać . On w mieście nie pali dużo - około 7 L benzyny

    1.2 6V/54 KM i 1.2 12V/64 KM sobie odpuść, bo w wielu przypadkach jest jeżdżąca mina. Nigdy nie wiesz kiedy Ci się silnik posypie, a bywały przypadki że przy 70000 km już było pozamiatane.

  • nie chcę robić mętliku ale nie rób błędu tego co ja,mam ten 1.4Mpi 60KM zagazowany i muł straszny,pali w mieście 9-10L benzyny i gazu też ok 10L,w trasie zabiorę żonę i dziecko,bagażnik załaduję i ledwo się to toczy pod górkę,jakbym poczytał prędzej ile to pali to wziąłbym pewnie jakiś inny wóz w benzynie 1.8T na pocieszenie dodam że jest dość wygodne i łatwe w samodzielnej naprawie

  • [quote="TOMUŚ"]Powiem krótko 🙂 <!-- s:) --> .
    Jeśli chcesz mieć dość mocy ale nie z przepychem to 1.4 16V/75 KM i to do fabii starcza oczywiście bez szaleństw. Nie polecam do niego gazu bo można się wsypać . On w mieście nie pali dużo - około 7 L benzyny
    [/quote]

    A skąd taka informacja ze z gazem to nie gada za dobrze? U mnie sekwencja i od ponad roku wszystko bezproblemowo śmiga. Szczerze to szukając skody szukałem właśnie tego silnika pod gaz więc tymbardziej dziwi mnie ta opinia. Z plotek jakie słyszałem to podobno 1,4 16V ze 101KM jest problematyczny z gazem, ale to też mi śmierdzi , poniewaz na forum są koledzy z zagazowanymi tymi silnikami i nie słyszałem o problemach z nimi.

    U mnie 1,4 16V 75 KM z LPG, polecam, spalanie całkiem ok - po miescie (Wrocław) ok 10-11 l/100km lpg, w trasie ok 8 l/100km lpg a jak trzeba to do 170 km/h dobije (chyba że pod górke - to gorzej 😄 )

    A jak chcesz coś co przyspiesza to bierz diesla 😛 , ja ostanio miałem okazje przejechac sie Golfem V 2.0 GT sport i dowiedziałem się co to znaczy przyspieszać 😄

  • [quote="emmjot"][quote="TOMUŚ"]Powiem krótko 🙂 <!-- s:) --> .
    Jeśli chcesz mieć dość mocy ale nie z przepychem to 1.4 16V/75 KM i to do fabii starcza oczywiście bez szaleństw. Nie polecam do niego gazu bo można się wsypać . On w mieście nie pali dużo - około 7 L benzyny
    [/quote]

    A skąd taka informacja ze z gazem to nie gada za dobrze? U mnie sekwencja i od ponad roku wszystko bezproblemowo śmiga. Szczerze to szukając skody szukałem właśnie tego silnika pod gaz więc tym bardziej dziwi mnie ta opinia. Z plotek jakie słyszałem to podobno 1,4 16V ze 101KM jest problematyczny z gazem, ale to też mi śmierdzi , ponieważ na forum są koledzy z zagazowanymi tymi silnikami i nie słyszałem o problemach z nimi.[/quote]

    Może trafiłeś na dobrego gazownika który ci to dobrze zrobił i się cieszysz, ale jest spora grupa takich co tego nie umią i tutaj przestrzegam kolege przed tym . Bo potem się czyta no założyłem gaz i mam problemy bo to czy tamto. Także wybór należy do pepis84kce.

  • Na krótkie odcinki nie polecam silnika 1,4 60KM. Po mieście to spalanie nawet 10L :looka: <!-- s:looka: --> w trasie w miarę ok.

  • Polecam : Skoda Fabia II Hatchback silnik: 1.2

    PARAMETRY TECHNICZNE
    CECHA WARTOŚĆ
    :: Typ silnika Benzyna
    :: Pojemność ( cm3 ) 1198
    :: Prędkość maksymalna (km/h) 155
    :: Przyspieszenie (s do 100 km/h) 16.5
    :: Moc silnika w KM 60
    Spalanie (l/100km)
    :: Miasto 7.5
    :: Trasa 4.7
    :: Średnie 5.7
    :: Typ nadwozia Hatchback
    :: Pojemność bagażnika (l) 315
    :: Masa samochodu (kg) 1090

  • 1,8T (benzyna z turbiną) nie były fabrycznie montowane w Fabiach, jedynie SWAP. Mocne i żarłoczne.

    1.4 MPI 60km różni się od 68km charakterystyką - do 3 tys. obrotów ma lepszą, powyżej gorszą (stąd te 8km różnicy przy 5 tys. obr.).

    1.4 MPI dobrze się gazuje (mam STAG4), w mieście spokojna jazda to 9-10l LPG, na trasie depcząc ok 10l LPG, jadąc delikatnie ok 8l LPG

    Pomyśl o 1.9 TDI, jak jeździsz z rodziną.

  • Ja mam Fabie II z silnikiem 1.4 16V 85KM z instalacją fabryczną Landi Renzo która ma już 5 lat i sprawuje się bez zarzutu. Spalanie na trasie ok 7-8l gazu na 100km. Na mieście spali na pewno więcej gdyż masz więcej rozpędzania, a to znacznie większa spalanie. Mi na trasie przy 150-160km/h spaliła 10l gazu na 100km bez wyłączonej klimy. Wcześniej jeździłem Fabią 1.4 16V z silnikiem 75KM oraz w po liftowych 80konnym i w żadnym nie narzekałem na instalację gazową, a każda z nich miała już ponad 150tys.km przebiegu i gaz zakładany od nowości.

    Jestem przekonania, że jak dbasz to tak masz! Osobiście nie kupiłbym auta bez gazu, żeby go samemu założyć gdyż nie warto! Nawet kilkuletnia instalacja gazowa nie sprawia problemów. Wiadomo, że po jakimś czasie mogą się zużyć wtryski od gazu czy coś innego, ale to i tak taniej niż wyłożenie 2500zł na nową instalkę która nie wraca się w miesiąc czasu :] <!-- s:] -->