Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Hałas i wibracje podczas przyśpieszania.

Temat utworzony · 17 Posty · 10910 Wyświetlenia
  • Witam.
    Mam Fabię 1.4 80KM.Auto ma 2 lata i 35000 przebiegu.Jeszcze pół roku temu jak go kupiłem wewnątrz było bardzo cicho.Od jakiegoś czasu robiło się wewnątrz coraz głośniej,a od około miesiąca podczas przyśpieszania od 2000 obr. w górę słychać hałas(delikatne pierdzenie-jakby tłumik dziurawy ,choć jest na pewno cały) oraz delikatne wibracje.Ostatnio wymieniłem koła na zimowe i się nic nie zmieniło więc to raczej nie jest wina kół i opon.
    2-letnie auto i takie problemy to trochę dziwne.Może miał już ktoś taki przypadek?

  • ja sprawdzilbym jeszcze łozyska,kiedys wracajac z Gdanska tez strasznie zaczelo mi wyc i halasowac powyzej 70km/h

  • Warto sprawdzić przeguby wewnętrzne oraz półośki - mogło dojść do skrzywienia osi (brak centrowania) i półoś wpada w wibracje powodując trzęsienie oraz dziwny dźwięk - mam właśnie teraz ten problem u siebie. bardzo podobne objawy.

  • mam ten sam problem u siebie
    Typuję na przeguby wewnętrzne tylko nie mam pojęcia jak je sprawdzić

  • Czy w ASO dojdą do tego co to może być ,czy będą próbować naciągać mnie na kasę?Próbował już Ktoś?

  • Wszystko trzeba zdjąć. Ja już byłem w ASO i bez zdjęcia się nie obeszło. Nie ukrywam że ja mogłem zaufać gdyż znam majstra serwisu. Także po zdjęciu półośki i przegubu...wszystko wyszło. Teraz czekam już około tygodnia gdyż nie ma w Polsce tych części w oryginale - jako że u mnie idzie to z gwarancji wstawiają "fabrykę".

  • Jaki jest orientacyjny koszt takiej usługi w ASO???

  • Witam od jakiegoś czasu udało mi się zauważyć takie coś jak odgłos syczenia podczas dodawania gazu , czy ktoś borykał się z czyms takim? 1,2 HTP

  • Nie wiem czy dokładnie o tym samym myśle , ale mam to od początku i chyba to normalne.( takie krótkie psyt)

  • Tak chodzi mi o takie pssyt, no to jestem spokojny że nic zlego się nie dzieje ,jakoś wcześniej niezwróciłem uwagi na to dzięki i pzdro

  • Odświeżam temat. W moim aucie mam te same objawy: zaczęło sie od delikatnych wibracji przy 2000 obrotów, potem to zniknęło ale pojawiły się wibracje i buczenie przy prędkości >50km/h. Największe w zakresie 60-80km/h. ziemowitbach napisz czym to się skończyło u Ciebie, jaki był problem?

  • kolega [b]ziemowitbach[/b] ostatnio odwiedził nas jak pisał tego posta 😕 <!-- s:/ -->
    [b]hougdriver[/b] sprawdź przeguby wewnętrzne i półosie czy czasem nie są wykrzywione.

  • Halo Halo.
    Odwiedzałem czasami tą stronę ale bez logowania.
    Co do wibracji to przegubów nie sprawdziłem.Dużo nie jeżdżę więc trochę odpuściłem.
    Jednak ciągle mam wibracje i teraz na samym silniku.Na postoju jak przygazuje to w pewnym zakresie czuć drgania.Mechanik powiedział że poszła guma pod skrzynią biegów.Wymieniłem i nic to nie dało.Nie wiem może powinienem jeszcze wymienić jeszcze 2 następne gumy pod silnikiem.To jest strasznie ciężkie do wykrycia.Dalej nie wiem co jest nie tak.

  • [quote="ziemowitbach"]Halo Halo.
    Odwiedzałem czasami tą stronę ale bez logowania. [/quote]
    welcome back :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • No to teraz ja odświeżam temat.
    Wyczuwam wibracje w zakresie od 3000 do 3500 obr i głównie na 4 biegu. Na innych biegach wibrację są niewyczuwalne albo po prostu bardzo słabe i nie zwracam na nie uwagi. Hałasu przy tym nie ma . Co to może być? HELP.

  • Witam, mam podobne problemy w trakcie przyśpieszania tzn dragonia, podobno czuć to po podłodze z tyłu, ja tego nie czuje z siedzenia kierowcy, ale słychać cykliczne dudnienie, po przekroczeniu 80km/h dudnienie znika, koła wyeliminowane. Co może być jeszcze?

  • podepne sie tutaj ze swoim halasem 😉 <!-- s;) --> w mojej fabce slychac gluche tarabanienie przy niskich obrotach... od tysiaca do 1600 obr chyba ze ma ciezko pod gorke czy cos to i do 2000 tak jest. w sumie na kazdym biegu... wiem ze to nie sa obroty przy ktorych sie jezdzi ale mimo wszystko czasami sie zdarzy a strasznie to denerwuje. Nic z tlumikiem, w zawieszeniu oczywiscie tez wszystko gra... troche halasowaly luzne jarzma ale juz wymienilem cale na nowe.... jak zdiagnozowac ewentualne niedoskonalosci poduszek pod silnikiem? Pozdro