Witaj na forum Fabia Club Polska

Wskazanie spalania

Temat utworzony · 8 Posty · 1950 Wyświetlenia
  • Witam!
    Kurcze zrobiłem moja Fabia pierwsze 500 km pokazuje mi jeszcze na komputerze ze mogę zrobić jeszcze 170km!
    Ile wam Pali i jakie są wskazania na komputerze?
    Gdy ruszam spokojnie z 1 biegu to pokazuje mi chwilowe spalanie około 15 litrów i tak jest do trzeciego biegu, gdy wrzucę na czwórkę to pokazuje 5 - 7 l czy coś jest nie tak?
    Wymieniałem ostatnio rozrząd ktoś mi powiedział ze trzeba dobrze go ustawić bo tak będzie dużo palił czy to jest normalne że Pokazuje że mi Tyle pali? A średnie spalanie około 8 - 10 litrów w mieszanej jeździe??
    Pomocy!!!!!!! Kupiłem Ta Fabie Myślałem ze Będzie mi palić 5-6 litrów !!!

  • Wiele zależy od tego jaką ciężką masz nogę. Spalanie chwilowe pokazuje mi czasem około 40 litrów. Jak nauczysz się jeździć delikatnie i hamować silnikiem, to spali Ci około 4,5l/100km. Teraz w dodatku zrobiło się zimno i każde auto pali trochę więcej. Więc na spokojnie przetestuj swoje tdi i wtedy będziesz wszystko wiedział co i jak.

  • Taka mała rada...silniki TDI,dCI, TDCI itp gdzie jest wtrysk bezpośredni nie bardzo lubią hamowanie silnikiem - zdarzają się sytuacje gdzie przeskakuje rozrząd przy hamowaniu silnikiem...To tak na marginesie.

  • Hmmm. Pierwszy raz o tym słyszę i na pewno poszukam potwierdzenia Twojej wypowiedzi, ale oczywiście dzięki za radę.

  • [quote="Reda"]Spalanie chwilowe pokazuje mi czasem około 40 litrów[/quote]
    u mnie na zimno dochodzi do 99,9 😄 <!-- s:D -->

    [quote="kornat"]na forum Leona tez piszą o hamowaniu silnikiem [/quote]
    trzeba sie logować 😕
    co do hamowania silnikiem - zawsze tak robiłem, podczas np.dojeżdzania do skrzyżowania zdejmujesz noge z gazu i auto hamuje silnikiem, a paliwo wraca do baku 🙂 jak pisał [b]Reda[/b] - wszystko jest kwestią nauki posługiwania się "swoim narzędziem" 🙂
    w końcu producent naszych furmanek taki patent wymyślił, żeby jak najmniej tego paliwa schodziło. 🆗 niezależnie czy PD czy CR.
    na forum vw-passata spece twierdzą że takie postępowanie ( hamowanie silnikiem) jest nieszkodliwe, więc kto ma racje ? a silniki te same ...
    http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=305208
    [url=http://tdi.pl/component/option,com_smf/Itemid,5/topic,2391.msg12985/#msg12985]i jeszcze link do forum TDI[/url]

  • [quote="michal0026"]Wymieniałem ostatnio rozrząd ktoś mi powiedział ze trzeba dobrze go ustawić bo tak będzie dużo palił czy to jest normalne że Pokazuje że mi Tyle pali? A średnie spalanie około 8 - 10 litrów w mieszanej jeździe??
    Pomocy!!!!!!! Kupiłem Ta Fabie Myślałem ze Będzie mi palić 5-6 litrów !!![/quote]

    Chwilowym zużyciem się nie sugeruj, liczy się średnie. Ja na zbiorniku w mieszanej jeździe robię około 750-800km. Natomiast w trasie spokojnie ponad 900. Co do rozrządu zgadza się jak jest źle ustawiony, auto będzie więcej palić.
    Na 5 litrów to raczej nie licz (chyba, że jeździsz kapeluszniczo), natomiast spalanie około 5,7-6,2 to normalne.

  • Chciałem sie podpięc pod temat. MAm pytanie czy w mojej fabi mogę zainstalować sobie kompute podładowy który wskazywał by min zuzycie paliwa itp. Mam fabie wersja classic i niewiem czy taka opcja złożenia sbie komputera pokłądowego wchodzi w gre i czy to kosztowna inwestycja?