Witaj na forum Fabia Club Polska

TDi vs SDI

Temat utworzony · 32 Posty · 8288 Wyświetlenia
  • [quote="dragon_x"]a moze z innej beczki, jakie predkosci udalo sie wam uzyskac ??? [/quote]
    185km/h na autostradzie lekko z górki - i maiłem wtedy 4tyś obr./min - myślę że nie ma szans pojechać szybciej 😉 <!-- s;) -->

  • wiesz w teorii - tzn. wg producenta powinna sie kulnac ok 160 ale praktyka jak zawsze pokazuje inaczej.

    ja jechalem 145km/h i mialem jeszcze zapas .... duuuzyy.....

    swoja droga ciekawe ile spala przy 185km/h ???? 10-15 litrow???


    autko u doktora ehhh....

    mam nadzieje ze jutro bedzie mu lepiej....

  • Jak idzie z górki to spalanie niewielkie 😉 Moja średnia przejazdu przez autostrady we Włoszech i Austrii to ok 140km/h. Spalanie pomiędzy 4 a 8l/100km. Zalezy czy z góki czy pod gókę. Na A4 Kraków/Katowice poleciałem 165 mogłęm i więcej, ale mam lekki dystans do samochodów używanych i nie chcę próbować jego maksymalnych możliwości. Wiem jednak że wiecej bym mógł jeszcze pojechac 🆒 <!-- s🆒 -->

  • musze sie pochwalic moim nowym rekordem spalania/100km, moj rekord to 3,6l/1--km, az zdjecie zrobilem jak uda mi sie je z aparatu wydostac to przesle. co wy na to? spalanie udalo sie uzyskac, jazda zgodnie z przeisami i delikatnym (bardzo bardzo delikatnym ) traktowaniem gazu ale wynik niezly prawda?

  • Jestem pełen podziwu dla tak delikatnej nogi 😉 <!-- s;) -->

  • heh, staralem sie 🙂 <!-- s:) --> a noge trzeba miec bardzo lekka, w miescie czesto udaje mi sie zejsc do 4,4-4,6 litra, chyba ze sie spiesze albo uzywam klimy to 5-5,2 co myslicie o takim spalaniu ????

  • [quote="dragon_x"]4,4-4,6 litra, chyba ze sie spiesze albo uzywam klimy to 5-5,2 co myslicie o takim spalaniu ????[/quote]
    bardzo bardzo niskie i poświęceń znacznych wymagające, gratulować 🙂 <!-- s:) -->

    a może ktoś wie, czy taki smolisty nalot na końcówkach tłumika w SDI to oznacza coś złego czy wszystko jest ok? No taka smoła normalnie... U kolegi w Audi z tym silnikiem tylko starszej generacji (1.9 D) to jak patrzyłem to miał normalną sadzę na wydechu a ja mam smołę taką...

  • A jak odpalasz rano kopci? I tak samo jak z puszczaniem dymka przy jezdzie pod obciazeniem np pod gore z wieksza iloscia gazu? Jesli w normie to bym sie nie przejmowal ta smola na wydechu tymbardziej ze duzo rzeczy ma na to wplyw: jakos paliwa , katalizatora, styl jazdy,.

  • nie zauwazylem kopcenia w mojej fabii ani smoly na wydechu, mam w tej chwili przebieg 341tys, i silnik po ogledzinach ASO, jest w bardzo dobrej koncycji, co wiecej, mialem ostatnio okazje sprawdzic osiagi na A1, poszla bez problemu 180, z malej gorki dobila do 190, srednia predkosc przelotowa 170km/h, 90km autostrady pokonalem w ok 40minut.... spalanie coprawda wahalo sie pomiedzy 8-9L ale wynik uwazam za calkiem przyzwoity.. co o tym myslicie???

  • Powiem tylko ze ten silnik jest jak stare diesle mercedesa :padam: <!-- s:padam: --> Pogratulowac przebiegu i stanu silnika oby tak dalej.

  • [quote="Eryk1"]A jak odpalasz rano kopci?[/quote]
    nie zawsze, ale przeważnie wykleci malutki dymek
    [quote="Eryk1"]I tak samo jak z puszczaniem dymka przy jezdzie pod obciazeniem np pod gore z wieksza iloscia gazu?[/quote]
    w trakcie jazdy raczej nic nie dymi
    [quote="Eryk1"]Jesli w normie to bym sie nie przejmowal ta smola na wydechu tymbardziej ze duzo rzeczy ma na to wplyw: jakos paliwa , katalizatora, styl jazdy,.[/quote]
    no taka lekka smoła jest w zasadzie od nowości na wydechu i to sie nigdy nie zmieniało w zależności od jakości paliwa itp, może to ma związek z braniem oleju przez silnik? bo troszkę bierze sobie, jakieś niecałe 2 litry na 15tys. km, może 1,5 litra nie umiem określić dokładnie

    ale też chodzi jak burza i 185 jedzie 😄 zastrzeżeń brak 🙂 <!-- s:) --> przebieg dopiero 115tyś sie zbliża

  • dzieki, serwis przewiduje 200-300tys bez remontu,ale zobaczymy, moj rekord spalania na "setke" przy jakichs 320tys to 3,5L/100L wiec chyba nie jest zle 🙂 <!-- s:) --> masz racje , oby tak dalej.

    niestety sa inne klopoty, ktore się pojawiają ale dotycza bardziej osprzetu klimy i nawiewu...
    tak czy owak przydalaby sie w tej kwestii pomoc ehh...