Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Temat utworzony · 254 Posty · 109628 Wyświetlenia
  • no to 35 + kolejne 15 tys daje 50, a ty masz 52 wiec by sie prawie zgadzalo. A o cene to najlepiej pytaj aso. Masz w krakowie 3 to zadzwon i porownaj.

  • dlatego pytałem czy mówimy o OIL czy INSP

  • Przypuszczam że to będzie serwis olejowy, następny przy 67 tyś będzie przegląd wg książki serwisowej.

    Cena będzie zależeć od rodzaju oleju silnikowego głównie+filtry oleju,silnika, sama robocizna nie powinna przekroczyć 100zł w ASO.

  • Podłączając się pod temat: ile będzie kosztował roczny, nie licząc oliwy-własna?

  • Nie jeżdżę do ASO to nie wiem, ale jedno jest pewne [b]DUŻO[/b] :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • Miałem podobny problem nie swiecily mi sie swiatla cofania auto juz po gwarancji a byloz to tuz przed serwisem olejowym podjechalem do ASO Pszczyna na przeglad i nie powiedzialem o zaistnialej sytuacji (z ciekawosci zobaczyc czy sprawdzaja wszystko 🙂 ) Panowie powymieniali teoretycznie wszystko co powinni czyli tylko olej i filtry gdy mailem odebrac autko zglosilem ze gdy wyjezdzal z serwisu nie zaswiecil sie w samochodzie wsteczny:) oczywiscie ja zrobilem wielkie oczy a Pan serwisant zbladl 🙂 okazalo sie ze byly przegnite kable no ale postawa ASO i serwisantow jakos mnie nie zaskoczyla w wykazie prac maja sprawdzenie poprawnosci siwiecenia wszystkich zarowek niestety tego nie zrobili ciekawe czego jeszcze nie robia 😞 <!-- s:( --> przekra sparawa no ale znow okazalo sie za ASO to zlo
    Pozdrawiam

  • [quote="bolo.ate"]ciekawe czego jeszcze nie robia[/quote]

    Pozostałych punktów z listy 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]bolo.ate[/b], Na serwisie olejowym robi się tylko olej z filtrem i sprawdza hamulce- żarówki i inne odbiorniki elektryczne sprawdza się raz na 30kkm lub 12 m-cy

  • No przepraszam za zle okreslenie 🙂 byl to napewno serwis roczny czesciej nie jezdze nie mialem takiej potrzeby przy moich przebiegach 🙂 moj blad no ale widze forumowicze ostro pilnuja pomylek 😄 a pisze o tym bo w danym mi wykazie prac wykonanych oczywiscie sprawdzenie stanu oswietlenia widnieje 🙂 <!-- s:) --> i wykreslone bylo "OK" a tu zonk dla Pana serwisanta

  • W takim razie masz rację - nie popisali się chłopaki. Czyli faktycznie wygląda na to że idą po łebkach. Może lepiej zmienić serwis zanim się okaże, że braknie oleju w skrzyni, albo G12 zamarznie - bo też wpiszą na listę że jest ok - bez sprawdzania.

  • Przy tak niskim przebiegu, mimo lat to nie ma co tu praktycznie robić. Wymień filtry, olej, płyn hamulcowy i chłodniczy. Co do krztuszenia przypuszczam, że chodzi[b] Ci[/b] o pływanie obrotów trzeba wyczyścić i skalibrować przepustnicę.

  • Filtr oleju to kupowałem zamiennik polski, ale firmy nie pamiętam, podobnie z filtrem powietrza i pyłkowy do kabiny. Olej to Mobil 1 5W50 do tego weź jeszcze miedzianą podkładkę pod korek spustowy w misie olejowej. Ceny zamienników niższe od kilku do nawet połowy jeśli chodzi o filtr kabinowy.

  • No i wlasnie zmienilem serwis 🙂 idac za drobna podpowiedzia klubowiczow 🙂 odwiedzilem dzis serwis na ul powstancow w krakowie i tak naprawde jestem bardzo zadowolony choc 160 zl 😞 nie moje ale .... coz fabianka najwazniejsza 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="palacz"]wielkie dzieki..

    Jeszcze tylko poszukuje info na forum na temat:
    jaki filtr oleju(cena,marka/ typ) za jaka kase robocizna(optimum)
    i jak to jest z zamiennikami tegoż.
    Olej to chyba Mobil1?

    z filtrem powietrza jakos dam sobie rade sam 🙂 <!-- s:) -->

    pozdrawiam Miras.[/quote]

    Ja uzywam filtrow Filtrona, zmieniam je czesto bo sa tanie i nie mam zadnych zastrzezen.
    Z reszta filtr to filtr i nie ma tam wlk filozofii, czy zaawansowanej technologii, wiec po co przeplacac - lepiej brac co najtansze i zmieniac czesciej ( tutaj mam na mysli kabinowy, powietrza, bo olejowy wiadomo, ze z olejem sie zmienia).

  • Przeglad roczny i po 15 tys to ten sam przeglad tylko sie inaczej nazywa. Zakres czynnosci jest i w tym i w tym taki sam, cena rowniez 🙂 <!-- s:) -->

  • ile Was kosztuje wymiana oleju filtrow itp...co 10tys km (wszelakie plyny + robocizna) i gdzie robicie?

  • ja olej i filtry wymieniam sam ale jak sie orietuje to u mnie jak sie kupi olej silnikowy to wymiana gratis

  • Mnie kosztuje ok 100zl, ostatnio chyba zaplacilem 80zl nawet. Robilem na Powstanców u p. Andrzeja. Namiary znajdziesz na forum

  • [quote="manii"]ile Was kosztuje wymiana oleju filtrow itp...co 10tys km (wszelakie plyny + robocizna)?[/quote]

    Nic nie kosztuje :rotfl: <!-- s:rotfl: --> , robi się samemu.

  • [quote="MirekS"]Nic nie kosztuje , robi się samemu.[/quote]
    a koszty materialow plyny filtry?