Witaj na forum Fabia Club Polska

Stuki

Temat utworzony · 24 Posty · 3990 Wyświetlenia
  • witam mam maly problem od paru dniu jak jade slychac szczegolnie po nierownosciach takie polskie drogi slychac jakies stuki z przedniego zawieszenia co to moze byc?

  • drązki ztabilizatora proponuje sprawdzić na naszych drogach szybko sie zurzywaja

  • przeczytaj temat"skrzypiace zawieszenie"i"amortyzatory przod oryginal czy zamiennik"ale tak to naprawde jest czeski film-nikt nic nie wie.u mnie wymienione kompletne amortyzatory reszta zawieszenia sprawdzona,drążka i łączników stabilizatora u mnie nie ma bo to BASIC a skrzypi i czasem popukuje..??????????

  • witam serdecznie forumowiczow
    to moj pierszy kontakt z wszym a teraz naszym forum
    dopisuję sie do postu zeby nie zaśmiecac
    mam prośbę:
    mogłby mi ktoś łopatologicznie powiedzieć w jaki sposób wymienic gumy stabilizatora?
    siedziałem z kanle pod fabianka i nie wiem jakimi narzedziami sie do tego zabrac

  • zaczynam żałować, że wybrałem Fabię- auto miesiąc temu odebrane z salonu, przejechane 1380 km i stuka zawieszenie pomimo, że jeżdżę delikatnie, omijam studzienki etc
    Wcześniej jeździłem Xsarą z przebiegiem 148 000 km i nie miałem żadnych problemów z tym autem!
    W środę będe w ASO, zobaczymy co jest przyczyną tych stuków 😞

  • To są tak zwane choroby wieku dziecięcego, każdy nowy model je ma nim zostaną z czasem wyeliminowane.

  • No ja tez w swojej F2 zauwazylem ze sa stuki ale w tylnim zawieszeniu. Jak tylko znajde czas pojade do ASO :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

  • byłem dzisiaj w ASO, w zawieszeniu nic nie stwierdzili. Zaczęliśmy razem oglądać auto i doszliśmy do wniosku, że stuka obudowa akumulatora - co ciekawe siedząc w kabinie bardzo stuki te bardzo się przenoszą. Wsadziliśmy pomiędzy akumulator a obudowę dwa elastomery i jest ok - tych większych stuków już nie ma. Jutro jeszcze unieruchomię podpórkę maski bo też lekko klekocze.

  • W Emidzia Ruda Śląska nie dali rady zlokalizować źródła stuków, podjechałem dzisiaj do Śliwki w Katowicach - doświadczeni starsi panowie z obsługi pokombinowali, wykonali 2 jazdy próbne i eureka - okazało się, że źle była osadzona maska - co ciekawe w nowych autach jakie mają na placu jest ten sam problem!!! Założe na ten temat nowy wątej i dorzuce zdjęcia żebyście widzieli w czym rzecz. Podsumowując Skoda wypuszcza buble źle spasowane (maska / lewy reflektor) i to masowo!!!

  • Witam!!!!U mnie pojawiły się stuki dochodzące z tyłu auta.Najpierw myślałem,że to tylna półka lub coś w bagażniku ale po wyjęciu wszystkiego dalej postukuje.Co może stukać z tyłu auta?Dziękuje z góry za odpowiedź.Pozdrawiam!!!!!

  • w kole zapasowym masz skrzynke z narzedziami w kole.To jest przczyna lewarek obija sie o ścianki skrzynki .Takze cala skrzynka moze obijac o kolo zapasowe u mnie przynajmniej tak jest

  • Witam!!!Ja nie wożę koła zapasowego, bo w miejscu koła mam butlę z gazem.Ale dzięki.Pozdrawiam!!!!!!!!!!

  • Coś mi stuka z przodu.Stuki podobne są do łączników stabilizatorów wymieniłem z obu stron i stuki są takie same nic sie nie zmieniło.Zawieszenie wszystko wporządku ostatnio sprawdzane.Na początku stukanie było po prawej stronie teraz je słyszę po srodku i po mojej stronie.Nigdy nie wymieniałem gum stabilizatora przebieg 100tys podobno są dobre nic nie skrzypi.Co to może być?Przy mniejszych prędkościach głośniej,przy dużych aż tak nie stuka.Bo szkoda kasy wydawać niepotrzebnie.Lepiej ją skonsumować :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> z kolegami

  • [quote="Krzysiek2"]Nigdy nie wymieniałem gum stabilizatora przebieg 100tys podobno są dobre nic nie skrzypi.[/quote]

    Myślę, że tu możesz mieć przyczynę, w poprzedniej fabce one właśnie były przyczyną stuków, gdyż w początkowych latach produkcji prócz gumy była jeszcze teflonowa tulejka która pękała.

  • Sprawdzałem wszystko ok.Wezmę wymienie te gumy stabilizatora i zobaczymy czy się uspokoi.Tylko kumpel sprawdzał mi i mówił ze te gumy nie są popękane.Może sie mylił

  • Może Ci jeszcze stukać zużyte łożysko na mac personie, miałem tak w poprzedniej fabce nim się zatarło na amen.

  • Myślałem ze złużyte łożysko przy kręceniu będzie tykać.A złużyta poduszka to taki metaliczny dzwięk wydaje.Pod koniec miesiąca podjade i wymienie te gumy bo to tak słychać na dole samochodu.Tylko jak będę miał stabilizator 18mm to kupić gumy 16mm czy 18mm.Bo MirekS piszesz że masz 18mm a kto inny pisze że 16mm zakładał sam nie wiem jakie kupić

  • Się dołączę 🙂 <!-- s:) -->
    Mi od jakiegoś czasu też pojawiło się stukanie, oczywiście sprawdziłem potencjalne podanej powyżej elementy oraz całość zawieszenia i wszystko jest ok. żadnych luzów itp. Co ciekawe pukanie czasami mija na kilka dni jest cicho a potem znowu dźwięk na nierównościach jakby coś luzem latało z przodu samochodu, i jeszcze na postoju jak pobujam auto na boki to słyszę taki klik klik. Niby wszystko w porządku ale upierdliwe? Co u licha to jest. Przebieg 61 tys.

    Moje sugestie: coś stuka w hamulcach, luźne elementy ukł. wydechowego, jakaś pierdoła dostała się ( np. kamień itp.) pod spodnie osłony ?

    pozdrawiam

  • [b]Krzysiek2[/b] kupujesz gumę pod wymiar stabilizatora.

  • u mnie po wymianie kolumn mc phersona stuki ustały.