Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Założenie turbiny do silnika benzynowego

Temat utworzony · 15 Posty · 8640 Wyświetlenia
  • Witam

    Chciałbym się Was drodzy forumowicze zapytać, czy istnieje możliwość zainstalowania do mojej Fabki turbo sprężarki? Jeśli tak to jaki ewentualnie w przypadku mojego samochodu byłby przyrost mocy oraz czy zwiększyłoby to znacznie spalanie? Jeśli także ktoś z Was orientuje się ile mniej więcej wynosi taki koszt instalacji to także prosiłbym o informację.

    Pozdrawiam

    Tomek

  • Wzrost mocy - pewnie max 50KM - zależy od "wyżyłowania" silnika.

    Spalanie - na pewno wzrośnie sporo przy korzystaniu z pełnych możliwości.

    Koszt - na nowych częściach w jakiejś firmie tuningowej wyjdzie pewnie z 7 tys.

    pozdro

  • [quote="tomekl80"]czy istnieje możliwość zainstalowania do mojej Fabki turbo sprężarki? [/quote]
    Oczywiście że tak.
    [quote="tomekl80"]Jeśli tak to jaki ewentualnie w przypadku mojego samochodu byłby przyrost mocy [/quote]
    Moc zależy ile jej dmuchniesz barów.
    [quote="tomekl80"]czy zwiększyłoby to znacznie spalanie? [/quote]
    Nie koniecznie by się musiało zwiększyć. Tylko że do takiego silnika doładowanego musisz lać PB98
    [quote="tomekl80"]Jeśli także ktoś z Was orientuje się ile mniej więcej wynosi taki koszt instalacji to także prosiłbym o informację. [/quote]
    to zależy czy nowe czy używki za same części od 3tyś.

  • [quote="kornat"]tomekl80 napisał/a:
    czy zwiększyłoby to znacznie spalanie?

    Nie koniecznie by się musiało zwiększyć. Tylko że do takiego silnika doładowanego musisz lać PB98[/quote]
    jak samochod z turbo moze palic tyle samo co bez ? wiecej powietrza = wiecej paliwa.
    chyba ze jezdzi sie non stop na lagu i wtedy dzieki odprezeniu samochod faktycznie spali mniej. tylko kto tak jezdzi po zamontowaniu turbo...
    [quote="vanhouse"]sprzedaj to co masz 1.4 i kup 1.9[/quote]
    niee. 1.8 T 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="mss"]jak samochod z turbo moze palic tyle samo co bez ? wiecej powietrza = wiecej paliwa.
    chyba ze jezdzi sie non stop na lagu i wtedy dzieki odprezeniu samochod faktycznie spali mniej. tylko kto tak jezdzi po zamontowaniu turbo... [/quote]
    Już jedna osoba miała turbo w 1.4 8V i spalała mu od 7 do 14L to wiec chyba tak wiecej nie spalała

  • Dziękuję za informacje 🙂 <!-- s:) -->. W sumie to PB98 jest o wiele droższe, ale kto po założeniu turbo liczy koszty paliwa? Po prostu zastanawiałem się nad turbo, ale generalnie zależałoby mi na tym, aby moja Fabia była trochę bardziej dynamiczniejsza.

  • Zapoznaj się z [url=http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=4770&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=fc1e169f04300ba2f5f9cef11b4a3c03]tym[/url] ciekawym tematem 🙂 <!-- s:) -->

    pozdro

  • [quote="kornat"][quote="mss"]jak samochod z turbo moze palic tyle samo co bez ? wiecej powietrza = wiecej paliwa.
    chyba ze jezdzi sie non stop na lagu i wtedy dzieki odprezeniu samochod faktycznie spali mniej. tylko kto tak jezdzi po zamontowaniu turbo... [/quote]
    Już jedna osoba miała turbo w 1.4 8V i spalała mu od 7 do 14L to wiec chyba tak wiecej nie spalała[/quote]
    czyli wiecej niz seria.
    nie ma co liczyc na to ze bedzie palic mniej, bo to nierealne. jezeli ktos doklada sobie turbo to nie po to zeby jezdzic na podcisnieniu 😉 <!-- s;) -->

  • [b]mss[/b], mniej ja nie mówiłem tylko że tyle samo bądź więcej. ja w 1.4 8V nie zszedłem poniżej 7L i nie wyszedłem poza 13L i nie mam turbo więc ...

  • [b]kornat[/b], ja na 16V 1,4 moge miec zarowno 7 l/100 km jak i 20 l/100 km. Wszystko zalezy od tego jak jezdzisz. NIe ma co zaprzeczac Turbo nie jest dla oszczednych zwlaszcza w benzynie, ale radosc pierwsza klasa. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="tomekl80"]Witam

    Chciałbym się Was drodzy forumowicze zapytać, czy istnieje możliwość zainstalowania do mojej Fabki turbo sprężarki? Jeśli tak to jaki ewentualnie w przypadku mojego samochodu byłby przyrost mocy oraz czy zwiększyłoby to znacznie spalanie? Jeśli także ktoś z Was orientuje się ile mniej więcej wynosi taki koszt instalacji to także prosiłbym o informację.

    Pozdrawiam

    Tomek[/quote]

    Żeby to wszystko miało ręce i nogi czyli uturbienie silnika, zawiecha, sprzeglo i hamulce ( wyhamować trzeba) to koszt około 15 tys zl. Moc około 150 koni i 200 NM czy warto? myślę ze nie. Lepiej sprzedać fabie i kupić lepszy samochód

  • pod warunkiem ze wszystko robisz w firmie, a nie w garazu :] <!-- s:] -->

  • [quote="Bartek1112"][quote="tomekl80"]Witam

    Chciałbym się Was drodzy forumowicze zapytać, czy istnieje możliwość zainstalowania do mojej Fabki turbo sprężarki? Jeśli tak to jaki ewentualnie w przypadku mojego samochodu byłby przyrost mocy oraz czy zwiększyłoby to znacznie spalanie? Jeśli także ktoś z Was orientuje się ile mniej więcej wynosi taki koszt instalacji to także prosiłbym o informację.

    Pozdrawiam

    Tomek[/quote]

    Żeby to wszystko miało ręce i nogi czyli uturbienie silnika, zawiecha, sprzeglo i hamulce ( wyhamować trzeba) to koszt około 15 tys zl. Moc około 150 koni i 200 NM czy warto? myślę ze nie. Lepiej sprzedać fabie i kupić lepszy samochód[/quote]

    W pełni popieram i dodam ze koszt takiej modernizacji jest niewspółmierny do wrażeń z jazdy... Z tego co czytałem na czeskiej stronie to częściej wstawiają kompresory w miejsce klimy. Wzrost nie tyle KM co Nm a i od dołu motor od razu cięgnie. Jeśli chcesz duży wzrost mocy to najlepszą jednostką do tego jest 1,8T w przypadku Skody - można też się pokusić o 2,0TFSI...ale 1,8T bardziej podatne na 1,5 bara (300KM przy zakutym silniku to betka)

    Dla przykładu podam że silnik AAN (2,2 Turbo R5 - koszt SWAPA i remontu silnika wraz z nowym turbo a wszystko na nowych flakach....20 tysia od tak do wydania a to tylko jeden cylinder więcej)

  • [quote]Z tego co czytałem na czeskiej stronie to częściej wstawiają kompresory w miejsce klimy. [/quote]
    Możesz dać link do taj strony

  • [quote="kornat"][quote]Z tego co czytałem na czeskiej stronie to częściej wstawiają kompresory w miejsce klimy. [/quote]
    Możesz dać link do taj strony[/quote]

    A proszę Cie bardzo 🙂 <!-- s:) -->

    Jedna z tych stron - dokładnie już nie pamiętam na której to było...za dużo tych samych literek których nie znam 😛 (ale jest tam tez odnośnik do strony wykonawcy modów i to w wersji ENG)

    http://www.skodahome.cz/
    http://www.fanklubskoda.cz/cz/