Witaj na forum Fabia Club Polska

Czujnik ciśnienia oleju

Temat utworzony · 5 Posty · 2291 Wyświetlenia
  • Witam,

    No to ciąg dalszy problemów z Fabką (Combi 1.4).

    Po przejechaniu paruset metrów najdalej paru kilometrów zapala się czerwona lampka (taka mała konewka) czujnika ciśnienia oleju w silniku. Rozlega się trzykrotny dzwięk ostrzegawczy, po czym lampka mignie jeszcze 2 razy i gaśnie. Zauważyłem, że rozlegnie się ten dźwięk zawsze kiedy dość gwałtownie wchodzę w zakręt.

    Sprawdziłem:

    1. poziom oleju bagnetem - że tak powiem szok.. bagnet suchy jak cholera, olej ma przejechane 3 tyś. Mobil S 10/40.
    2. od spodu nie widać żadnego wycieku i bruzgania.
    3. chcę sprawdzić sam czujnik ale nie bardzo wiem gdzie on jest.. (czy przez pęknięty czujnik może bryzgać olej i stąd ta suchość?)
    4. dolałem ze 300 ml i na ostrych zakrętach już się nic nie świeci ale bagnet nadal suchy.
    5. czyżby złopało aż tak w silniku??

    Help 😞 <!-- s:( -->

  • trzebaby na kanał wjechac i zobaczyc co pod autem sie dzieje, wnioskuje ze w silniku wogóle nie bylo oleju , tzn że gdzieś ucieka, jak masz osłone pod silnikiem trzebaby ją zdjąc i zobaczyć.
    300 ml nie zamoczy bagnetu 😉 <!-- s;) -->
    chyba że spala takie ogromne ilości oleju wtedy - remont silnika.

    po diagnozie napisz co sie dzialo ....

  • [b]Patrycja[/b], a po zalaniu tych 300ml nie widać wycieku :?: <!-- s:?: -->

  • [b]Nie wolno Ci jeździć bez oleju!!![/b]

    Poczekaj aż silnik wystygnie i dolej - nigdy na gorącym bo może pęknąć głowica, na miarce jest oznaczony poziom min i max. Nalej pod maxa (jakieś 4 mm poniżej), a następnie jeździj i kontroluj co około 100km i zapisuj wynik. Następnie w skali 1000km oblicz ile musiałaś dolać. Wtedy dojdziemy do wniosku co dalej.
    Czujnik Ci się zaświecił bo miałaś za niskie ciśnienie oleju z powodu jego braku. Jego niski poziom raczej wyklucza awarię czujnika. Poza tym trzeba oblukać czy gdzieś jakiegoś wycieku nie ma.
    Zakładając, że podczas wymiany było nalane pod maxa i teraz masz przejechane zaledwie 3 tys km i wykluczając jakiekolwiek wycieki może się okazać, że silnik jest do kapitalnego remontu.

  • [quote="MirekS"]że silnik jest do kapitalnego remontu.[/quote]
    Badz wymiany