Witaj na forum Fabia Club Polska

Wibracje silnika

Temat utworzony · 5 Posty · 1473 Wyświetlenia
  • Witam
    Mam od pewnego czasu pewien problem z moim autem. Posiadam Fabie 1,2 12v z 2007 roku, przebieg 15500 km. Mój problem polega na tym, ze podczas rozruchu na ciepło pojawiają się pewne wibracje na ok 1-2 s i następnie ustają . Obroty silnika nie falują. Zgłaszałem problem podczas serwisu (11000 km) i powiedziano mi że ten typ tak ma (bo niby 3 cylindry), choć wcześniej tego nie było. Komputer nie pokazał żadnych błędów. Na zimno problem nie występuje.
    Jak ktoś wie co to może być to proszę o info, gdyż irytuje mnie ta sytuacja.

  • [b]xenon[/b], powiem Ci ze mialem podobny problem. Czyli te wibracje silnika, ale mi doszedl do tego spadek obrotow podczas przyspieszania. Okazalo sie ze zawinilly wtryskiwacze. Wiecej info znajdziesz tutaj: http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5196<!-- m --> albo napisz na PW lub gg, poniewaz nie jestem pewien czy to ten sam problem, bo nie wiem jak bylo wczesniej w moim aucie, bo dostalem juz takie, ale na pewno tych spadków i tak duzego problemu wczesniej nie bylo.

    A ten typ tak raczej nie ma, bo ta problemowa Fabia miala byc dla brata, ktora po prostu odbieralem i jezdzilem jakis czas. Ja tez mam Fabie z 2007 roku z silnikiem 1.2 HTP 70 KM i sprawuje sie perfekcyjnie. Nic nie wibruje, a obie maja przejechane 20 000 km z hakiem ;]

  • Jeśli jedno ASO twierdzi, że TTTM to jedź do innego ASO i bezwzględnie to zakończ nim się gwara skończy.

  • zacznij od wymiany świec i podpięcia auta do kompa w ASO, przyczyn może być kilka tak jak ktoś już pisał może to był wina układu zasilania lub cewki, przewodów wys. napięcia... ale zacząłbym od najprostrzego czyli wymiana świec, sprawdzenie połączeń kabli i diagnostyka komputerowa jeśli wymiana świec nie pomoże.

  • Sprawdź uszczelniacze wtrysków...może być któryś wywalony i kat wtryskiwacza się zmienia przy kręceniu rozrusznikiem...Po kilku sekundach kiedy się obroty równają wraca na swoje miejsce. Trzeba pamiętać że w benzynce wtryski są osadzane ręcznie - mała ciśnienie wtrysku - w przeciwieństwie do zizli.