Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] FABIA II 1.2 70KM - średnie spalanie

Temat utworzony · 30 Posty · 6054 Wyświetlenia
  • [quote="nikon"]
    Mistrzu to nie jest docieranie, tak się docierało auta w latach 70 i 80 kiedy elementy silnika były produkowane i obrabiane w innych technologiach :super: <!-- s:super: -->
    Dzisiaj zupełnie inaczej dociera sie silniki - dotarcie dzisiejszych silników polega prawie tylko na wpasowaniu pierścieni w tłoki. Jesli nie masz dostępu do toru gdzie najlepiej jest dotrzeć silnik to na ulicy dociera się tak:[/quote]

    Dzięki, ale aż tak nie musisz mnie tytułować ;P. Wracając jednak do tematu to chyba trochę się z Tobą nie zgodzę. Pracuję w firmie, w której dokonujemy obróbki tokarkami numerycznymi CNC oraz numerycznymi frezarkami. Pomimo tego, że stopień toczenia przykładowo wałów jest teraz niesamowity to powierzchnia tylko wydaje się gładka nawet po późniejszym oszlifowaniu! Pod mikroskopem nadal są ślady toczenia i w związku z tym nierówności. Moim zdaniem nawet w takim przypadku silniki należy docierać, ale nie w taki ekstremalny sposób jak tutaj napisałeś! Chyba naczytałeś się tekstu, który ktoś tutaj umieścił o docieraniu motocykli. Niestety motocykl to nie samochód!

  • [quote="tomekl80"]Teraz mam przejechane prawie 4000 km i w mieście spala mi 7,0 do 7,1 litra na 100 km [/quote]
    teraz jak jest w miare cieplo i jak jade do pracy 11km x 2 ( wylot z miasta do malej miejscowosci i z powrotem) to w/g kompa wskazuje 5,6 - 5,9.
    aleeee jak wjade w miasto w szczycie (korki non stop, swiatla remonty) z 2-3 krotkimi postojami to jak nic przy przejechanych 5-7 km wychodzi 8,5-9 l a nawet i 10 sie zdarza sporadycznie (uroki duzego miasta) :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • U mnie spalanie 6,2 - 6,8 z czego 80 % to miasto.

  • [quote="bloku"]Wybaczcie że się podczepie...ale pytanko co do silnika 1,4 16V (85KM) w Fabii 2...mnie średnio wychodzi 8l/100km...fakt faktem ze mam średnią nogę ale staram się jak mogę jeździć oszczędnie...jednak miałem już trzy tankowania i nie zszedłem poniżej 8... 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    Nie możliwe , 8 w trasie ? u mnie wychodzi zwykle 5,7/100 jadąc z prędkością 100-110km/h

  • jechalem w styczniu do Polski trasa - 850 km z czego 700 na Autostradach, pogoda deszcz jak cholera^^ maxymalna predkosc 140km/h, srednia wyszla jakies 120km/h, spalanie wskazane na komputerze 5,7L/100km, teraz jak sobie jezdze tak "normalnie" tyle co do szkoly czy cos to mi wychodzi 6,2 - 6,7 w zaleznosci czy chce mi sie pchac przez Frankfurt czy smigam autostrada 😉 <!-- s;) -->

  • w trasie F2 70 KM spalała mi przy jeździe ok. 130-140 km/h 10L LPG/100km
    przy gazie w podłodze ok 12L tak więc RZEŹNIA!!! :rotfl: BRAKUJE STRASZNIE 6 BIEGU W SKODZINACH :dobani: <!-- s:dobani: -->

    Auto jest ekonomiczne do max. 100 km/h

    Rekord jaki udało mi się osiągnąć to 5,5L LPG w trasie przez polskie wsie z ograniczeniami od 50 do 70 km/h jadąc w tych warunkach przepisowo i w stylu eko, nigdzie się nie spiesząc.

  • [quote="nikon"]BRAKUJE STRASZNIE 6 BIEGU W SKODZINACH :dobani: <!-- s:dobani: -->[/quote]

    niektóre skody i to nawet fabki mają 6 bieg 🙂

  • Co do spalania średnie to mam w stopce.
    Na przy jeździe poza miastem i A1 w jedną stronę ok 55 km, postój ok. 3 h spalanie w okresie letnim bez klimy na shellu Vpower zszedłem do 4,7l/100 km - nie przekraczałem na A1 110 km/h, poza miastem średnio 70 km/h.
    Niestety w zimie spalanie przekracza 8 l przy jeździe miejskiej, bo silnik nie ma szansy się nagrzać.

  • [quote="dr O."][quote="nikon"]BRAKUJE STRASZNIE 6 BIEGU W SKODZINACH :dobani: <!-- s:dobani: -->[/quote]

    niektóre skody i to nawet fabki mają 6 bieg 🙂 [/quote]

    Taa tylko nie każdy ma RS-a 🆗 .

  • zawsze można zapakować skrzynie od RS-a lub innego 1,9 tdi. Tylko w niektórych przypadkach jest trochę kombinacji, ale wszystko jest do zrobienia 😉 <!-- s;) -->